Jakie jest najtańsze jedzenie na wesele?

Aby zorientować się, jaka jest najtańsza potrawa na wesele, polecamy ustawienie w formie bufetu lub potluck. Zrozumiałe, że będziesz ciekaw, czy te ustawienia byłyby tandetne na wesele, więc wyjaśnimy również, jak sprawić, by były bardziej odpowiednie i eleganckie.

Podzielimy się również menu na wesele w formie bufetu lub w stylu potluck. I na koniec, oto jak przygotować własne wesele, aby uzyskać dogłębny przewodnik.

Jakie jest najtańsze jedzenie na wesele?

Jakie jest najtańsze jedzenie weselne do podania?

Obiad weselny w formie bufetu

Jeśli masz ograniczony budżet, łatwiej będzie Ci zdecydować się na niedrogie jedzenie weselne, organizując przyjęcie w formie bufetu. W porównaniu do tradycyjnej weselnej kolacji zasiadanej z wieloma daniami, taniej jest ustawić wszystkie posiłki na dużym stole.

Będziesz oferować jedno menu na jednym stole w jednym obszarze recepcji, dzięki czemu możesz przygotować niedrogi bufet niż przyjęcie w stylu stacji z różnymi menu na różnych stołach. A co najważniejsze, nie byłoby zbyt oczywiste, że masz ograniczony budżet na żywność.

Zaplanuj ze swoim cateringiem menu w formie bufetu zgodnie z budżetem. Ale aby pomóc Ci zorientować się, jakie najtańsze produkty spożywcze można podać na wesele, wypróbuj je w budżecie weselnym:

 • Od jednej do dwóch sałatek lub tac na warzywa
 • Wędliny
 • Jeden dodatek warzywny
 • Jedno danie z makaronem
 • Jedno danie mięsne
 • Talerz bułek
 • Jeden do dwóch deserów lub ciastek

Posiłki z menu weselnego

Zastanów się nad podaniem posiłku na łuskę, jeśli masz ograniczony budżet i masz kameralne przyjęcie weselne tylko z najbliższymi krewnymi i przyjaciółmi. Oczywiście niektórzy twierdzą, że wesele jest tandetne, ale w dzisiejszych czasach coraz częściej pojawiają się nieformalne śluby.

Ci, którzy mają wielu przyjaciół lub rodzinę, którzy dobrowolnie przynoszą posiłki, mogą również oznaczać, że powinieneś mieć weselny lot. A co najważniejsze, pech zawsze gwarantuje ucztę, a Ty możesz cieszyć się różnymi potrawami, podczas gdy goście mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi.

Warto jednak, abyś przynajmniej traktował gości z napojami jak tych, którzy biorą ślub. Jeśli urządzasz poślubną uroczystość na szczęście, przeznacz budżet na alkohol, taki jak wino i napoje spirytusowe.

Oto kilka niedrogich pomysłów na potluck, którymi możesz podzielić się ze swoimi gośćmi:

 • Zapiekanka ziemniaczana
 • Ciasta
 • Zapiekanki
 • Makaron
 • Sałatki
 • Suwaki
 • Salsa
 • półmiski z owocami
 • Babeczki
 • Brunetki
 • Ciasteczka

Jakie jest najtańsze jedzenie do cateringu?

Jeśli organizujesz własne wesele, możesz stworzyć niedrogie menu bez rozbijania banku, wybierając posiłki z łatwo dostępnych składników. Ta wskazówka jest również szczególnie pomocna, jeśli obsługujesz wielu gości na weselu.

Biorąc to pod uwagę, dwa menu, które możesz wypróbować, to dania z ziemniaków i makaron. Oba są sycące, więc nie będziesz potrzebować wielu dań i można je łatwo modyfikować zgodnie z osobistymi preferencjami pary.

Dania ziemniaczane: od 3 USD za gościa weselnego

Pieczone ziemniaki, sałatki ziemniaczane, zapiekane ziemniaki i inne dania ziemniaczane to jedne z najtańszych posiłków, jakie można zaspokoić na wesele. Dzieje się tak dlatego, że ziemniaki są stosunkowo łatwe do przygotowania luzem, a dania nie wymagają tylu innych składników.

Posiłki z makaronem: od 10 USD za 2-3 osoby

Możesz kupić duże ilości makaronów i sosów na wesele w rozsądnej cenie na catering. W zależności od preferowanego przepisu, jedno lub dwa dania z makaronu powinny być łatwe do przygotowania ze względu na łatwo dostępne na rynku sosy i gotowe do ugotowania makarony.

W przypadku przystawek przeczytaj, ile przystawek na osobę na weselu należy odpowiednio obliczyć.

Jaki jest dobry budżet na jedzenie na weselu?

Rozsądnie jest wydać około 4000 USD na catering weselny. W końcu jedzenie i miejsce wesela to największa część weselnego budżetu.

W zależności od wielkości i pory wesela, niektóre pary mogą również wydać na jedzenie weselne mniej niż 2000 USD. A jeśli interesuje Cię wyższy poziom, catering weselny w USA może również osiągnąć 9000 USD i więcej.

Jako gospodarze wesela wypada wydać tylko na dobrej jakości jedzenie, aby służyć gościom. Ale aby uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny, możesz porównać różne pakiety cateringu weselnego, a następnie upewnić się, że obejmuje napoje, personel i wynajem, aby oszczędzić Ci kłopotów.

Jakie jest najpopularniejsze jedzenie podawane na weselach?

Istnieją różne niedrogie posiłki do serwowania na weselu, które pomogą Ci zmieścić się w budżecie. Zazwyczaj zobaczysz kanapki, sałatki, zupy, makarony, wędliny, przystawki, chleb i kilka deserów.

Możesz mieć pomysł na menu na swoim weselu: kanapki z herbatą, zupa pomidorowa, sałatka Cezar, makaron Alfredo, antrykot lub piccata z kurczaka, pieczone ziemniaki, babeczki i ciasteczka.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, jakie jest najtańsze jedzenie na wesele, czyli dania ziemniaczane i makarony.

Możesz wtedy rozważyć przyjęcie weselne w formie bufetu lub w stylu potluck zamiast tradycyjnej kolacji przy stole, aby zaoszczędzić więcej na kosztach. Ale ogólnie rzecz biorąc, 2000 do 4000 USD to rozsądna kwota do wydania na żywność weselną.