Jakie kolorowe zasłony pasują do brązowych mebli?

Wiedza o tym, jaki kolor zasłon pasuje do brązowych mebli, jest kluczowa, aby połączyć konkretny projekt. Palety i kombinacje kolorów są niezbędne we wnętrzu, na zewnątrz i we wszystkich typach projektów.

Być może zdecydowałeś się wyrzucić stare, odrapane zasłony i nadać swojej przestrzeni nowy wygląd. A może po prostu zdarzyło Ci się kupić brązowe meble przed wyborem odpowiedniej kolorowej zasłony.

Jakie kolorowe zasłony pasują do brązowych mebli?

Bez względu na powód, łączenie kolorów w celu uzyskania idealnego wyglądu nie jest całkowicie wymagającym przedsięwzięciem. W końcu wybory mogą cię naprawdę zaskoczyć. Brown jest o wiele bardziej wszechstronny i łatwiejszy w obsłudze niż myślisz. Z łatwością połączysz je z jasnymi, ciepłymi, a nawet chłodnymi kolorami.

Dopasowanie kolorów

Niezależnie od Twojej kariery, każdy powinien wiedzieć, że kolor jest kluczowym elementem każdego projektu. Jeśli nie znasz brązów uzupełniających, kontrastujących i akcentujących, prawdopodobnie powinieneś wrócić do koła kolorów.

Koło kolorów z łatwością wskaże Ci związek między dwoma różnymi rodzajami odcieni. Niektóre kombinacje mogą kontrastować ze sobą, tworząc odważne funkcje. Inne łączą się i uzupełniają na harmonijnym poziomie. Wybrana przez Ciebie kombinacja kolorów stworzy lub zepsuje każdy projekt.

Na szczęście dla Ciebie zebraliśmy jedne z najlepszych kolorów, które można sparować z tymi bogatymi brązowymi meblami. Nadaj swojemu salonowi lub sypialni ostatnie szlify, zawieszając idealną parę kolorowych zasłon.

Brązowy

Kiedy po raz pierwszy zastanawiasz się, jaki kolor zasłon pasują do brązowych mebli, prawdopodobnie nie oczekujesz odpowiedzi w samym pytaniu. Ale co mogę powiedzieć? Brąz to niesamowity kolor, szczególnie w nowoczesnych i współczesnych aranżacjach wnętrz.

Do wyboru jest mnóstwo różnych odcieni i odcieni brązu. Użycie tego samego koloru stwarza doskonałą okazję do stworzenia monochromatycznej kolorystyki, która jednocześnie wygląda schludnie i pięknie.

Jeśli masz ciemnobrązowe meble, spróbuj powiesić parę jasnobrązowych zasłon, aby skontrastować ciemniejsze odcienie z jaśniejszymi. Przezroczysta tkanina pozwoli również wniknąć do pomieszczenia naturalnemu światłu, pozostawiając pomieszczenie dobrze oświetlone i przewiewne.

Z drugiej strony, jeśli masz meble w kolorze beżowym lub jasnobrązowym, nadaj im odważne wykończenie za pomocą draperii w kolorze ciemnej czekolady. Głębokość tkaniny doda pomieszczeniu elegancji. Idealnie nadaje się do odważnych wykończeń.

Biały

Pochylamy się w kierunku bezpieczniejszej strony z białymi przezroczystymi, teksturowanymi, wzorzystymi lub solidnymi zasłonami. Ale białe zasłony z brązowymi meblami są nadal piękne, pomimo swojej prostoty. Tworzy idealny kontrast między ciemnym brązem a bielą.

Użycie czystej tkaniny sprawi, że naturalne światło słoneczne oświetli pomieszczenie, nadając Twoim meblom iluzję „świecącego” rodzaju. W przypadku jasnych odcieni brązu dobrze komponuje się jasna biel z delikatnymi tonami.

Niebieski

Aby uzyskać średnie odcienie brązu, wypróbuj parę grubych i elegancko wyglądających granatowych draperii. Fantastycznie prezentuje się na prawie każdym odcieniu brązu. Tylko uważaj, aby nie mieszać zbyt intensywnie ciemnych kolorów, w przeciwnym razie ciemność obu kolorów może przytłoczyć projekt.

Granat to świetna okazja, aby dodać odrobinę koloru „brązowi” projektu. Być może monochromatyczna kolorystyka nie jest dla Ciebie. W takim przypadku dodanie odrobiny innych podstawowych kolorów, takich jak niebieski, jest idealnym sposobem na włączenie emocji i różnorodności.

Możesz również wypróbować aksamitne zasłony w bogatym burgundu i uzyskać ciepłą i zachęcającą przestrzeń. Jeśli nadal chcesz odrobinę niebieskiego, wypróbuj jasnoniebieską zasłonę do farbowania, aby uzyskać teksturowany i kolorowy wygląd. Naturalny wzór na tkaninie sprawia, że ​​prezentuje się absolutnie fantastycznie.

Żółty

Uzyskaj jasną, słoneczną i wesołą atmosferę w swoim salonie, ożywiając swoją przestrzeń jasnymi lub musztardowymi zasłonami. Żółty jest idealnym kolorem dopełniającym brąz, niezależnie od jego odcienia.

Zawieś parę musztardowożółtych zasłon z ciemniejszymi odcieniami brązu. Jasnożółty może sprawić, że pokój będzie jeszcze weselszy niż jest. Twoje okna na pewno wyskoczą, nie wyglądając na zbyt dramatyczne.

Szary

Baw się nowoczesnymi, przemysłowymi schematami kolorów, włączając do projektu jaśniejsze lub ciemniejsze odcienie szarości. Odrobina metalicznego srebra z łatwością sprawi, że ciemnobrązowy mebel stanie się żywy. To fantastyczne podejście do dodania odrobiny popu przy jednoczesnym zachowaniu neutralnych kombinacji kolorystycznych.

Wzorzyste jasnoszare zasłony nadadzą każdej przestrzeni charakteru i niebanalnego piękna. W przeciwieństwie do innych kombinacji kolorystycznych, zwłaszcza jeśli dodasz do pokoju srebrne akcenty. Kolory dobrze współgrają i tworzą wyrafinowany, nowoczesny wystrój wnętrza.

Zasady trzech

Podczas projektowania artyści kierują się zasadą zwaną „zasadami trzech” i oznacza, że ​​kolory o nieparzystych numerach włączone do konkretnego projektu tworzą ciekawą równowagę. Niekoniecznie dyktuje to maksymalnie trzy kolory, ale raczej trzy jako kwotę na początek.

Jeśli zapytasz profesjonalnych projektantów wnętrz, prawdopodobnie powiedzą Ci, że trzy kolory są optymalne. Ale z drugiej strony wszystko zależy od tego, jak mieszasz wybrane kolory. Po prostu zastosuj zasadę trzech i utrzymuj schemat kolorów we wszystkich częściach pokoju.

Decydując o ogólnej kombinacji kolorów pokoju, możesz zacząć od trzech kolorów. Dodaj po drodze dwa dodatkowe kolory jako akcenty, które znacznie poprawią projekt. Możesz bawić się różnymi odcieniami i odcieniami, aby dowiedzieć się, która kombinacja najlepiej odpowiada Twoim preferencjom, i w ten sposób decydujesz, jaki kolor zasłon pasować będzie do brązowych mebli.