Jakiego rozmiaru generatora potrzebuję, aby uruchomić grzejnik kosmiczny? 3 niesamowite rzeczy do rozważenia!

Czy wiesz, jakiego rozmiaru generatora potrzebuję do uruchomienia grzejnika? Jeśli jeszcze nie, nie martw się, jesteś we właściwym miejscu; jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Wiele osób polega na grzejnikach kosmicznych w trudnych zimnych porach roku, aby się ogrzać. Jeśli nie lubisz przebywać w domu bez prądu, potrzebujesz generatora, który może zarządzać mocą Twojego grzejnika.

Jakiego rozmiaru generatora potrzebuję

Zwykle bezpiecznie jest używać skromnego grzejnika, o mocy nieco poniżej 1500 watów na krótkie okresy. Może być niebezpieczne, jeśli w pobliżu znajdą się inne odsłonięte płomienie, ponieważ mogą wywołać wybuch lub rozpocząć ostrzał. Lepiej nie używać większego grzejnika, w tym tych wymagających mocy 5000 watów lub więcej, ponieważ szybko uszczupliby twój dopływ gazu i być może uszkodzić nadmierne ciepło generatora. Teraz sprawdźmy, o czym należy pomyśleć przed określeniem odpowiedniego rozmiaru generatora dla Twojego grzejnika. Zabawmy się!

Czy dobrze jest uruchomić podgrzewacz przestrzeni na generatorze?

Używanie generatora do zasilania grzejnika nie jest dobre. Można to jednak zrobić nawet, jeśli generator zużywa 2000 W, aby zachować bezpieczeństwo. Zadaniem generatora jest dostarczanie energii gadżetom i urządzeniom, które wymagają stałego zasilania w energię elektryczną. Wśród nich są lampy, zamrażarki, telewizory i inne pospolite przedmioty. Generatory te są wyposażone w wyłączniki automatyczne, które chronią Twój dom przed przeciążeniem prądem. Kiedy używasz generatora do zasilania przedmiotu, takiego jak grzejnik kosmiczny, wyłącznik w domu zawiedzie, ponieważ wykryje, że do niego wpada zbyt dużo prądu. Spowoduje to utratę całego zasilania do czasu zresetowania wyłącznika.

Jakiego rozmiaru generatora do obsługi grzejnika kosmicznego?

W tym akapicie dowiesz się, jakiego rozmiaru generatora potrzebuję, aby uruchomić grzejnik kosmiczny. Decyduje o tym moc twojego grzejnika. W przypadku korzystania z wielu urządzeń wskazane jest zaopatrzenie się w generator z większą ilością energii elektrycznej, niż będziesz potrzebować. Na generatorze najlepiej zastosować grzejnik kosmiczny o mocy 1500 watów. Aby uruchomić dmuchawę pieca, będziesz potrzebować trzykrotności watów operacyjnych. Oto rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze wielkości generatora, którego użyjesz do uruchomienia grzejnika:

#1. Wymiary powierzchni

Odnosi się to do rozmiaru grzejnika, który próbujesz ogrzać, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Większa powierzchnia wymaga bardziej praktycznego grzejnika i w rezultacie potrzebujesz generatora o większej mocy.

#2. Lokalizacja grzejnika

Grzejniki kosmiczne muszą nadal zapewniać komfort na zewnątrz, ale ciepło może szybko ustąpić. Kiedy używasz grzejnika całkowicie na zewnątrz, możesz zauważyć, że nie ogrzewa on wystarczająco dużo pomieszczenia, jak to ma miejsce, gdy jest używany w pomieszczeniach. Wynika to również z braku okien lub drzwi, w których można by było ciepło, jednak zastosowanie zewnętrznego grzejnika sprawi, że będziesz gorętszy niż posiadanie niczego.

#3. Możliwość ogrzewania obszaru

Wielkość powierzchni, jaką może ogrzać grzejnik, to zdolność pokrycia. Jeśli użyjesz małego grzejnika na dużym obszarze, ciepło rozproszy się zbyt szybko, pozostawiając pomieszczenie zimnym i niewygodnym. Od 25 do 400 stóp kwadratowych można pokryć grzejnikiem kosmicznym. Wymagana moc wynosi od 250 do 4000 watów. Na każdą stopę kwadratową ogrzaną przez grzejnik, praktyczną zasadą jest posiadanie 10 watów mocy generatora. Możesz również zainteresować się tym, że grzejnik kosmiczny może ogrzać niewielką przestrzeń.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa podczas korzystania z grzejników kosmicznych na generatorze

Poniżej znajduje się kilka procedur bezpieczeństwa, które należy wykonać podczas używania generatora do zasilania grzejnika lub innego urządzenia. Nie używaj generatora w pomieszczeniach, ponieważ emituje on śmiertelny tlenek węgla. Zawsze kładź generator z dala od otwartych okien. Podczas gdy generator pracuje, trzymaj się co najmniej 2-3 przecznice dalej. Unikaj pozostawiania włączonego generatora, gdy śpisz lub jesteś poza domem. Pracując z młodzieżą, nigdy nie zostawiaj generatora bez nadzoru. Aby uniknąć uruchomienia obwodu lub spalenia kabli, grzejnik może być używany za każdym razem tylko przez godzinę.

Włączaj i wyłączaj grzejnik pomieszczeniowy za pomocą timera. Upewnij się, że w każdym pomieszczeniu w pobliżu generatora znajdują się sprawne czujniki dymu. Nie używaj generatora podczas korzystania z innego sprzętu elektrycznego. Może to spowodować znaczne trudności poprzez przeciążenie grzałki. Trzymaj wszystkie dzieci i zwierzęta z dala od generatorów oraz wszelkich przewodów i kabli. Jeśli coś pójdzie nie tak z generatorem i zacznie się palić, płonąć lub śmierdzieć jak spalenie, przygotuj się na wyłączenie prądu na głównym wyłączniku. Wszystkie zbiorniki z benzyną powinny być trzymane na zewnątrz, ponieważ prawdopodobnie nigdy się nie zepsują.

To okładka!

Mamy nadzieję, że wszyscy otrzymacie odpowiedź na pytanie, jakiego rozmiaru generatora potrzebuję, aby uruchomić grzejnik kosmiczny. Rozmiar generatora, który będziesz musiał obsługiwać, zależy od różnych czynników. Powyżej omówiliśmy wszystkie te czynniki, które pomogą Ci przy doborze generatora do Twojego grzejnika. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak bezpiecznie korzystać z grzejnika i jaki jest najbardziej wydajny grzejnik. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!