Jakiego oleju użyć w myjce ciśnieniowej? 2 różne typy!

Zastanawiasz się, jakiego oleju użyć w myjce ciśnieniowej? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. W większości pomp do myjek ciśnieniowych stosuje się olej bez detergentów o mocy 30 W. Ponieważ większość pomp do myjek ciśnieniowych wykorzystuje rozpryski smaru, tak właśnie jest. W ramach tej procedury obracający się „pochłaniacz” wlewa olej do cylindrów i tłoków.

Istnieją różne rodzaje oleju, których możesz użyć w swojej myjce ciśnieniowej, ale użytkownicy wybierają olej, który ich zdaniem jest najlepszy dla ich pomp myjek ciśnieniowych. Wielu producentów myjek ciśnieniowych sugeruje stosowanie syntetycznego oleju 5W-30, który jest zalecany przy ujemnych temperaturach od 20° do 120°, w celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa we wszystkich warunkach klimatycznych, lepszego rozruchu i mniejszego zużycia oleju.

Jakiego oleju użyć w myjce ciśnieniowej? 2 różne typy!

Wybierz 5W-30, aby uzyskać największe korzyści w długotrwałym użytkowaniu zimą. Wybierz olej z detergentem o klasie eksploatacyjnej Sg, Sf, Sj lub Sh lub wyższej, niezależnie od jego grubości i zapobiegając dodatkom. Dowiedzmy się więcej.

Różne rodzaje oleju, których można używać w myjce ciśnieniowej

Jaki olej zastosować w myjce ciśnieniowej? Istnieją różne rodzaje olejów, które omówimy poniżej. Silnik myjki ciśnieniowej, jak każdy silnik benzynowy, będzie wymagał oleju. Olej to środek smarny, który pomaga chronić wszystkie elementy przed osłabieniem podczas ich mocowania. Pomaga również w zarządzaniu temperaturą rdzenia silnika; nawet gdy olej przepływa przez maszynę, usuwa ciepło generowane przez elementy.

W rezultacie musisz dowiedzieć się o wielu rodzajach olejów, których używa myjka ciśnieniowa, ponieważ będziesz musiał cholernie upewnić się, że kupiłeś właściwy tylko dla swojego silnika; w przeciwnym razie nie będzie działać płynnie. Jego oczekiwana długość życia zostanie znacznie skrócona!

#1. Uniwersalny olej silnikowy

Uniwersalne oleje silnikowe są często używane w klimacie umiarkowanym, przy czym klasa SAE-30 jest sugerowana do temperatur powyżej 40 stopni Fahrenheita. Jeśli jednak temperatura spadnie poniżej 40 stopni Fahrenheita, zaleca się stosowanie oleju 10w-30, aby przyspieszyć uruchomienie myjki ciśnieniowej. Ponieważ użycie niewłaściwego oleju w niewłaściwej temperaturze może zwiększyć zużycie oleju, należy używać właściwego typu oleju w odpowiednim zakresie temperatur.

#2. Olej bez detergentów

Olej do pompy może pomóc w pracy określonych podkładek. Możesz jednak chcieć użyć oleju bez detergentów o mocy 30W. Ten rodzaj oleju może chronić krawędzie łożyska przed zanieczyszczeniem. Smary bez detergentów przywierają do koryt i boków silnika urządzenia, wychwytując zanieczyszczenia. Dzięki temu zapobiegnie gromadzeniu się zanieczyszczeń na powierzchniach roboczych mechanizmu i utrudni jego pracę.

Na długo przed rozpowszechnieniem filtrów, szeroko stosowano oleje bez detergentów. Przed powszechnym stosowaniem filtrów oleju najbardziej preferowane były oleje. Jeśli szukasz tego typu oleju do pomp, istnieje kilka opcji.

Jaka jest różnica między olejem pompy a olejem silnikowym?

Podstawowa różnica między olejem silnikowym a pompą tkwi w zawartych w nich chemikaliach. Podczas gdy składnik detergentu w oleju silnikowym jest mg sulfonowy, niepieniącym składnikiem oleju do pomp jest PDMS i inne substancje silikonowe. Nowoczesne silniki myjek ciśnieniowych posiadają filtr oleju, dlatego stosuje się olej z detergentem. Podstawową funkcją oleju detergentowego jest usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni silnika. Filtr oleju następnie filtruje je, aby nie dotarły do ​​łożysk.

Jeśli nie używasz filtra oleju w połączeniu z olejem detergentowym, zarówno olej, jak i zanieczyszczenia wkrótce się spalą. Oznacza to, że będziesz musiał często wymieniać olej, aby silnik nie zawalił się lub nie zużył zbyt szybko. Ponieważ jednak pompa nie jest dostarczana tylko z filtrem oleju, najlepiej jest używać oleju bez detergentów. Gdy użyjesz oleju z detergentem, wszystkie zanieczyszczenia, które usuwa z powierzchni, przepłyną przez cały tłuszcz. Z tego powodu wnętrza pompy mogą być bardziej podatne na zmęczenie. Dowiedz się, jaki rodzaj oleju do pompy myjki ciśnieniowej.

Proces wymiany oleju w pompach myjek ciśnieniowych

Powinniśmy regularnie wymieniać olej w naszej pompie myjki ciśnieniowej, aby uniknąć wymiany zassanej pompy. Uruchom myjkę elektryczną na kilka minut, aby podgrzać olej przed wymianą. Cieplejszy olej płynie łatwo i umożliwia łatwe spuszczanie. Następnie wyłącz silnik i wyjmij jego wąż.

Zdejmij pokrywę oleju za pomocą klucza. Następnie usuń cały olej i benzynę z myjki przez korek oleju pompy. Jeśli Twoja myjka ma filtr oleju, zdemontuj go i wymień po napełnieniu nowym olejem. Po zakończeniu zmień oryginalny olej na świeży.

Zanim to zrobisz, dokładnie sprawdź poziom płynów w swojej najnowszej myjce. Wielu właścicieli domów ma szczęście mieć wziernik oleju, który pozwala im monitorować ciśnienie oleju bez faktycznego otwierania korka. Jeśli tak nie jest, musisz usunąć ograniczenia i zbadać sondę.

Jeśli mieszkasz w klimacie umiarkowanym, wymiany oleju należy dokonywać każdej wiosny lub zaraz po rozpoczęciu mycia ciśnieniowego tuż pod koniec zimy. Zimą olej gęstnieje, co może uszkodzić sprawnie działającą pompę i zmusić do większych wydatków. W rezultacie stale uzupełniaj w razie potrzeby. Dowiedz się, jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej i jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jakiego oleju użyć w myjce ciśnieniowej, możesz wybrać olej, który Twoim zdaniem jest lepszy dla Twojej pompy myjki, a przy Twoim budżecie regularna wymiana oleju sprawia, że ​​Twoja myjka działa płynniej. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami! Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak długo powinna potrwać wymiana oleju.