Jakie style mebli mogę mieszać z Loveseat z połowy wieku?

Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, mieszanie różnych okresów i stylów może być onieśmielające. Ale jeśli chodzi o umeblowanie, detaliści wielkopowierzchniowi mogą być pierwszym miejscem, do którego idziemy po to, co niezbędne. Dlatego dzisiaj dowiemy się, jakie style mebli mogę mieszać z dwuosobową kanapą z połowy wieku.

Połączenie podstawowych kształtów, naturalnych materiałów i nowoczesnych wzorów przywraca do życia styl Mid-Century Modern. Ale najpierw porozmawiajmy o tych podstawowych faktach. Wiedza o tym pomoże odpowiedzieć na pytanie, jakie style mebli mogę łączyć z dwuosobową kanapą z połowy wieku.

Jakie style mebli mogę mieszać z Loveseat z połowy wieku?

Czym jest nowoczesny styl z połowy wieku?

Nowoczesność z połowy wieku to ponadczasowy i elegancki styl. Zasada projektowania „forma podąża za funkcją” wywarła na mnie znaczący wpływ. Praktyczne pomysły i doskonałe rzemiosło to wspólne cechy domów i mebli z połowy wieku.

Zaokrąglone krzywizny inspirowane naturą i proste projekty definiują styl i meble z połowy wieku. Pojawiła się jako nowa moda zaraz po II wojnie światowej. Był dość popularny i tak pozostał do lat 60. XX wieku.

Charles i Ray Eames, George Nelson i Arne Jacobsen to jedni z najbardziej znanych projektantów mebli z połowy wieku. Ponadto, nowoczesny styl połowy stulecia powrócił dzięki serialom telewizyjnym, takim jak Mad Men, podkreślającym estetykę epoki. Sztuczka, aby przybić go we własnym domu, polega na odpowiednim zrównoważeniu mebli inspirowanych połowami wieku z aktualnymi trendami dekoratorskimi.

Różnica między sofą a sofą

Co to jest dwuosobowa kanapa?

Ten rodzaj mebli jest często określany jako „łóżko dwuosobowe”, „krzesło zalotne” lub „mini-sofa”. Fotel, podobnie jak sofa, ma oparcie, podłokietniki i tapicerkę. Tylne siedzenie ma zazwyczaj tylko sześćdziesiąt cali długości, ponieważ jest przeznaczone dla dokładnie dwóch osób.

Co to jest sofa?

W zależności od tego, skąd pochodzisz, czasami nazywana kanapą to wyściełane siedzisko ze sprężynami i poduszkami. Posiada całkowicie lub częściowo tapicerowane plecy i ramiona. Ma średnią długość około 84 cali i może pomieścić dwie lub więcej osób.

Różnica

Początkowo sofa miała być wygodnym krzesłem dla więcej niż jednej osoby. Na przykład, ludzie początkowo używali sofy, aby zapewnić kobietom więcej miejsca na wygładzenie ciężkich sukni. Jednak podstawową funkcją sofy jest wygodne siedzenie dwóch lub więcej osób jednocześnie.

Głównym celem fotelika jest umożliwienie parze zalotów na intymną pogawędkę. Na kanapie może siedzieć wiele osób, zwykle trzy lub więcej. Niestety, fotelik może pomieścić tylko dwie osoby i ma średnią długość sześćdziesięciu cali.

Teraz wiemy, czym jest styl z połowy wieku. Poza tym powinieneś być w stanie odróżnić fotelik miłosny od kanapy. Przejdźmy teraz do tego, jakie style mebli mogę mieszać z dwuosobową kanapą z połowy wieku.

Wybierz kolory

Paleta kolorów z połowy wieku obejmuje spektrum od jasnych kolorów w latach pięćdziesiątych do wcześniejszych kolorów w latach sześćdziesiątych. Wypróbuj oliwkową zieleń lub ciemny karmazyn, jeśli chcesz uzyskać bardziej klasyczny wygląd.

Wybierz pastelowe kolory, blady róż, czarny, biały, kremowy, niebieski lub odcienie beżu. Te kolory nadadzą Twojemu nowoczesnemu wnętrzu z połowy wieku szykowny lub współczesny wygląd. Ograniczenie palety kolorów to najprostszy sposób na zapewnienie spójnej przestrzeni.

Wybierz meble

Poszukaj nóżek do kołków, sprzętu i znaczników produkcyjnych z Danii, Jugosławii, Japonii, Włoch lub Ameryki. Będą one identyfikować się jako autentyczne lub inspirowane nowoczesnymi meblami z połowy wieku. Szukaj mebli w ciemnych kolorach z wykończeniami z naturalnego drewna, takimi jak orzech i zaokrąglone formy.

Dodaj do miksu trochę sztuki współczesnej.

Jeśli dopiero zaczynasz łączyć rodzaje mebli, zacznij od sztuki nowoczesnej w klasycznej przestrzeni. Następnie, we współczesnym pokoju, dodanie tradycyjnej sztuki dodaje intrygi. Kontrast między tymi dwoma stylami jest prosty do osiągnięcia i zawsze robi wrażenie.

Wybierz swoje akcesoria.

Uzyskanie projektu z połowy wieku wymaga odpowiednich zasłon, poduszek, przedmiotów dekoracyjnych i oświetlenia. Poszukaj oświetlenia wiszącego lub dużych opraw architektonicznych, które przypominają dzieło sztuki, a nie tylko oświetlenie. Na przykład tradycyjne świeczniki, pozłacane okrągłe lustra i staromodne szklanki ze stylizowanymi wytłoczonymi wzorami mają współczesną atmosferę z połowy stulecia.

Całości dopełniają duże, okrągłe lampy podłogowe i stołowe, rośliny doniczkowe i wzorzyste dywany. Szeroko wykorzystywano również ceramikę. Każdy szczegół ma znaczący wpływ na to, jakie style mebli mogę łączyć z dwuosobową kanapą z połowy wieku.

Różne materiały muszą być zrównoważone

W ten sam sposób ten rozmiar jest niezbędny i powinieneś starać się zrównoważyć różne materiały w przestrzeni. Robiąc to, nie możesz skończyć z pokojem w całości w odcieniach brązowego drewna. Zamiast tego zmieszaj gładką kamienną powierzchnię, taką jak marmur lub trawertyn, z bardziej rustykalnym materiałem, takim jak na przykład trzcina lub rattan.

Połącz lśniącą czerń i matowe wykończenie drewna w kolorze blond. Szkło, metale, aksamit i wzory to doskonały wybór. Rozważenie materiałów pod kątem kontrastów pomoże w stworzeniu warstwowego środowiska.

Zwróć szczególną uwagę na wagę.

Nauka eksperymentowania ze skalą przedmiotów to jedna z podstawowych lekcji projektowania wnętrz. Skala odnosi się do proporcji i względnych rozmiarów obiektów w przestrzeni. Wszystko sprowadza się do znalezienia szczęśliwego środka.

Wniosek

Samokształcenie jest niezbędne. Łączenie mebli w całość jest proste. Znajomość pochodzenia przedmiotów i ich znaczenia w historii projektowania pozwala na prawdziwie świadome zaprojektowanie przestrzeni.