Jakiego rodzaju oleju używasz do myjki ciśnieniowej? 2 najlepsze opcje!

Jeśli używasz myjki ciśnieniowej po raz pierwszy, musisz zastanowić się, jakiego oleju używasz do myjki ciśnieniowej? Ponieważ dostępnych jest tak wiele odmian, zdecyduj, która z nich jest idealna dla Twoich wymagań.

Myjki gazowe i elektryczne to dwie najpopularniejsze myjki ciśnieniowe. Rodzaj, który wybierzesz, zależy od Twoich potrzeb; możesz być całkiem zadowolony z jednej z najsilniejszych i najlepszych dostępnych myjek elektrycznych.

Jakiego rodzaju oleju używasz do myjki ciśnieniowej? 2 najlepsze opcje!

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie zastanawiasz się, co będziesz robić, gdy kupisz myjkę ciśnieniową gazową lub już ją masz i musisz dodać olej do ciśnienia zasilania, ale nie zastanawiasz się, co rodzaj oleju, którego potrzebujesz do myjki ciśnieniowej. Moi przyjaciele, jest jeszcze wiele do nauczenia się, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jakiego rodzaju oleju użyć do myjki ciśnieniowej

Jesteś niewątpliwie ciekaw, jakiego oleju używasz do myjki ciśnieniowej? Jak opisano w tym samouczku, na rynku dostępnych jest wiele opcji.

#1. Oleje silnikowe

Uniwersalna jest doskonałym wyborem, jeśli planujesz używać myjki ciśnieniowej w temperaturach 40 stopni Fahrenheita. Jeśli temperatura spadnie poniżej, nie przejmuj się; zamiast tego weź olej silnikowy 10W-30. Instrukcja obsługi musi zawsze wskazywać odpowiedni olej w oparciu o średnią temperaturę. Załóżmy, że mieszkasz w okolicy, w której temperatura rzadko spada poniżej 40 stopni Fahrenheita. W takim przypadku olej silnikowy Husqvarna 32-oz jest zalecany do temperatur w zakresie od -20 stopni do 120 stopni Fahrenheita.

Zrozumienie temperatury w danym obszarze podczas używania oleju ma kluczowe znaczenie, ponieważ wybór niedokładnego może spowodować nadużycie i niewłaściwe użycie. Ten rodzaj jest doskonałym wyborem, ponieważ gwarantuje, że myjka ciśnieniowa uruchomi się w każdym klimacie. Używając oleju silnikowego Husqvarna, myjka ciśnieniowa może uruchomić się szybciej, jeśli użyjesz odpowiedniego oleju do myjek wysokociśnieniowych. Jeśli użyjesz niewłaściwego oleju, twój silnik może zostać uszkodzony, ale olej używany w silniku myjki ciśnieniowej prawie na pewno wzrośnie.

#2. Brak oleju pompy detergentu

Syntetyczne oleje do pomp firmy Briggs and Stratton powinny być pierwszym wyborem w przypadku olejów do pomp bez detergentów. Najlepiej stosować olej bez detergentów o mocy 30 W; takie oleje są nadal w użyciu, choć nie są tak potrzebne, jak kiedyś, ze względu na dostępność filtrów oleju. Oleje te umożliwiają przyleganie zanieczyszczeń do krawędzi, zapobiegając uszkodzeniu silnika przez brudny olej. Niektóre oleje mogą powodować gromadzenie się mazi w myjce ciśnieniowej; filtry oleju to myjki ciśnieniowe do wyłapywania mazi.

Olej pompy VS Olej silnikowy

Najważniejszą różnicą są dodatki w oleju silnikowym i pompie. PDMS lub nawet inne polimery silikonowe są stosowane jako niepieniący składnik w oleju do pomp, natomiast sulfonian magnezu jest stosowany jako dodatek detergentowy w oleju silnikowym. Olej z detergentem jest stosowany, ponieważ nowoczesne silniki są wyposażone w filtr oleju. Głównym celem oleju detergentowego zawsze było oczyszczenie powierzchni silnika z zanieczyszczeń. Filtr oleju następnie filtruje je, aby utrzymać je z dala od stawów.

Jeśli nie używasz filtra oleju w połączeniu z olejami detergentowymi, olej i nagromadzone zanieczyszczenia wkrótce wyschną. Oznacza to, że będziesz musiał często wymieniać olej, aby uniknąć pogorszenia się stanu silnika lub zbyt szybkiego zużycia. Ponieważ pompa nie ma nawet filtra oleju, najlepiej używać oleju bez detergentów. Wszystkie zanieczyszczenia, które olej detergentowy ściera ze ścian, przenikną przez olej, jeśli go użyjesz. Z tego powodu istnieje większe prawdopodobieństwo uszkodzenia wnętrza pompy.

Jak zmienić olej?

Wymiana pompy oleju to prosta procedura, ale dokładnie sprawdź instrukcję obsługi pralki, aby upewnić się, że robisz to prawidłowo. Przygotuj wcześniej cały sprzęt potrzebny do wykonania pracy, na wypadek gdyby się zabrudził. Oczyść pompę, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, a następnie włącz kran i wyjmij różdżkę z pistoletu natryskowego. Włącz silnik na około 2 minuty lub do momentu, gdy pojawi się stały strumień wody. Twoja pompa olejowa działa; pamiętaj o opróżnieniu oleju już obecnego w pompie.

Odkręć w rękawiczkach i przygotuj miskę odpływową do zbierania olejów. Dobrym pomysłem jest obracanie jednostki, aby wyeliminować każdą kroplę. Możesz dodać nowy olej do pompy, ale zawsze powinieneś dokładnie sprawdzić ilość i olej, którego używasz. Napełnij zbiornik odpowiednią ilością oleju, ponieważ za mało lub za dużo może spowodować awarię pralki. Po zakończeniu załóż nakrętkę i usuń cały rozlany olej z pokrywki przed wyrzuceniem oleju znajdującego się już w pompie. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej.

To okładka!

Mamy nadzieję, że znalazłeś odpowiedź na pytanie, jakiego oleju używasz do myjki ciśnieniowej? Myjka ciśnieniowa wykorzystuje różne oleje. Jednak najlepszym wyborem jest użycie oleju silnikowego i pompy. Aby w pełni zrozumieć treść, prosimy o uważne zapoznanie się z nią. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak wyczyścić pompę myjki ciśnieniowej i jak usunąć plamę oleju z podjazdu za pomocą myjki ciśnieniowej. Dziękuję, że dotrwaliście do końca, przyjaciele!