Jakiego rozmiaru myjki ciśnieniowej potrzebuję do czyszczenia betonu? Kompletny przewodnik!

Chcesz wiedzieć, jakiego rozmiaru myjki ciśnieniowej potrzebuję do czyszczenia betonu? Więc nie martw się, trafiłeś na właściwą stronę. Renowacja betonu wymaga dużej szybkości przepływu i umiarkowanego nacisku. Praktycznie wszyscy wykonawcy uważają, że myjka elektryczna o wartości 3000 funtów na cal kwadratowy jest wystarczająca do prawie każdego czyszczenia powierzchni betonu, chociaż sugerowane GPM są różne.

Tutaj przyjrzymy się dokładniej, jak to działa w tej sekcji, aby czyścić powierzchnie betonowe za pomocą myjki elektrycznej, w tym, która kombinacja prędkości przepływu i ciśnienia jest optymalna dla Twoich potrzeb, a także kilka porad i przestróg dotyczących obsługi.< /cytat blokowy>
Czyszczenie brudnych podłóg, takich jak tarasy, podjazdy i podłogi garażowe, nie musi wymagać wielu godzin wysiłku. Myjka ciśnieniowa może wykonać pracę w ułamku czasu i przywrócić wygląd Twojej przestrzeni zewnętrznej. Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Jakiego rozmiaru myjki ciśnieniowej potrzebuję do czyszczenia betonu? Kompletny przewodnik!

O myjce ciśnieniowej 3000 PSI

Ta myjka ciśnieniowa twierdzi również, że czyści o 80% mniej wody. Może być stosowany na różnych powierzchniach, z dodatkiem betonu, kamienia, sztukaterii, mebli ogrodowych, sprzętu zewnętrznego i samochodów. Dołączona jest 14-uncjowa butelka detergentu, która pomaga w czyszczeniu wszystkiego. Nowa myjka ciśnieniowa GreenWorks 3000 (funt na cal kwadratowy) to znana na rynku, wpływowa elektryczna myjka ciśnieniowa do domów. Jest mocny, niezawodny i zaprojektowany do najtrudniejszych prac porządkowych, z przepływem wody 1,1 GPM (2,0 GPM MAX przy 100 PSI). Najlepiej też wiedzieć, jaką myjką ciśnieniową psi należy czyścić beton.

Jakie minimalne ciśnienie i przepływ są wymagane do czyszczenia betonu?

Chociaż 3000 (funtów na cal kwadratowy) jest doskonałe do większości trudnych prac, a 2,5 GPM to najniższy poziom przepływu, do którego należy dążyć, zalecenia są różne. Ta myjka ciśnieniowa może wyczyścić praktycznie każdą powierzchnię betonu.

Uruchom z niższym ciśnieniem, na przykład 1500 PSI przy 1,9 GPM, jeśli nie chcesz uszkodzić farby poza strukturą. Natężenie przepływu wpływa na szybkość czyszczenia, szczególnie na szybkość usuwania zanieczyszczeń z powierzchni po wytworzeniu odpowiedniego ciśnienia wody.

W przypadku bardzo brudnego betonu wymagane są wyższe natężenia przepływu. Niektórzy profesjonaliści zalecają myjkę elektryczną o mocy wyjściowej 5 lub 6 GPM. Wyższe natężenia przepływu nie mają kluczowego znaczenia przy czyszczeniu powierzchni pionowych, ponieważ grawitacja pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni. Użycie dyszy obrotowej zamiast zwykłej dyszy wentylatorowej może pomóc w zwiększeniu prędkości czyszczenia. Standardowe dysze wyginają wodę pod kątem, tworząc wzór wachlarza, spowalniając przepływ wody. Dysze obrotowe obracają w kółko nieodwrócony strumień wody, zwiększając prędkość, z jaką woda opuszcza dyszę.

Jakiego rozmiaru myjki ciśnieniowej potrzebujesz do czyszczenia betonu?

