Jakie kolorowe zasłony z szarą kanapą? 5 najlepszych opcji!

Zastanawiasz się jakiego koloru zasłony z szarą kanapą? Odkryto najwspanialsze kombinacje kolorystyczne zasłon do szarej kanapy. Ponieważ do szarości pasuje praktycznie każdy odcień, wybór zasłon do szarej sofy to pestka.

Z drugiej strony, niektóre odcienie są zawsze prostsze niż inne. Wśród nich są: czerwony, niebieski, czarny, szary, zielony i żółty. Użycie odpowiedniego koloru w zasłonach może uczynić Twój dom bardziej atrakcyjnym lub dodać trochę emocji.

Jakie kolorowe zasłony z szarą kanapą? 5 najlepszych opcji!

Coraz modniejsze stają się sofy w kolorze szarym. Jest to uniwersalny odcień, który należy zdejmować lub podnosić i używać na różne sposoby. Nietrudno zorientować się, jakich zasłon można użyć do szarej kanapy; najważniejsze pytanie brzmi, jakie kolory wybrać. Ten artykuł pomoże Ci wybrać najlepsze podejście do podkreślenia szarawej sofy. Zacznijmy!

Jakiego koloru zasłony na szarej kanapie?

W tym artykule dowiesz się, jaki kolor zasłon do szarej kanapy? Oto następujące:

#1. Żółty

Ten jasnożółty uzupełnia chłodne odcienie szarości. Jeśli w Twoim salonie jest szara sofa, mogą ją rozjaśnić draperie w kolorze musztardowej żółci. W tym przypadku tkanina zasłon jest kluczowa, ponieważ zgodnie ze skandynawskim designem zasłony muszą być pomocne; dlatego odpowiednim wyborem będzie gruba tkanina, taka jak skóra. Podobnie wybierz len lub nawet bardziej organiczny materiał w kolorze musztardowym na zasłony, ale upewnij się, że są one podszyte lub ciężkie, aby nadać im ciężki wygląd, który skutecznie ustabilizuje ciężar szarej kanapy. Jasnoszare kanapy dobrze komponują się z zasłonami w kolorze musztardy, ale upewnij się, że wybierzesz intensywny odcień musztardy, aby zrobić różnicę, głównie jeśli zasłony i kanapa są w pobliżu.

#2. Zielony

Zielony to obecnie modny kolor w połączeniu z bogatymi materiałami, takimi jak aksamit, aby stworzyć elegancką i piękną estetykę. Aby utrzymać stały motyw przy jednoczesnym zachowaniu różnicy między odcieniami szarości, połącz szmaragdowozielone zasłony z ciemnoszarą sofą, aby się skupić. Pomaluj ściany na średnio szary odcień, aby motyw pozostał nienaruszony, zachowując kontrast między kolorami szarości.

Szara sofa z podszewką wygląda świetnie ze szmaragdowymi zasłonami, ale upewnij się, że tekstylia mają ten sam wygląd, aby estetyka była spójna. Wybierz na przykład zasłony z zielonego aksamitu i kanapę z szarego aksamitu. Aby utrzymać motyw kolorystyczny, połącz szmaragdowozieloną zasłonę z innymi dekoracjami w przestrzeni, w tym szmaragdowozielonym puszystym narzutem lub zielonymi poduszkami na kanapę.

#3. Czarny

W przestrzeni o jasnych ścianach czarne zasłony mogą zrobić duże wrażenie i zapewnić klasyczny monochromatyczny design. Szara sofa w sypialni z czarnymi zasłonami poprawia monochromatyczną estetykę i zapobiega monotonii używania tylko bieli i czerni. Cenisz własną przestrzeń? Lubisz trochę niespodzianek w swoim życiu? Zdecydowałeś się iść na czarno. Jeśli chcesz zaciągnąć zasłony lub wyłączyć światło w sypialni, czarne zasłony są dobrym wyborem, ponieważ jako ciemny odcień zatrzymują światło i tworzą bardziej nastrojowy nastrój po pociągnięciu.

#4. Szary

Jeśli masz szarą sofę, możesz zaakcentować zasłony podobnym odcieniem szarości, aby obszar wydawał się bardziej spójny. Ten styl będzie wydawał się zbyt identyczny, jeśli kanapa i zasłony nie są dokładnie obok siebie. Jeśli Twoja sofa jest zawsze z oknami, a zasłony stykają się z sofą, wybierz inny odcień szarości. Jeśli szara kanapa znajduje się przy ścianie innej niż zasłony, skoordynowanie dwóch tkanin może sprawić, że przestrzeń będzie wyglądać bardziej spójnie.

Aby nadać przestrzeni wielowarstwową i tonalną estetykę, możesz wybrać kontrastową szarość. Aby to osiągnąć, wybierz szare zasłony, które kontrastują z szarością kanapy, takie jak mgliste szare zasłony z taką łupkową szarą sofą. Dodaj szare elementy w różnych odcieniach w całym pomieszczeniu, takie jak średnioszary dywan i grafitowe abażury, aby kontynuować tonalny motyw.

#5. Granatowy

Wybierz ciemne odcienie, aby uzyskać ciepłą przestrzeń życiową i poczuj się chroniony w głębokich cieniach. Można to osiągnąć za pomocą ścian w kolorze od średnio do jasnoszarych, granatowych zasłon i ciemnoszarej sofy. Pomaluj ściany na ciemnoszary i dopasuj granatowe zasłony do jasnoszarej kanapy. Wybierz granatowe zasłony, aby stworzyć w swoim salonie przestrzeń o tematyce morskiej.

Podobnie jak szary, granatowy jest standardowym kolorem w dekoracji wnętrz, który może prawie funkcjonować jako neutralny, ponieważ tak dobrze komponuje się z wieloma innymi odcieniami. Ponieważ możesz całkowicie zmienić wygląd przestrzeni poprzez malowanie natryskowe i bez konieczności wymiany kanapy czy zasłon, niebieskie zasłony i szara kanapa to pewne decyzje dotyczące przyszłych wyborów. Możesz również zainteresować się tym, jak wybrać zasłony do salonu.

To okładka!

Gratulujemy zakupu szarej kanapy! Właśnie kupiłeś jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów sof. Są niesamowicie modne i wydają się działać w każdej sytuacji. Oczywiście, niektóre kolory świetnie sprawdzają się w stosunku do innych; dlatego wiesz jaki kolor zasłony z szarą kanapą? Użyj neutralnego odcienia, który uzupełnia paletę kolorów Twojego pokoju, gdy nie masz pewności. Nie musiałeś myśleć, że Twój styl wydaje się przestarzały, ponieważ neutralne są rzeczywiście modne.

Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o przewodniku krok po kroku, jak udrapować zasłonę i jak zrobić zasłony kieszeniowe.