Jakiego rozmiaru podgrzewacz basenu potrzebuję? 3 proste kroki, aby to wiedzieć!

Kupując podgrzewacz, właściciel basenu musi zastanowić się nad kilkoma pytaniami: jakiej wielkości podgrzewacz do basenu potrzebuję? To jest najważniejsze pytanie, które należy rozwiązać w pierwszej kolejności. Oczywiście chciałbyś wiedzieć, jak mały lub duży powinien być grzejnik, co wystarczy, aby podczas pływania zapewnić żądaną temperaturę basenu.

Pamiętaj, że im większa grzałka, tym szybszy będzie proces gojenia. Na przykład grzejnik 400k BTU może ogrzać basen dwa razy szybciej niż grzejnik tylko 200k BTU.

Jakiego rozmiaru podgrzewacz basenu potrzebuję? 3 proste kroki

Ale możesz również obliczyć rozmiar podgrzewacza basenu do dokładnego rozmiaru, aby uzyskać. Ten post nauczy Cię, jak wykonać te obliczenia. Ponadto omówimy kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. Zacznijmy!

Rozważania dotyczące rozmiaru podgrzewacza do basenu

Kupowanie i wymiarowanie podgrzewacza basenowego to nie tylko znajomość wielkości basenu. To jest trochę bardziej skomplikowane. Aby zdecydować „Jakiego rozmiaru podgrzewacza basenu potrzebuję?” musisz wziąć pod uwagę objętość basenu, żądaną temperaturę i najniższą temperaturę, jaką musi utrzymać grzejnik. Poza tym pomocne byłoby, gdybyś rozważył również następujące kwestie:

#1. Prędkość

Określ, czy prędkość nagrzewania urządzenia jest dla Ciebie kluczowa. Na przykład, jeśli nie masz wanny z hydromasażem, a tylko basen, którego temperatura pozostaje taka sama, prędkość może nie być tak ważna. Z drugiej strony, jeśli masz wannę z hydromasażem podłączoną do basenu, warto rozważyć prędkość grzejnika, aby zapewnić żądaną temperaturę w wannie z hydromasażem.

#2. Objętość basenu

Możesz obliczyć objętość basenu za pomocą wzoru długość x szerokość x głębokość. Po obliczeniu tego wzoru otrzymasz przybliżoną objętość basenu w galonach.

#3. Temperatura wody

Znając odpowiedni rozmiar podgrzewacza basenowego, musisz określić temperaturę, którą lubisz do pływania. Dzięki temu możesz określić rodzaj wydajności, jakiej będziesz oczekiwać od grzejnika. Urządzenie powinno być w stanie utrzymać tę temperaturę niezależnie od warunków otoczenia. Załóżmy, że masz wannę podłączoną do basenu. Aby obliczyć wymagania BTU, maksymalna temperatura wody w basenie powinna wynosić 104 stopnie F.

#4. Temperatura powietrza otoczenia

Jeśli mieszkasz w miejscu o gorącym klimacie, to polowanie musi pokonać inny stan środowiska niż basen na obszarze o zimniejszym klimacie. Aby obliczyć wielkość podgrzewacza basenu, musisz określić najzimniejszą temperaturę powietrza, jaką musi utrzymywać, aby utrzymać ciepło w basenie.

Kroki, aby obliczyć, jaki rozmiar podgrzewacza basenu potrzebujesz

Teraz, gdy znasz już różne kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę przy doborze podgrzewacza basenowego, możesz przystąpić do obliczeń. Wykonaj poniższe kroki!

Krok 1. Oblicz powierzchnię

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to obliczyć powierzchnię swojego basenu. Wiele osób zakłada, że ​​rozmiar galona jest używany do określania rozmiaru grzejnika. Niektóre strony internetowe nawet z tego korzystają. Ale jeśli basen ma większą powierzchnię, ciepło może łatwo uciec, a grzejnik musi podgrzać więcej wody. W związku z tym musisz uzyskać większą jednostkę, aby zrekompensować zarówno rozmiar basenu, jak i powierzchnię. Przy obliczaniu powierzchni basenu wzór to długość razy szerokość.

Krok 2. Podziel powierzchnię basenu przez 3

Dzięki temu uzyskasz minimalną wielkość BTU idealną dla danej powierzchni. Zauważ, że Btu, który otrzymujesz, to tylko minimalny zalecany rozmiar. Zawsze możesz zdecydować się na wyższy BTU, zwłaszcza jeśli wybierzesz grzejnik gazowy. Zawsze zaleca się zakup jednostki ponadwymiarowej do systemów ogrzewania gazowego. Podgrzewacz basenu odpowiada za uzupełnianie ciepła traconego na powierzchni basenu. Należy pamiętać, że utrata ciepła następuje zwykle w nocy. Nie możesz zrekompensować takiej straty, chyba że masz osłonę przeciwsłoneczną lub płynną. W przeciwnym razie posiadanie jednostki o wyższym BTU byłoby przydatne.

Krok 3. Biorąc pod uwagę inne zmienne

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, rozważ wszystkie inne zmienne, które mogą wpłynąć na wydajność podgrzewacza basenu. Obejmuje to klimat, częstotliwość korzystania z basenu i osłony słoneczne. Na przykład, jeśli nie masz osłon przeciwsłonecznych, powinieneś wybrać model z 250-300k BTU, aby mógł uwzględnić utratę ciepła, wietrzne warunki i parowanie. Jest to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią nocne pływanie. Bez osłon przeciwsłonecznych możesz rozważyć koce słoneczne. Taniej jest inwestować niż płacić za większy podgrzewacz basenu. Możesz również przeczytać o doborze grzejnika basenowego.

To okładka!

Nie jest łatwo poznać odpowiedź na pytanie: jakiej wielkości podgrzewacz basenowy potrzebuję? Ale jeśli wykonasz powyższe kroki i weźmiesz pod uwagę różne wymienione zmienne, możesz uzyskać odpowiedni rozmiar podgrzewacza basenowego, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. To tyle w tym poście. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, ile kosztuje zainstalowanie podgrzewacza do basenu i jaki jest najlepszy podgrzewacz do basenu. Dziękuję za bycie z nami!