Jaki rozmiar myjki ciśnieniowej potrzebuję do czyszczenia betonu? Wiele nawierzchni betonowych należy myć pod ciśnieniem gorącą wodą. Chociaż niektórzy użytkownicy preferują dyszę 40-calową, dysza 25℃ jest idealna do ścieżek cementowych, tarasów, basenów i innych podłóg betonowych, które wymagają czyszczenia.

Pobaw się nimi, aż odkryjesz ten, który najlepiej Ci odpowiada. Rozpocznij natryskiwanie z odległości około 12 cali od powierzchni i poruszaj się równym ruchem omiatającym.

Chroń swój opryskiwacz, ustawiając go pod kątem, aby przekierować uderzenie i uniknąć uszkodzenia powierzchni. Spróbuj skoncentrować cały kurz i brud w jednym miejscu, a następnie zakończ szeroką dyszą natryskową, aby wyeliminować wszelkie pozostałe cząsteczki. Jedną z najlepszych metod ochrony betonu przed uszkodzeniami jest jego uszczelnienie, dzięki czemu mycie ciśnieniowe jest błyskawiczne. Niektóre uszczelniacze nie pozostawiają śladów leczenia, a inne mają ochronne wykończenie o wysokim połysku; istnieją opcje dla każdego stylu.

Ponieważ brud i olej przylegają do uszczelniacza, a nie do betonu, możesz szybko zmyć wszelkie ślady, pozostawiając podjazd lub taras bez skazy. Piasek mógł dostać się do rur wodociągowych podczas mycia betonu. Będzie to doskonała opcja do jej wyczyszczenia.

Użyj odtłuszczacza

Lepiej na początek porządny odtłuszczacz do czyszczenia betonu. Zeskrobać materiał do betonu za pomocą szczotki drucianej lub nasadki do mocnej myjki. Aby wyczyścić skomplikowane powierzchnie, wiele myjek ciśnieniowych o większej mocy jest wyposażonych w nasadki odtłuszczające. Jeśli szukasz trwałego odtłuszczacza, dobrym rozwiązaniem jest ocet. Można go użyć bezpośrednio w pojemniku na detergent lub rozcieńczyć go do połowy wodą przed użyciem. Głęboko przebarwione plamy można usunąć kompleksowym nadtlenkiem, ale jeśli nie masz nasadki, najlepiej wytrzeć beton.

Środki ostrożności dotyczące mycia ciśnieniowego betonu

Według badań, w odpowiednich warunkach potok wody 2500 PSI może rozbić beton. Jeśli wybierzesz pojedynczy strumień wody o wartości 2500 (funtów na cal kwadratowy) myjki ciśnieniowej na cal tuż powyżej, rozerwie powierzchnię. Zacznij od kilku stóp, obserwując gnijące kamienie i wszystko inne, co mogłoby się poruszyć. Podczas prac na betonie lub kamieniach używaj tylko niewielkiej ilości sprayu. Jeśli będziesz pracować nieuważnie, będziesz musiał powtórzyć dowolny obszar, który wcześniej omówiłeś.

Generalnie należy unikać betonu, który został wzorowany lub stemplowany. Jeśli nie zachowasz ostrożności, mycie ciśnieniowe może zniszczyć wzór w ciągu kilku sekund. To nie jest tak, jak zastanawianie się, jak duże jest akwarium o pojemności 220 galonów. Użytkownicy naprawdę powinni unikać usuwania jakichkolwiek powłok lub uszczelniaczy, ponieważ usunięcie mieszanki prawie na pewno zdmuchnie część najwyższej warstwy betonu.

To okładka!

Cieszymy się, że wszyscy wiedzieliście, jakiego rozmiaru myjki ciśnieniowej potrzebuję do czyszczenia betonu. Mamy nadzieję, że przeczytałeś ten artykuł za jednym posiedzeniem, więc jeśli chcesz wyczyścić betonowe powierzchnie swojego domu, kup zalecaną myjkę ciśnieniową, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej i jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej.