Jakie napoje podawać na weselu: najlepsze i popularne

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie drinki podać na weselu, rozważ opcje alkoholowe i bezalkoholowe dla swoich gości. Omówimy również charakterystyczne i klasyczne napoje weselne, zwykle oferowane na weselach.

I oczywiście będziesz wiedział, jaki jest najpopularniejszy napój serwowany na weselach. Następnie możesz również przeglądać naszego bloga, aby znaleźć wszystko, co dotyczy napojów weselnych.

Jakie napoje podawać na weselu: najlepsze i popularne

Jeśli chodzi o budżetowanie, dowiedz się na przykład, ile kosztuje otwarty bar na weselu.

Jakie drinki podawać na weselu: weselne napoje i koktajle

Napoje alkoholowe

Bez względu na wielkość i rodzaj wesela, najlepsze napoje alkoholowe do podania na weselu to:

 • Wino (tj. czerwone i białe)
 • Szampan
 • Piwo
 • Burbon
 • Whisky
 • Wódka
 • Gin
 • rum
 • Koktajle (np. jeden charakterystyczny koktajl wybrany przez pannę młodą, a drugi przez pana młodego)

Jeśli masz ograniczony budżet, możesz zrezygnować z barmana, zwłaszcza jeśli jest to małe przyjęcie weselne. Oto wskazówki, jak serwować alkohol na weselu bez barmana dla zainteresowanych.

Napoje bezalkoholowe dla gości

Lepiej też podać kilka napojów bezalkoholowych jako alternatywy, jeśli niektórzy z Twoich gości nie piją alkoholu. Prosimy jednak o zamawianie wystarczającej ilości napojów, ponieważ niektóre z poniższych pozycji mogą służyć jako miksery i składniki koktajli:

 • Cydry musujące
 • Wody
 • Napoje gazowane
 • Chłodnice
 • Sztuczny mus
 • koktajle
 • Punch
 • Dziewica pina colada
 • Bezalkoholowy irlandzki likier śmietankowy

Aby ułatwić budżetowanie, dowiedz się, ile napojów gazowanych kupić na wesele.

Jaki jest najpopularniejszy napój na weselu?

Piwo

Jeśli chcesz tętniącego życiem baru weselnego, rozważ serwowanie popularnych drinków na większości wesel. Oczywiście są to piwo i wino, ale nigdy nie można się pomylić, serwując popisowy koktajl na weselu.

Zastanów się nad porą swojego ślubu przy wyborze piwa do podania. Na przykład wybieraj jasne piwa na gorących weselach, takich jak te latem lub wiosną, podczas gdy wesela zimne lub te odbywające się wieczorami mogą mieć ciemne piwa.

Wino

Jeśli chodzi o wybór wina, możesz rozważyć menu lub motyw weselny. Możesz nawet pomyśleć o porze roku, w której bierzesz ślub, na przykład o winach z ciepłych regionów uprawy na wiosenny ślub.

Następnie wybierz czerwone, białe i musujące wina, z których najpopularniejsze na weselach to:

Czerwone wina na wesela: różowe, pinot noir

Wina białe na wesela: sauvignon blanc, chardonnay

Wina musujące na wesela: szampan, prosecco

Podpisowe napoje alkoholowe

Jeśli chodzi o likiery używane w drinkach ślubnych, najczęściej wybieranymi na weselach w USA są gin, whisky, rum, wódka i tequila. I nawet jeśli jest to znacząca kwestia budżetowa, większość wesel nadal ma otwartą poprzeczkę w porównaniu z innymi konfiguracjami.

Możliwe jest posiadanie baru gotówkowego lub oferowanie gościom ograniczonego wyboru napojów na weselu, jeśli masz ograniczony budżet. Aby jednak wszyscy nadal dobrze się bawili, podawaj popularne drinki w oparciu o to, jak dobrze znasz swoich gości.

Jaki jest najlepszy napój do picia na weselu?

Wypróbuj te jednorazowe drinki do podania na weselu, aby goście byli przyjemni dla gości bez szkody dla budżetu:

Wino i szampan

Rozważ posiadanie koszy wypełnionych kwiatami i lodem do serwowania podzielonych butelek i wina w puszkach. W ten sposób każdy z gości może wziąć butelkę lub puszkę bez konieczności przeznaczania budżetu na duże butelki o pojemności 750 ml.

Chcesz również podawać mini butelki szampana lub butelki podzielone. Ponieważ są mniejsze, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zmarnowania i niedokończonych napojów na stołach w recepcji.

Piwa w puszkach

Nie zakładaj, że piwo w puszkach nie będzie wyglądać elegancko na Twój ślub. Możesz sprawić, by wyglądały ładnie, pokrywając je naklejkami lub papierem z recyklingu jako dekoracją.

Wybierz kolor lub nadruk pasujący do Twojego motywu ślubnego. Możesz nawet użyć papierowego opakowania z informacjami o programie ślubu.

Gotowe koktajle

Nie musisz rezygnować z koktajli na weselu, ponieważ jesteś ograniczony budżetem. Zamiast tego przygotuj gotowe koktajle na jedną porcję, aby zaoferować swoim gościom.

Pomyśl o klasykach, takich jak sangria lub różane brei w przepięknych butelkach. Ułóż je pięknie na tacach stołowych lub poproś obsługę o przekazanie tych tac.

Moktajle

Oczywiście potrzebujesz również opcji dla gości, którzy nie piją alkoholu. Na przykład możesz zrobić z nich wspaniale wyglądające koktajle bez potrzeby korzystania z profesjonalnego barmana.

Pomyśl o orzeźwiającej lemoniadzie lub gazowanej wodzie przyozdobionej ziołami, kwiatowymi kostkami lodu lub ćwiartkami cytrusów. Możesz nawet wybrać ozdobne słoiki do ich pojemników, aby bardziej przyciągały wzrok w recepcji.

Jakiego drinka zabrakło na weselu?

Co zabawne, autorskie drinki weselne lub inne napoje alkoholowe nie są napojami, których prawdopodobnie zabraknie podczas ślubu. Zamiast tego większość par zapomina o obliczaniu butelek na wodę, które oferują.

Chociaż można bezpiecznie założyć, że goście nie mogą się doczekać baru, nie chcesz też, aby poczuli się odwodnieni i spragnieni, zwłaszcza jeśli jest lato lub ślub w plenerze. Więc przydziel jedną butelkę wody na gościa, a następnie miej dodatkową butelkę na stół.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Aby podsumować, jakie drinki podać na weselu, nigdy nie możesz się pomylić z piwem, winem i charakterystycznym koktajlem lub dwoma.

Zastanów się nad swoim budżetem, motywem ślubu, porą roku i typem gości, aby wybrać konkretne drinki do podania. W takim razie zalecamy również opcje bezalkoholowe.