Jakiego rozmiaru podgrzewacz wody potrzebuję do mojego domu? 3 najlepsze rzeczy do rozważenia!

Zastanawiasz się, jakiego rozmiaru podgrzewacz wody potrzebuję do mojego domu? Rozwiązanie tego problemu będzie się różnić w zależności od tego, ile miałeś dzieci. Musisz zainwestować w system ciepłej wody o pojemności od 50 do 60 galonów, jeśli w domu mieszkają trzy do czterech osób.

Od pięciu do siedmiu osób w rodzinie może potrzebować podgrzewacz wody ze zbiornikiem na wodę o pojemności od 60 do 80 galonów. 30-galonowy podgrzewacz wody zapewni każdemu odpowiednią ilość ciepłej wody do kąpieli, prania i zmywania naczyń, jeśli mieszkasz samodzielnie ze swoim partnerem.

Jakiego rozmiaru podgrzewacz wody potrzebuję do mojego domu? 3 najlepsze rzeczy do rozważenia!

Wszystko to są przybliżone pomiary dla każdego domu. Wielkość podgrzewacza wody zależy od takich czynników, jak liczba osób w domu i zwykła długość prysznica. Omówimy różnice między współczynnikami odzysku, oceną za pierwszą godzinę i oceną wydajności, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni podgrzewacz wody do Twojego domu. Zacznijmy!

Jakiego rozmiaru podgrzewacza wody potrzebuję do mojego domu?

Rzeczywiście, podgrzewacz wody to potrzeba każdego domu. Ale zanim kupisz podgrzewacz wody, musisz wziąć pod uwagę dzieci w swojej rodzinie. Nie panikuj, jeśli nie wiesz, jakiego rozmiaru podgrzewacz wody potrzebuję do mojego domu. Poniżej omówiliśmy kilka sugestii, które pomogą w zakupie odpowiedniego rozmiaru podgrzewacza wody.

#1. Wydajność podgrzewacza wody

Ilość ciepła dostarczanego z elementu grzejnego podgrzewacza wody do wody jest mierzona jego wskaźnikiem wydajności. Elektryczne podgrzewacze wody uzyskują wydajność w zakresie od 88 do 95 procent, podczas gdy podgrzewacze wody na propan mają wskaźnik około 67 procent lub więcej. Ponieważ doprowadzenie ciepła elektrycznego jest natychmiast zanurzone w wodzie, elektryczne podgrzewacze wody są teraz bardziej wydajne. Podgrzewacz wody na propan, natomiast system ciepłej wody na propan zasilany jest palnikiem gazowym lub płomieniem umieszczonym pod zbiornikiem wody.

Elektryczne systemy grzewcze są nadal znacznie droższe w eksploatacji pomimo ich większej wydajności, ponieważ gaz ziemny jest tańszy niż energia elektryczna. Jednak, w zależności od zużycia, nie zawsze oznacza to, że odzyskasz więcej.

#2. Ocena podgrzewacza wody w pierwszej godzinie

Musisz wziąć pod uwagę ilość wody, jaką Twój podgrzewacz wody może nagrzać w ciągu kilku godzin, a także jak szybko może podgrzać wodę. Określ ocenę w pierwszej godzinie równą lub większą niż objętość ciepłej wody, z której będzie korzystać Twoja rodzina. To kryterium jest mierzone liczbą działań, które mogą jednocześnie potrzebować ciepłej wody w najbardziej ruchliwych godzinach dnia pracy.

Zanim ustalisz, jaka powinna być ocena twojego domu w pierwszej godzinie, musisz wiedzieć, ile wody zużywa twoje gospodarstwo domowe dziennie. Przeciętny człowiek zużywa około 2 litrów wody, aby dokładnie umyć ręce w ciągu jednego dnia. Ręczne mycie naczyń zużywa 6 galonów świeżej wody na każdego użytkownika. Kąpiel, zmywanie do naczyń i pralka to przykłady codziennych czynności wymagających znacznej ilości wody.

Cykle prania mogą zużywać do 30 galonów świeżej wody w jednym procesie. Aby mieć pewność, że masz odpowiednią ilość przegotowanej wody, określ, ile wody potrzebuje twoje gospodarstwo domowe w godzinach szczytu. Wybierz doskonały nowoczesny podgrzewacz wody o pierwszej ocenie, który odpowiada Twoim wymaganiom, po wybraniu odpowiedniej ilości wody. Podgrzewacz wody o pojemności 80 galonów na godzinę ma wytworzyć 80 galonów gorącej wody w ciągu godziny.

#3. Rozmiar podgrzewacza wody

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego musisz zwymiarować podgrzewacz wody? Pamiętaj tylko, że metoda wymiarowania podgrzewacza wody może się zmieniać w zależności od domu. Nie musisz kupować 70-75 galonowego podgrzewacza wody, jeśli masz 5-7 osobową rodzinę. W niektórych przypadkach domy o takiej wielkości mogą to zrobić z systemem ciepłej wody o pojemności 50 – 60 galonów. Co więcej, potrzebujesz 30 galonów podgrzewacza wody, jeśli masz tylko dwuosobową rodzinę. W zależności od ilości zużywanej wody wydajność systemu ciepłej wody może się zmieniać.

Jeśli często używasz od dwóch do czterech wodnych gadżetów na raz, powinieneś kupić większy podgrzewacz wody, aby zagwarantować wystarczającą ilość ciepłej wody do kąpieli nawet podczas pracy maszyn. Procedura określania wielkości podgrzewacza wody dla każdego domu ma kluczowe znaczenie. Możesz być zmuszony do kąpieli w lodowatej wodzie, jeśli wybierzesz zbyt mały podgrzewacz wody. Te systemy ciepłej wody, które są bardzo małe dla twojego gospodarstwa domowego, również będą musiały pracować bardzo ciężko.

Będzie to wymagało kosztownej konserwacji i usług. Jednak zbiornik ciepłej wody, który jest zbyt duży dla Twojej rodziny, podniesie ogólną cenę rachunków za prąd. Aby dowiedzieć się, jakich rozmiarów grzejników gazowych potrzebujesz, skontaktuj się z lokalnym specjalistą w Twoim regionie, który pomoże Ci wybrać odpowiedni model dla Twojego domu. Możesz również przeczytać o tym, ile Gpm za podgrzewacz wody bez zbiornika.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu to dla Ciebie po prostu frajda, a po przeczytaniu wszyscy się dowiedzą jaki rozmiar podgrzewacza wody potrzebuję do mojego domu Przed zakupem podgrzewacza sprawdź wielkość swojej rodziny, a następnie zmierz sprawność podgrzewacza wody i ocena z pierwszej godziny. Przeczytaj powiązane artykuły; wiem, dlaczego mój podgrzewacz wody bez zbiornika stygnie i dlaczego mój podgrzewacz wody bez zbiornika stygnie. Dziękuję wam, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu!