Jakie kolorowe zasłony do szarych ścian? 9 najlepszych kolorów!

Zastanawiasz się jaki kolor zasłon do szarych ścian? Dostępnych jest nawet ponad 50 kolorów szarości dla koloru ściany, od węgla po popiół i od stali po kotwicę. Jeśli chodzi o zmianę środowiska pracy, wybór odpowiedniego stylu i koloru zasłon ma kluczowe znaczenie.

Szary to popularny kolor ścian, który nadaje każdemu salonowi, kuchni lub innej części domu agresywny i klasyczny klimat. Ten neutralny odcień można zobaczyć w wielu dekoracjach domowych.

Jakie kolorowe zasłony do szarych ścian? 9 najlepszych kolorów!

Jednak w zależności od tego, czego szukasz, masz wiele możliwości wyboru odpowiednich kolorów zasłon do szarych ścian. Na początek przygotowaliśmy listę 9 propozycji kolorów zasłon dla szarych ścian. Zacznijmy!

Jakiego koloru zasłon należy używać z szarymi ścianami?

Poniżej wymieniliśmy kilka fantastycznych kolorów, które pasują do Twojej szarej ściany. Sprawdźmy więc, jaki kolor zasłon do szarych ścian:

#1. Czarne zasłony

Do pomieszczeń mieszkalnych doskonałym wyborem są czarne zasłony. Nie tylko dodały wyrafinowania do Twojego domu, ale także zapewniły zaciemnienie światła w wieczory kinowe. Czerń i szarość mają podobny odcień. Główną różnicą byłoby to, że czerń wydaje się być głębszym odcieniem szarości. Połączenie tych dwóch kolorów w salonie to doskonałe podejście do stworzenia monochromatycznego wzoru kolorystycznego. Ustawienie z czarnymi zasłonami i szarymi ścianami emanuje powagą bardziej niż jakakolwiek kolorystyka. Miękkie i gładkie czarne zasłony zatrzymują ciepło wewnątrz, a światło z dala od przestrzeni. Są idealnym uzupełnieniem Twoich szarych ścian.

#2. Białe zasłony

Ponieważ nie ma nic bardziej eleganckiego i eleganckiego niż białe, czyste zasłony na ciemnoszarych ścianach, biel może wydawać się chłodna, ale w połączeniu ze wspaniałą szarą ziemią dodaje przestrzeni i ciepła. Aby stworzyć wrażenie przestrzeni, podwieś zasłony z wyższej pozycji okna. Te półprzezroczyste białe zasłony są idealne do pokoi gościnnych, jadalni, salonów i pokoi dziecięcych. Ponieważ biel jest tak wszechstronnym odcieniem, pasuje do każdego otoczenia. Zwróć uwagę, jak dobrze białe zasłony odciągają uwagę od jasnoszarego sufitu. Te zasłony mogą sprawić, że przestrzeń będzie wydawała się o wiele jaśniejsza i bardziej wyrafinowana.

#3. Jasnoszare zasłony

Jasnoszare zasłony dobrze komponują się z jasnoszarymi ścianami. Szary jest doskonałym odcieniem dla okien, ponieważ nadaje im czysty, vintage’owy charakter. Szare zasłony są o ton głębsze niż ściany w tym pokoju, co zapewnia mu piękny, teksturowany wygląd.

#4. Zasłony w kolorze beżowym

Wybierz szaro-beżowe zasłony, aby dodać ciepła. Widzimy, dlaczego stają się niezwykle powszechne. Szare ściany świetnie komponują się z beżowymi lub brązowymi zasłonami, a także dobrze komponują się z gołymi szarymi ścianami, ceglanymi lub szarymi betonowymi ścianami. Lniane zasłony w tym pokoju mają szaro-beżowy kolor i są niezwykle trwałe.

#5. Czerwone zasłony

Niektóre osoby mogą uznać, że tworzenie relaksującej estetyki z neutralnymi odcieniami jest nużące, dlaczego więc nie odważyć się i wybrać jaskrawoczerwoną kombinację kolorów do swoich odcieni okiennych? Połącz szkarłatne zasłony na ciemnoszarą ścianę jako charakterystyczny element stylu, jeśli Twoim stylem są żywe kolory. Dzięki klasycznej mieszance szarości i karmazynu ta sypialnia wydaje się namiętna i romantyczna. Ta żywa kolorystyka jest idealna do ożywienia tradycyjnych przestrzeni mieszkalnych.

#6. Koralowy róż

Jeśli nie preferujesz czerwonego odcienia lub chcesz, aby delikatniejszy odcień pasował do szarych ścian i sufitu Twojego dziecka, koral to dobry wybór. Wydaje się to być doskonałą opcją dla jasnych odcieni, takich jak czerwień, i wspaniale współpracuje z ciemną szarością, tworząc dobrze zrównoważoną paletę kolorów. Koralowy róż jest w tym przypadku używany w całej sypialni, nie tylko w zasłonach. Wyzwaniem jest stworzenie ładniejszej ciemnoszarej ściany poprzez jej zmiękczenie. Wykorzystaj go jako akcent w salonie lub sypialni!

#7. Różowa zasłona

Szary i różowy dobrze się uzupełniają, dzięki czemu mogą nadać szarej przestrzeni kobiecego charakteru. Dzięki delikatnej różowej zasłonie w jasnoszarym motywie ta kuchnia wydaje się elegancka. Przeciwstawne ekstremalne wpływy dwukolorowych schematów zostały zrównoważone. Możesz zagrać kobiecy kolor różu, umieszczając grube, pełnowymiarowe zasłony w jadalni, sypialni, salonie i każdym innym pomieszczeniu.

#8. Kurtyna musztardowa żółta

Jeśli nie chcesz, aby Twój obszar był zbyt szary, niektóre żywe odcienie, podobne do różu, zrobią różnicę w Twoim salonie. Musztardowa żółć może rozjaśnić Twoje posępne otoczenie przez cały dzień. Możesz również zainteresować się projektami zasłon, które zainspirują Cię do następnej zmiany w domu.

#9. Błękit oceanu

W każdej części budynku kolor szary i morski ładnie ze sobą współgrają. Niebieskie morskie zasłony dodają koloru białym i szarym ścianom, przełamując monotonię. Możesz użyć niebieskiego w swojej sypialni, jeśli chcesz docenić relaksujące działanie tego odcienia.

To okładka!

Trudno jest wiedzieć, jaki kolor zasłon do szarych ścian, zwłaszcza gdy istnieje wiele alternatyw. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru szarych ścian, jeśli chodzi o zasłony. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o przewodniku krok po kroku, jak udrapować zasłony i jak zrobić zasłony kieszeniowe.