Kiedy należy zdjąć obrączkę?

Ci, którzy nie są pewni, kiedy należy zdjąć obrączkę, mogą rozważyć pięć przypadków. Porozmawiamy również o tym, czy musisz go nosić przed lotem, czy też lekarze nie mogą go nosić przed zabiegiem.

A jeśli zauważysz zaczerwienienie i swędzenie wokół palca po noszeniu obrączki, przeczytaj, jak pozbyć się wysypki po obrączkach za pomocą domowych środków. Zdejmowanie obrączki jest mile widziane, ale musisz wiedzieć, kiedy to zrobić, aby uniknąć reakcji skórnych lub przypadkowego uszkodzenia lub zgubienia obrączki.

Kiedy zdjąć obrączkę

Podczas wykonywania prac domowych

Zdejmowanie obrączki ślubnej powinno być dopuszczalne podczas wykonywania prac domowych, w których ręce mogą się zamoczyć lub gdy masz do czynienia z ostrymi środkami czyszczącymi. Niektóre przykłady tych prac dotyczą ręcznego prania ubrań, gotowania lub zmywania naczyń.

Chociaż większość obrączek ma wytrzymać wilgoć przed pojawieniem się przebarwień lub rdzy, nadal nie chcesz, aby wilgoć wysychała pod pierścionkiem podczas noszenia, aby uniknąć potencjalnego podrażnienia skóry. Co więcej, niektóre obrączki wykonane są z metali, które nie są nawet matowione ani odporne na rdzę.

Ryzykujesz również dostanie się zarazków podczas manipulowania surowymi składnikami na twoim pierścieniu podczas gotowania. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest utknięcie jedzenia w opasce, zwłaszcza tych z detalami i rzeźbieniami, w których mogą zbierać się zanieczyszczenia.

Podczas zmywania naczyń możesz ryzykować, że pierścionek spadnie i wyślizgnie się z mydła. Jeśli pierścień spadnie do kanalizacji, jest mało prawdopodobne, aby go wydostał.

O ile podczas tych czynności nie nosisz rękawiczek, najlepiej zdjąć obrączkę. Pamiętaj tylko, gdzie ją umieścisz, lub załóż łańcuszek na szyi, aby tymczasowo trzymać obrączkę, dopóki nie skończysz, a ręce będą suche.

Egzaminy i obowiązki lekarskie

Noszenie biżuterii, takiej jak obrączki ślubne i pierścionki zaręczynowe, może zakłócać badania obrazowe. Nawet jeśli uważasz, że Twój palec jest daleko od miejsca, spodziewaj się, że lekarz może poprosić Cię o zdjęcie obrączki.

Pacjenci poddawani zabiegowi chirurgicznemu mogą również potrzebować usunięcia obrączek ślubnych. I chociaż ma to sens, zwłaszcza jeśli jest to operacja ręki, obrzęk kończyn po operacji może oznaczać, że pierścień powinien zostać wcześniej usunięty.

Pierścień będzie ciasny z powodu opuchniętych palców i naraża cię na ryzyko ograniczenia przepływu krwi w miejscu, w którym nosisz pierścień. Niemniej jednak chirurg zadecyduje, czy musisz zdjąć obrączkę, ponieważ jest to na zasadzie indywidualnej.

Zajęcia pełne przygód

Zdejmij obrączkę ślubną podczas wykonywania czynności, które mogą cię zmoczyć, lub masz wrażenie, że grozi jej przypadkowe zdjęcie. Mogą oznaczać wodne przygody, takie jak nurkowanie.

Możesz również przeczytać, jak zapobiegać obracaniu się obrączek ślubnych, aby mieć pewność, że pierścionek jest dobrze dopasowany i nie spadnie przypadkowo, gdy jesteś na wakacjach i uprawiasz sport lub zajęcia poza domem.

Ćwiczenia

Nie musisz zdejmować obrączki przed każdym treningiem, ale niektóre czynności są bardzo agresywne fizycznie. Jeśli chcesz zmniejszyć zużycie opaski, lepiej ją zdjąć, aby nie uderzała w sprzęt do ćwiczeń i twarde przedmioty.

Po prostu upewnij się, że przechowujesz go bezpiecznie, zwłaszcza na siłowni, gdzie może zostać zgubiony, zgubiony, a nawet skradziony.

Podczas czyszczenia pierścienia

Zdejmujesz wesele do każdego sprzątania raz w tygodniu. Możesz również odwiedzić profesjonalnego czyściciela biżuterii, zwłaszcza gdy pierścionek jest zbyt brudny.

Pamiętaj jednak, aby zachować ostrożność, szczególnie podczas czyszczenia odpływu, ponieważ pierścień może spaść.

Czy muszę zdjąć obrączkę ślubną na lotnisku?

Możesz mieć założoną obrączkę podczas przechodzenia przez punkt kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Zmniejsza to ryzyko zgubienia go na tacce przesiewającej, a pierścienie i tak nigdy nie uruchamiają wykrywacza metalu.

Według Administracji Bezpieczeństwa Transportu, możesz mieć biżuterię w torbie podręcznej wraz z innymi kosztownościami, które mogą zostać skradzione lub zgubione.

Czy pracownicy służby zdrowia mogą nosić obrączki ślubne?

Jak wspomniano w badaniu z 2008 r., lekarze przeprowadzający operację nie muszą zdejmować obrączek ślubnych, ponieważ nie są one źródłem bakterii. Jednak szpitale różnią się polityką, a niektóre mogą wymagać, aby ich lekarze zamiast tego nosili silikonowe pierścienie.

Dlaczego nigdy nie powinieneś zdejmować swojej obrączki?

Zdejmowanie obrączki jest mile widziane, zwłaszcza gdy nie wykonujesz czynności, w których można ją zdjąć. Dzieje się tak dlatego, że obrączka symbolizuje twoje oddanie partnerowi, a zdjęcie jej, zwłaszcza w miejscach publicznych, może być interpretowane jako nie uważasz się za związanego ze współmałżonkiem.

Niektóre kultury uważają również, że usunięcie obrączki to pech. Pamiętaj jednak, że są sytuacje, w których musisz ją zdjąć, aby wydłużyć jej trwałość i zapobiec jej zgubieniu.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, kiedy należy zdjąć obrączkę: podczas prac domowych, czynności medycznych, agresywnych przygód i ćwiczeń, a kiedy będziesz czyścić samą obrączkę.

Jeśli chodzi o lotnisko, nie musisz zdejmować obrączki. Lekarze mogą również zdecydować się na zdjęcie pierścienia przed operacją, ale będzie się to różnić w zależności od szpitala.

Mamy nadzieję, że to pomoże; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.