Jakie są typowe wymiary sofy i fotela dwuosobowego?

Większość mebli wykonywana jest na standardowe wymiary. Znajomość tych typowych wymiarów przed zakupem znacznie usprawnia proces porządkowania mebli. Jakie są więc typowe wymiary sofy i fotelika?

Przed zakupem sofy lub fotelika ważne jest poznanie normalnych proporcji. Większość kanap i fotelików jest zbudowana zgodnie z tymi specyfikacjami. Łatwiej będzie Ci dokonać wyboru, jeśli dobrze rozumiesz wymiary normalnej sofy i fotelika.

Jakie są typowe wymiary sofy i fotela dwuosobowego?

Znajomość średniego rozmiaru sofy i dwuosobowego fotela może pomóc w bardziej efektywnym rozplanowaniu przestrzeni życiowej. Zwłaszcza, jeśli na długi czas zamierzasz uzyskać świetny i wygodny fotelik lub sofę. Możesz połączyć istniejący obszar i oszacować rozmiar innych przedmiotów, których będziesz potrzebować w swoim salonie.

Jakie są typowe wymiary sofy i kanapy?

Zakupy online sofy lub fotelika mogą być trudne ze względu na liczne parametry, które należy wziąć pod uwagę, takie jak długość, głębokość i wysokość. Właściwie zrobiliśmy dla ciebie badania, więc nie stresuj się. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez zwykłe rozmiary i wymiary sof i fotelików.

Jak uzyskać typowe wymiary sofy i fotelika

Wymiary sofy

Rozmiary sofy mogą się różnić w zależności od rodzaju i stylu sofy. Konwencjonalne wymiary kanapy i ich miejsce w spektrum rozmiarów sofy omówiono poniżej. Spójrz i zobacz, co oznacza każdy wymiar sofy.

Długość sofy: Sofy mogą mieć długość od 70 do 120 cali. Standardowe sofy trzyosobowe mają zazwyczaj długość od 70 do 87 cali, przy czym najczęstsza długość to 84 cale. Wybierz długą kanapę o długości od 87 cali do 100 cali, jeśli szukasz dużej ilości miejsc do siedzenia.

Standardowa głębokość sofy wynosi 35 cali. Z drugiej strony większość sof ma głębokość od 32 do 40 cali. Mierzy się od samego przodu sofy do samego tyłu.

Wysokość kanapy: Wysokość sofy jest mierzona w calach i wynosi od 26 „do 36”. Sofy z niskim oparciem są eleganckie i nowoczesne. Z kolei sofy z wysokim oparciem są bardziej klasyczne.

Głębokość siedziska: Odległość między przednią krawędzią siedziska a tylną krawędzią siedziska może wynosić od 20 do 25 cali. Głębokość siedziska od 21 do 22 cali jest powszechna dla osób o średnim wzroście. Sofy z głębokim siedziskiem mają siedzenia o głębokości od 28 do 35 cali, a bardzo głębokie siedzenia mają ponad 35 cali głębokości.

Wysokość siedziska: odległość między podłogą a górną częścią poduszki siedziska waha się od 15 do 20 cali. Z drugiej strony większość sof znajduje się od 17 do 18 cali nad ziemią. W przypadku większości prac związanych z projektowaniem wnętrz zawsze możesz wybrać krótszy lub dłuższy czas, w zależności od Twoich konkretnych wymagań.

Rozmiary standardowych fotelików wypoczynkowych

Fotele dwuosobowe, czasami nazywane małymi sofami, są przeznaczone dla dwóch osób i są krótsze niż zwykłe kanapy. Oprócz długości, dwuosobowa kanapa ma wymiary bardzo zbliżone do wymiarów kanapy. Producenci odnoszą się do nich w ten sam sposób.

Długość Loveseat: Loveseats zwykle mierzy od 48 „do 72” długości. Fotel nie ma określonej długości. Jednak popularne są foteliki miłosne, które znajdują się w środku zakresu, mierząc od 52 do 66 cali.

Jak zmierzyć sofę lub sofę w Twoim domu.

Kupowanie sofy lub fotelika przez Internet może być onieśmielające. Zwłaszcza jeśli nie masz pewności co do wielkości dostępnego obszaru. Poniżej przedstawiliśmy prostą metodę oceny Twojego obszaru pod kątem sofy lub fotelika.

Krok 1: Wykonaj dokładny pomiar dostępnej przestrzeni.

Rozważ długość i szerokość swojego pokoju, aby określić rozmiary mebli, które może pomieścić. Poszukaj większych sof z wyższymi oparciami, jeśli Twój pokój jest obszerny i ma wysokie sufity. Otwarta przestrzeń zrównoważy sofę lub dwuosobową kanapę, nadając jej elegancki i wspaniały wygląd.

Jeśli jednak masz ograniczoną przestrzeń lub niskie sufity, lepszym rozwiązaniem może być sofa dwuosobowa. Fotele dwuosobowe nie obezwładnią przestrzeni. Zmierz szerokość i wysokość dowolnych drzwi wejściowych i korytarzy; będziesz chciał, aby Twoje meble zmieściły się w nich!

Krok 2: Zaznacz miejsce

Podejmij decyzję, gdzie chcesz umieścić swoją nową sofę lub fotelik. Aby zachować naturalny przepływ ruchu, pozostaw 30 cali wolnej przestrzeni przed meblami. Jeśli chcesz sparować go ze stolikiem kawowym, zostaw co najmniej 12 cali między dwoma meblami.

Stwórz podstawowy prostokąt na podłodze, w którym chciałbyś położyć meble za pomocą taśmy maskującej. Perfekcja nie jest tutaj wymagana, o ile znasz ogólne wymiary kanapy lub fotelika. Starasz się stworzyć szorstką wytyczną, a nie bezbłędny zarys sofy lub fotelika.

Krok 3: Wykonaj pomiar strefy naklejonej taśmą.

Zmierz szerokość i długość wykonanego prostokąta, gdy taśma znajdzie się na swoim miejscu. Użyj tych wymiarów jako maksymalnych wymiarów mebli, które będą pasować do Twojego pokoju, szukając sofy lub sofy. Wybierz sofy, które są zbliżone lub nieco mniejsze niż te wymiary.

Miary drugorzędne, takie jak wysokość i głębokość siedziska, są ważniejsze dla relaksu niż ustawienie. Jeśli masz wysokich członków rodziny, poszukaj sofy z wyższą wysokością siedziska i głębszą głębokością siedziska. Zrób odwrotnie, jeśli twój dom jest mniejszy.

Jakie są więc typowe wymiary sofy i fotelika?

Zrozumienie, jakie są typowe wymiary sofy i dwuosobowej kanapy, pomoże Ci zaplanować układ salonu. W tym samouczku przyjrzeliśmy się średniemu rozmiarowi sof i fotelików. Jeśli jesteś gotowy na zakup nowej sofy lub fotelika, wróć tutaj, aby poznać wszystkie swoje potrzeby dotyczące rozmiaru.