Kiedy myć włosy przed ślubem

Jeśli nie masz pewności, kiedy umyć włosy przed ślubem, zrób to poprzedniej nocy. Omówimy bardziej szczegółowo, dlaczego jest to najlepszy czas, aby to zrobić.

Możesz również chcieć wiedzieć, jak stylizować warkocze w pudełku na wesele. Byłoby pomocne, jeśli masz gęste włosy lub po prostu chcesz czegoś wyjątkowego, innego niż klasyczne upięcie ślubne.

Kiedy myć włosy przed ślubem

Kiedy należy umyć włosy przed ślubem?

Czyste włosy

Najlepszą porą na umycie włosów przed weselem jest ubiegły wieczór. W ten sposób Twój fryzjer nie będzie pracował z włosami, które mogą być pełne brudu i brudu.

Zarządzana tekstura

Produkty i sama fryzura powinny dobrze przylegać. A ponieważ Twoja stylistka nie będzie pracowała ze świeżo umytymi włosami, nadal będą miały pewną teksturę, która jest idealna do fryzury.

Jeśli włosy wyschły naturalnie i są nadal czyste, łatwiej je ułożyć. Będziesz mieć również zdrowy połysk, a twoje fale będą bardziej wyraźne.

Lepsze zarządzanie czasem

Wreszcie, kolejnym powodem, dla którego mycie włosów w nocy przed ślubem jest optymalne, jest to, że oszczędzasz czas na przygotowaniach rano do ślubu. Oto, jak długo zabierają włosy ślubne i makijaż, aby zaplanować swój harmonogram na następny dzień.

Czy powinienem umyć włosy przed ślubem?

Niektóre panny młode przysięgają, że nie muszą myć włosów przed ślubem, ponieważ uważają, że lekko zabrudzone włosy mają lepszą teksturę. Jednak rezygnacja z mycia włosów i chodzenie z włosami, które nie zostały umyte dzień lub noc przed ślubem, oznacza, że ​​również będą brudne.

Nie będzie łatwo ją ułożyć, a nawet może obciążyć fryzurę. Jednak umyj włosy w noc przed ślubem, a nie przed pójściem do ołtarza.

Świeżo umyte włosy wydają się być suche, a ich stylizacja jest niemożliwa. Ponadto nie utrzyma fal, a do tego będzie zbyt śliski na ślubne akcesoria do włosów.

Umyj włosy na noc przed ślubem, a następnego dnia dobrze wyczesz, aby po włosach rozprowadzić naturalne olejki ze skóry głowy. Twój fryzjer zazwyczaj używa różnych produktów, takich jak pianka do włosów, aby poprawić objętość i teksturę.

Jak przygotować włosy na ślub?

12 miesięcy przed ślubem

Na rok przed ślubem odwiedź zaufanego fryzjera i porozmawiaj o tym, jak pielęgnować włosy. Być może chcesz być regularnie przycinany lub chcesz mieć określony kolor na dzień ślubu.

Może wydawać się za wcześnie, ale przygotowanie włosów sprawi, że będą one w optymalnym stanie bezproblemowe. Umożliwi to również zmianę decyzji w przypadku, gdy nie spodoba ci się uzyskana fryzura lub kolor.

Będziesz miał wystarczająco dużo czasu na przebranie się i dostosowanie przed dniem ślubu. A czekając, spędź miesiące, włączając do swojego schematu diety przyjazne dla włosów.

Byłoby najlepiej, jeśli poprawisz zdrowie włosów za pomocą niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych lub możesz nawet zażyć suplement witaminowy, aby wspierać włosy, skórę i paznokcie, aby wyglądały najlepiej na ślubie. Ale oczywiście skonsultuj się z lekarzem w sprawie zaleceń.

6 miesięcy przed ślubem

Sześć miesięcy przed ślubem możesz stworzyć plan ze swoim fryzjerem. Prawdopodobnie w tym czasie zdecydowałeś o długości i kolorze, które naprawdę chcesz na swój dzień ślubu.

Być może będziesz musiał zacząć układać włosy zgodnie z harmonogramem leczenia, zwykle co miesiąc. I niezależnie od tego, czy to przygotowanie do ślubu, czy nie, nie wystawiaj włosów na działanie ciepła, słońca, chloru czy słonej wody.

3 miesiące do miesiąca przed ślubem

Niektóre panny młode, co zrozumiałe, są zestresowane, gdy zbliża się dzień ich ślubu. W rezultacie możesz zauważyć oznaki stresu na włosach, więc być może będziesz musiał zintensyfikować zabiegi na włosy.

Twój fryzjer powinien udzielić Ci wskazówek dotyczących pielęgnacji i stylizacji Twoich włosów. Jednak nie chcesz go uszkodzić z powodu niektórych praktyk i produktów.

Od tygodnia do kilku dni przed ślubem

Na tydzień przed ślubem twoje włosy powinny być gotowe, co oznacza, że ​​mają żądaną długość i kolor. Przed ślubem użyj szamponu i odżywki, aby oczyścić i odsłonić bardziej miękką konsystencję.

Pozwól swoim włosom wyschnąć naturalnie i unikaj produktów rozgrzewających, dzięki czemu będą bardziej przydatne w wielkim dniu.

Jak sprawić, by moje ślubne włosy trwały cały dzień?

Twój fryzjer ślubny będzie znał najlepsze produkty i techniki, dzięki którym Twoje ślubne włosy utrzymają się przez cały dzień, przy minimalnych retuszach. Ale oczywiście odpowiednie przygotowanie, jak omówiono powyżej, jest niezbędne do pracy włosów.

Fryzjer zazwyczaj używa sprayu utrzymującego przed wykonaniem fryzury. Następnie objętość jest dodawana za pomocą grzebienia wstecznego z produktem zwiększającym objętość.

W przypadku niektórych fryzur, zwłaszcza gdy panna młoda decyduje się na rozpuszczone włosy niż w updo, stylistka użyje sprayu teksturującego na pasma włosów. Wreszcie, musisz mieć dobry lakier do włosów dla danego typu włosów, aby uzyskać najlepsze utrwalenie.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, kiedy najlepiej myć włosy przed ślubem: noc przed wielkim dniem.

To oczyści twoje włosy, ale nie pozbawi ich nawilżenia. Dzięki temu będzie idealna do stylizacji i utrzymywania fryzury oraz dodatków.