Kiedy mężczyźni zaczęli nosić obrączki?

To w XX wieku, jeśli jesteś ciekawy, kiedy mężczyźni zaczęli nosić obrączki. Tę fascynującą historię omówimy bardziej szczegółowo poniżej, w tym zwyczaj noszenia obrączek ślubnych.

Możesz także przeczytać o tym, kto kupuje obrączkę mężczyzny, aby wiedzieć, czy sam musi ją zdobyć. Zawsze ciekawie jest poznać tradycje i oczekiwania dotyczące obrączki pana młodego.

Kiedy mężczyźni zaczęli nosić obrączki?

Historia męskich obrączek ślubnych: kiedy mężczyźni nosili obrączki?

XX wiek

Aż do XX wieku jako jedyne nosiły obrączki kobiety. Zwyczaj ten rozpoczął się, gdy żołnierze podczas wojen światowych nosili obrączki, aby upamiętnić swoich bliskich.

Popularność obrączek ślubnych wśród mężczyzn zaczęła rosnąć, ponieważ żołnierze nosili je jako więź z żonami, których mogli już nigdy nie zobaczyć. Ale wcześniej obrączki ślubne dla mężczyzn nie były tak popularne, zwłaszcza wśród młodych par, które w czasie Wielkiego Kryzysu nie miały środków na zakup pierścionka dla pana młodego.

Pierwsze męskie obrączki ślubne

Męskie obrączki noszone przez żołnierzy zwykle mają wyryte na nich imiona, ale w przeciwieństwie do dzisiejszych istniały ograniczenia co do użytego materiału. Na przykład złoto ma zazwyczaj tylko dziewięć karatów, a waga pierścionka powinna wynosić tylko sześć gramów.

Potem, po wojnie koreańskiej, mężczyźni nadal nosili obrączki ślubne, nawet jeśli nie jechali na wojnę. Wreszcie cywile zaczęli nosić obrączki ślubne z tym samym sentymentalizmem, jaki mają dzisiaj, aby oznaczać miłość i oddanie swojej drugiej połówki.

Kiedy mężczyźni w Ameryce zaczęli nosić obrączki ślubne?

Gorączka małżeńska podczas II wojny światowej utorowała przemysłowi jubilerskiemu drogę do skapitalizowania małżeństwa z podwójnym pierścieniem. W tym okresie zarówno panna młoda, jak i pan młody nosili obrączki, a obrączki są uważane za symbole zaangażowania, które również pomagają żołnierzom złagodzić ból związany z rozłąką i potencjalną stratą.

W latach czterdziestych więcej ślubów miało obrączki zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety w porównaniu do zwykłej tradycji, w której tylko kobiety noszą obrączki. Lata 40. do 50. to także czas, kiedy męskie obrączki ślubne stały się symbolem męskiego domostwa, stąd popularność noszenia obrączek wśród mężczyzn.

Czy mężczyźni nosili obrączki ślubne w 1940 roku?

Mężczyźni nosili obrączki w latach 40. XX wieku, a nawet w tym czasie małżeństwa są postrzegane jako towarzystwo, a nie własność. Ponadto amerykańska klasa średnia doświadczyła fizycznych i ideologicznych zmian dotyczących płci, a nawet relacji rodzinnych, gdy mężczyźni coraz bardziej angażowali się w obowiązki domowe.

Tak więc w latach czterdziestych mężczyźni nosili obrączki ślubne, ponieważ symbolizowały akceptację męskiej posiadłości domowej. W końcu gospodarka rozkwitła również po wojnie, a równość obu płci jest bardziej akceptowana.

Biorąc to pod uwagę, małżeństwa i obrączki noszone przez dwie zaangażowane osoby służyły jako symbol miłości i zaangażowania między ich partnerstwem. Ten sentymentalizm obrączki trwa do dziś, nawet jeśli mężczyzna nie musi iść na wojnę.

Czy w dzisiejszych czasach wiesz, że możesz ulepszyć swoje obrączki ślubne, świętując lata małżeństwa ze współmałżonkiem? Oto, w którą rocznicę ulepszysz obrączkę.

Czy mężczyźni nosili obrączki ślubne w czasach wiktoriańskich?

W epoce wiktoriańskiej mężczyźni rzadko noszą obrączki, ale zamiast tego oczekuje się od nich, że wybierzą obrączkę dla osoby, którą zamierzali poślubić. W końcu obrączki ślubne w Europie były bardziej bogate w XIX wieku z powodu odkrycia kamieni szlachetnych i złota na całym świecie, co sprawiło, że były przystępne cenowo.

W epoce wiktoriańskiej najczęstszym rodzajem obrączki było złoto z kolorowymi kamieniami szlachetnymi i perłami. Często są grawerowane i zaprojektowane tak, aby wyglądały jak węże, ponieważ książę Albert dał królowej Wiktorii, która była bardzo wpływowa w modzie.

Kiedy ludzie zaczęli nosić obrączki?

Według Cape Town Diamond Museum, pierwsze udokumentowane dowody wymiany i noszenia obrączek ślubnych miały miejsce w starożytnym Egipcie. Zwoje papirusu zawierały pary zamieniające się pierścieniami konopnymi, które ze względu na swoją trwałość zostaną ostatecznie zastąpione kością słoniową lub skórą.

Uważano, że droższy materiał świadczy o większej miłości do osoby otrzymującej pierścionek. Materiał pokazuje również wartość netto dawcy pierścionka.

Obrączki ślubne były również widziane w starożytnym Rzymie, gdzie pan młody reprezentował swoją przyszłą narzeczoną za pomocą żelaznego pierścienia, który reprezentował siłę ich więzi. A w okresie renesansu każda para brała jedną część pierścienia Gimmela, który ma dwie zazębiające się części.

Kiedy pierścienie stały się symbolem małżeństwa?

Pierścionki jako symbol małżeństwa wywodzą się z wierzenia starożytnych Egipcjan w żyłę miłości na czwartym palcu lewej ręki. Okrągły kształt pierścienia przypisywany jest również wieczności, dlatego pierścienie służyły jako zastaw trwałego związku pary.

Wniosek

I to wszystko! Przypomnijmy, kiedy mężczyźni zaczęli nosić obrączki ślubne, jest to XX wiek i zaczęło się, gdy żołnierze nosili obrączki, aby upamiętnić swoich bliskich.

Ponieważ równość i udomowienie mężczyzn było bardziej akceptowane w latach 40. XX wieku, mężczyźni zaczęli nosić obrączki ślubne, które nosiły kobiety, przypisywane własności. Ogólnie historia męskich obrączek ślubnych jest fascynująca, więc mamy nadzieję, że w dzisiejszych czasach pary bardziej doceniają swoje zespoły.