Jakie są części podgrzewacza wody? 7 ważnych części!

Zastanawiasz się, jakie są części podgrzewacza wody? To miejsce pomaga poznać cechy podgrzewacza wody. Podgrzewacz wody składa się z różnych elementów, które zapewniają płynne działanie. W tym artykule przejdziemy przez wiele sekcji dotyczących typowego podgrzewacza wody, aby zaoferować wiedzę na temat technologii, która wytwarza ciepłą wodę, której używasz na co dzień.

Zbiornik jest istotną częścią gazowego podgrzewacza wody.

To ogromny pojemnik na wodę. Rurka zanurzeniowa biegnąca od góry zbiornika wody do dołu dostarcza do zbiornika zimną wodę. Następnie woda w zbiorniku nagrzewa się i wydostaje na powierzchnię, gdzie jest odprowadzana rurą wylotową i transportowana przez dom. Na rurze zimnej wody, która dociera do zbiornika, powinien być zamknięty zawór. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Główne części podgrzewacza wody

Jakie są części podgrzewacza wody? Wszystkie elementy podgrzewacza wody muszą zrozumieć, jeśli chcesz zrozumieć podstawy. Główne cechy to podgrzewacze wody na benzynę, ropę naftową i elektryczne. Przeczytaj szczegółowo wymienione poniżej główne części, aby poznać elementy podgrzewacza wody.

#1. Zbiornik na wodę

Większość podgrzewaczy zbiorników na wodę ma zbiorniki ze stali węglowej. Jednak niektóre typy, takie jak Rheem, mają plastikowy zbiornik, a Canon ma zbiornik ze stali nierdzewnej. Pręt anodowy, zapobieganie rdzewieniu i rutynowa konserwacja są automatycznie eliminowane dzięki tej konstrukcji. Podgrzewacze wody ze zbiornikami stalowymi muszą mieć wkładkę szklaną i pręty anodowe ze względu na atak korozji cieczy.

Podstawową funkcją zbiorników magazynowych jest zatrzymywanie przegotowanej wody. Producenci pokrywają zbiorniki izolacją, aby przegotowana woda była cieplejsza przez dłuższy czas. Jednostka ta staje się znacznie bardziej efektywna dzięki lepszej izolacji. Standardowymi opcjami izolacji były włókno szklane i pianka poliuretanowa, z 2 & 3 cale grubości. Podstawową funkcją zbiorników do przechowywania jest utrzymywanie ciepła przegotowanej wody. Zbiorniki są izolowane, aby przegotowana woda dłużej była cieplejsza. Urządzenie jest również bardziej wydajne dzięki lepszej izolacji.

#2. Pręt anodowy

Zbiorniki zawierają jeden lub dwa pręty anody magnezowej lub aluminiowej, aby zapobiec korozji gołego metalu.

Pręty anodowe antykorozyjne i pręty ochrony katodowej to dwa określenia tego samego. Zbiorniki z przedłużoną gwarancją (dziesięć lat lub więcej) czasami zawierają dwa pręty dla dodatkowego bezpieczeństwa. Pręty z anodą magnezową idealnie nadawały się do stosowania w łagodnej wodzie. Pręt z anodą aluminiową doskonale nadaje się do gadżetu, jeśli masz twardą wodę. Zarazki Sulfolobus mogą gromadzić się w zbiorniku systemu ciepłej wody. Dzięki dodatkowi magnezu bakteria ta rozkwita w podgrzanej wodzie.

#3. Zawór odcinający wodę

Rura doprowadzająca wodę do podgrzewacza wody pochodzi ze zmiękczacza lub układu chłodzenia, a nie z centralnej trasy. Tuż po stronie zasilającej, w pobliżu podgrzewacza wody, powinien znajdować się zawór odcinający wodę chłodzącą, aby można było odciąć dopływ wody w przypadku konserwacji lub wymiany. Z drugiej strony pamiętaj, że czyszczenie urządzenia pomoże utrzymać jakość części. Oto jak wyczyścić grzejnik ścienny. Niezależnie od tego czytaj dalej.

#4. Zawór wlotowy i wylotowy

Rurka zanurzeniowa przenosi wodę lodową z wejścia na górze zbiornika wody do podstawy zbiornika. Ma to na celu zapobieganie schładzaniu gorącej wody przez wodę lodową. Górny otwór wentylacyjny pozwala na wydostanie się zagotowanej wody ze zbiornika. Czasami rury wlotowe i wylotowe są odwrócone, ponieważ nie ma rurki zanurzeniowej, a zimna woda wchodzi do zbiornika bezpośrednio u góry. Gdy ktoś skorzysta z łazienki, powita go podmuch lodowatej wody.

#5. Zawór nadmiarowy ciśnienia i temperatury

Zawór nadmiarowy, powszechnie znany jako zawór nadmiarowy temperatury i ciśnienia, jest wymagany we wszystkich podgrzewanych podgrzewaczach wody.

Jeśli w jakiś sposób temperatura lub ciśnienie w zbiorniku staną się zbyt wysokie, TPR umożliwi przejście wilgoci. Ta część działa jako środek ostrożności, aby zapobiec wybuchowi zbiornika. Powinien być umieszczony między sześcioma calami od górnej części zbiornika wody lub z boku statku. Jeśli zauważysz zawór nadmiarowy na przewodzie podgrzewanej wody nad zbiornikiem, prawdopodobnie jest to stary zbiornik, który wymaga wymiany. To nie jest już odpowiednie i bezpieczne.

#6. Sterowniki i termostat

Podgrzewane podgrzewacze wody miały za zadanie dostarczać wodę o temperaturze 140°F i zawierają termostat dostosowany do indywidualnych preferencji. Zazwyczaj średnia temperatura od 116 do 120° jest zdrowsza i ma znacznie mniejsze zużycie energii. Użyj śrubokręta, aby zmienić termostat w podgrzewaczach wody. Jednostka sterująca gazowego podgrzewacza wody posiada termostat z pokrętłem lub pokrętłem.

#7. Zawór odwadniający

Powinieneś zainstalować zawór spustowy na dole każdego podgrzewacza wody. Przez kilka okresów w roku należy opróżnić zbiornik z kilku litrów wody, aby usunąć nagromadzony brud lub cząstki. Z drugiej strony możesz chcieć przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak długo działa podgrzewacz basenowy.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jakie są części podgrzewacza wody. Musimy zbadać siedem podstawowych cech podgrzewacza wody. Każdy region ma swoją funkcję, wiedząc, że każda część podgrzewacza wody pomoże ci to naprawić. Najlepiej też zrozumieć, dlaczego moja grzałka się nie włącza. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami