Kiedy odnowić przysięgę ślubną: ostateczny przewodnik

Jeśli nie masz pewności, kiedy odnowić przysięgę małżeńską, najlepszym przykładem tej wzruszającej ceremonii będą kamienie milowe Twojego małżeństwa. Ale ostatecznie nie ma dobrego ani złego czasu na odnowienie ślubów.

Aby dowiedzieć się więcej o ślubach, oczekiwaniach i tym, co robić, zalecamy kontynuowanie lektury poniżej. A jeśli szukasz alternatywnego sposobu na uczczenie swojej rocznicy, rozważ wyjazd i sprawdź, gdzie wybrać się na rocznicę ślubu.

Kiedy odnowić przysięgę ślubną: ostateczny przewodnik

Kiedy odnawiasz śluby: Kompletny przewodnik dotyczący odnawiania ślubów

Ważne rocznice ślubu

Najlepszy czas na odnowienie przysięgi małżeńskiej to ważna rocznica. Najpopularniejszymi terminami są 10. i 25. rocznice ślubu, które uważane są za wyjątkowe.

Obecnie małżeństwa trwają zwykle mniej niż osiem lat, więc rocznice przekraczające ten oczekiwany czas trwania małżeństwa są godne uroczystych obchodów. Więc zamiast wręczania prezentów lub umawiania się na randkę, dlaczego nie odnowić sobie nawzajem ślubów?

Kiedy chcesz

Jednak nie ma dobrego lub złego czasu na odnowienie ślubów, ponieważ może to być w każdej chwili, jeśli masz na to ochotę. Niektóre pary mają nawet odnowienie przysięgi ślubnej w 5-tą rocznicę ślubu.

Jeśli czujesz, że Twój związek przeszedł przez różne wyzwania i osiągnięcia, to jest to idealny czas na odnowienie ślubów, niezależnie od tego, czy jest to parzysta czy nieparzysta rocznica ślubu. Odnowienia przysięgi mają na celu potwierdzenie twojego zobowiązania wobec współmałżonka, a także mogą być powodem do świętowania, ponieważ jesteście razem od wielu lat.

Kiedy chcesz mieć swój wymarzony ślub

Niektóre pary mogły woleć odprawić prostą ceremonię lub wziąć ślub w sądzie. A z biegiem lat mogą czuć, że zasługują na wielki dzień ślubu.

Więc jeśli masz czas i budżet, aby wreszcie mieć swój wymarzony, wielki ślub, może to być również wtedy, gdy odnawiasz śluby. Nie musisz martwić się o legalność i inne wymagania, dzięki czemu planowanie ślubu w wersji 2.0 będzie mniej stresujące.

W którym roku małżeństwa odnawiasz swoje śluby?

10, 25, 50 rocznica ślubu

Nie ma prawidłowego lub niewłaściwego roku małżeństwa, w którym można odnowić śluby, ale najpopularniejsze czasy to ważne rocznice. Większość par odnawia śluby w 10., 25. lub 50. rocznicę ślubu, ponieważ są one uznawane za ważne rocznice.

Inne rocznice obchodzone są prościej, podczas gdy te znaczące okresy słyną z wielkich gestów, wakacji i odnawiania ślubów. To, co czyni je jeszcze bardziej idealnymi do odnawiania ślubów, to wiele się zmieniło między parą.

Dlaczego odnowiłeś swoje śluby w ważną rocznicę ślubu?

Możesz spojrzeć wstecz na to, jak naprawdę oddałeś śluby, które złożyłeś podczas swojej ceremonii. Następnie możesz modyfikować i dostosowywać swoje odnowione przysięgi przysięgi do ludzi, których dziś wyrosłeś.

Często zdarza się również, że starsze pary organizują ślub z powrotem w czasie, podczas którego odtwarzają swój pierwszy ślub. Uroczystości te są idealne na odnowienie ślubów, aby uroczystość była jeszcze bardziej sentymentalna.

Mówiąc o głównych kamieniach milowych, oto jaki jest prezent na 25 rocznicę ślubu, jeśli osiągnąłeś ten chwalebny okres.

Jak długo należy czekać na odnowienie przysięgi?

Nie musisz czekać zbyt długo, aby odnowić swoje śluby, nawet jeśli większość par składa je w 10. rocznicę ślubu. Odnowienie przysięgi małżeńskiej może nastąpić już następnego dnia.

Ale oczywiście im dłużej będziesz czekać na odnowienie ślubów, tym więcej możesz zastanowić się nad kamieniami milowymi małżeństwa. Jeśli w którymkolwiek roku małżeństwa wydarzy się coś spektakularnego, może to nawet wymagać odnowienia rzędu weselnego, aby to uczcić.

Jak często odnawiasz śluby?

Odnawianie ślubów może odbywać się tak często, jak ty i twój współmałżonek chcecie. Może się to zdarzyć nawet za każdym razem, gdy osiągniesz ważny kamień milowy małżeństwa.

Na przykład możesz przeprowadzać odnowienie przysięgi ślubnej co 5 lub 10 lat. Możesz również rozważyć świętowanie po ukończeniu przez dzieci college’u lub po przejściu trudnego okresu życia.

Co muszę zrobić, aby odnowić śluby?

Odnawianie ślubów nie jest tak stresujące jak planowanie ślubu, ponieważ nie trzeba wykonywać wielu zadań. Oto kilka rzeczy, których będziesz potrzebować, aby odnowić swoją przysięgę ślubną w jaskrawych kolorach:

  • Nie są potrzebne żadne formalności, ponieważ nie będziesz potrzebować licencji, zarejestrowanego urzędnika ani nawet świadka; jednak nadal chcesz, aby ktoś odprawił ceremonię odnowienia przysięgi
  • Przedłużenie ślubów nie jest drogie, ale ustaw budżet zgodnie z liczbą gości, strojem, miejscem, dekorami, fotografem i cateringiem
  • Zarezerwuj wcześniej lokalizację odnowienia przysięgi ślubnej, aby ją zabezpieczyć; może być w dowolnym miejscu i tak formalnie lub swobodnie, jak chcesz
  • Możesz wysłać zaproszenia na ceremonię, ale możesz osobiście zaprosić gości, jeśli jest to intymne odnowienie przysięgi
  • Kupuj ze współmałżonkiem stroje do odnowienia ślubów
  • Zabezpiecz fotografa
  • Przygotuj śluby i zaplanuj program

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy odnowić przysięgę małżeńską, co może mieć miejsce w dowolnym momencie, gdy poczujesz, że dobrze jest potwierdzić swoje wzajemne zaangażowanie.

Zazwyczaj odnowienie ślubów może nastąpić w ważnych momentach małżeństwa, takich jak 10. i 25. rocznica ślubu. Może się to jednak zdarzyć w dowolnym momencie po dniu ślubu.