Kiedy mówisz, że robię na weselu: Przewodnik po ślubie weselnym

Jeśli jesteś ciekaw, kiedy powiesz, że robię na weselu, poczekaj na odprawę. Poniżej znajduje się przykładowe zamówienie na ceremonię ślubną, w tym szablon sformułowania, który zwykle podaje osoba prowadząca ślub, aby lepiej zrozumieć czas.

Musisz znać tradycyjny przebieg ślubów, w tym to, co dzieje się podczas wymiany przysięgi i pierścionka. Polecamy również przeczytać, kto pierwszy w przysięgach ślubnych.

Kiedy mówisz

Wszystko o ślubach: kiedy mówisz, że robię to na weselu

W zależności od stylu wesela, prowadzący wesele może dokonać wymiany przysięgi za Ciebie. Pozostało tylko powiedzieć „tak” po każdym wezwaniu od prowadzącego.

Pamiętaj, że na niektórych weselach państwo młodzi wymieniają śluby. Nie ma potrzeby mówić, że robię, ponieważ prowadzący nie będzie pytał każdego tradycyjnego „czy bierzesz…”.

Przykładowe przysięgi ślubne

Powiesz „tak” na weselu po tym, jak prowadzący zada ci tradycyjne pytanie, które spotyka się w większości ceremonii ślubnych. Ten rodzaj ceremonii i wymiany przysięgi jest idealny dla par, które wolą nie pisać własnych ślubów, ponieważ będą obiecać swojemu małżonkowi tylko to, co mówi urzędnik.

Odpowiedz „tak” w następującym przykładowym skrypcie wymiany przysięgi ślubnej:

Prowadzący: Czy [imię pana młodego], bierzesz [imię panny młodej] za swoją prawnie poślubioną żonę?

Pan młody: Tak.

Prowadzący: Czy obiecujesz ją kochać, szanować i pielęgnować przez całe życie? Szanować ją i pocieszać, utrzymywać w chorobie i zdrowiu?

Pan młody: Tak.

Prowadzący: Czy obiecujesz dzielić swoje radości i smutki? I być tylko jej wiernym?

Pan młody: Tak.

Prowadzący: Czy [imię panny młodej] bierzesz [imię pana młodego] za swojego prawnie poślubionego męża?

Panna młoda: Tak.

Prowadzący: Czy obiecujesz Go kochać, szanować i szanować przez całe życie? Szanować go i pocieszać, aby utrzymać go w chorobie i zdrowiu?

Panna młoda: Tak.

Prowadzący: Czy obiecujesz dzielić swoje radości i smutki? I być wiernym jemu samemu?

Panna młoda: Tak.

Alternatywą dla powyższego skryptu jest połączenie wszystkich pytań w jedną frazę. Na przykład urzędnik poprosi pana młodego; najpierw odpowie „tak”, zanim prowadzący powtórzy to samo połączone pytanie pannie młodej, która również odpowie „tak”.

Skrypty wymiany pierścieni

Istnieją różne rodzaje ceremonii ślubnych. Zazwyczaj wymiana przysięgi poprzedza wymianę pierścionków, ponieważ pierścionki pełnią funkcję pieczęci składanych sobie nawzajem obietnic młodej pary.

Jednak niektóre wesela łączą obie wymiany. Na przykład, gdy para wymienia swoje przysięgi, wkłada pierścionek na palec partnera, gdy ten mówi „tak”.

Prowadzący: Czy ty [imię pana młodego], z tym pierścieniem, bierzesz [imię panny młodej], aby być twoją żoną, aby mieć i trzymać, od tego dnia na dobre lub na złe, dla bogatszych lub biedniejszych, w chorobie i w zdrowiu kochać i czcić ją, aż śmierć się rozłączy?

Pan młody: Tak. (podczas noszenia pierścionka)

Prowadzący: Czy ty [imię panny młodej], z tym pierścieniem, bierzesz [imię pana młodego], aby być twoim mężem, aby mieć i trzymać, od tego dnia na dobre lub na złe, dla bogatszych lub biedniejszych, w chorobie i zdrowiu kochać i czcić go, aż śmierć się rozłączy?

Panna młoda: Tak. (podczas noszenia pierścionka)

Czasami urzędnik nie ułatwiałby wymiany pierścionków, jeśli jest ona oddzielona od wymiany przysięgi. Zamiast tego para zaoferuje pierścionek swojemu partnerowi, składając przysięgę ustną w następujący sposób:

Pan młody/panna młoda: Daję ci ten pierścionek na znak mojej wierności. Zawsze będę Cię kochać i kochać, i szanować złożone dziś przysięgi.

Nie ma potrzeby mówić „tak”, ponieważ każda z osób odpowiada na obietnicę.

Chcesz podarować swojemu przyszłemu współmałżonkowi wyjątkową obrączkę podczas wymiany pierścionka i przysięgi? Przeczytaj, co wygrawerować na obrączce!

Czy mówisz, że robię to przed czy po pierścieniach?

Zazwyczaj mówisz tak przed obrączkami, ponieważ wymiana przysięgi odbywa się przed wymianą pierścionków, ponieważ ta ostatnia symbolizuje twoje obietnice. Jednak przysięgę i wymianę pierścionka można również połączyć, więc możesz powiedzieć, że to robię po założeniu pierścionka od współmałżonka lub po zapytaniu przez urzędnika.

Czy mówisz, że zrobię, czy zrobię na weselu?

Czy powinieneś wybrać „tak zrobię” lub „tak” dla swoich ślubów? Nie ma właściwej odpowiedzi, ponieważ oba wskazują, że obiecujesz swojemu partnerowi.

Ale w przypadku nowoczesnych ślubów i tych, które widziano wcześniej na ślubach królewskich, pary wymieniły „będę” zamiast tradycyjnego „tak”. Niektórzy zinterpretowali to, że zabrzmi to bardziej chętnie i szczerze niż obiecywanie, że coś zrobisz.

Dlaczego mówisz, że robię to na weselu?

Mówią i wymieniają „tak” lub „tak” na weselu, aby wyrazić swoje zaangażowanie i pragnienie spełnienia wszystkiego, co zostało powiedziane w ślubowaniu. Wspomniany przez urzędników tradycyjny pismo ceremonii wskazuje na lojalność i miłość podczas małżeństwa w każdych warunkach.

Wniosek

Czy ten przewodnik po ceremonii był pomocny? Podsumowując, kiedy mówisz, że robię to na weselu, to podczas odpowiadania prowadzącemu wesele.

Możesz również powiedzieć, że robię to podczas wymiany pierścionków, jeśli dzieje się to jednocześnie z wymianą ślubowania. Ale jeśli nie chcesz używać tradycyjnego skryptu, prawdopodobnie pominięto I dos.