Jakich chemikaliów używa Moxie Pest Control? 3 najlepsze typy

Jeśli szukasz usług zwalczania szkodników od Moxie, być może jednym z pytań, które masz na myśli, jest „jakich chemikaliów używa Moxie Pest Control?”

Niezależnie od tego, czy są organiczne, czy nieorganiczne, pestycydy mogą być niebezpieczne, jeśli nie są odpowiednio wykorzystywane. Zanim skorzystasz z usług związanych z problemami ze szkodnikami, lepiej najpierw zrozumieć produkty, których używają.

Jakich chemikaliów używa Moxie Pest Control? 3 najlepsze typy

W ten sposób będziesz świadomy możliwych zagrożeń związanych z tymi chemikaliami i tego, co możesz zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie i zwierzętom.

Jakie chemikalia są zwykle używane w zwalczaniu szkodników?

Tępiciele szkodników używają pestycydów do leczenia problemów ze szkodnikami i zwykle wymieniają aktywne składniki z kilku powodów. Te pestycydy mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia, a wynajęta przez Ciebie firma zajmująca się zwalczaniem szkodników powinna omówić te kwestie z Tobą, wraz z tym, co możesz zrobić, aby zminimalizować szkody i wpływ na zdrowie.

Zwykle każda firma ma swoją unikalną formułę, ale niektóre składniki są zawarte przede wszystkim w ich profesjonalnych pestycydach. Składa się z następujących chemikaliów:

Pyretryna i pyretroidy

Jednym z najczęstszych składników aktywnych, które można znaleźć w insektycydach, jest permetryna. Jest to jeden z pyretroidów, dużej klasy chemicznych środków owadobójczych.

Naśladują działanie pyretryny, która jest pestycydem powszechnie występującym w afrykańskich i australijskich odmianach kwiatów chryzantemy. Pyretroidy i pyretryny świetnie nadają się do paraliżowania i zabijania różnego rodzaju owadów.

Istnieje co najmniej 3500 zarejestrowanych produktów, które obejmują piretroidy i piretryny do zwalczania komarów, rolnictwa, ochrony zwierząt domowych i ogólnego łagodzenia skutków owadów domowych. Są w większości bezpieczne dla ludzi i innych zwierząt, ponieważ nie wywołują reakcji alergicznych i astmy.

Warto jednak wspomnieć, że są trujące dla organizmów wodnych i nie zaleca się ich spryskiwania w pobliżu zbiorników wodnych.

Butanolan piperonylu

Butanolan piperonylu to kolejna popularna substancja chemiczna dodawana do środków owadobójczych. Mogą wzmacniać działanie pestycydów i innych chemikaliów poprzez hamowanie metabolizmu owadów.

Chociaż EPA klasyfikuje tę substancję chemiczną jako potencjalną substancję rakotwórczą, zauważyli również, że ma ona bardzo niską toksyczność dla ludzi. Jednak w przypadku przypadkowego spożycia może powodować biegunkę i wymioty.

Hydrametylonon

Firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników zwykle używają Hydramethylnonu jako przynęty na termity, karaluchy, rybiki cukrowe, mrówki i świerszcze. Jest to powolny zabójca, który po uśpieniu owadów zajmuje od trzech do czterech dni.

Poza tym ma również długotrwały efekt, ponieważ owady mogą przenosić truciznę do swojej kolonii, gdy są jeszcze żywe. Jednak ta substancja chemiczna jest wymieniona jako potencjalny czynnik rakotwórczy, ale nie stanowi znaczącego zagrożenia dla ludzi.

Przypadkowy kontakt może podrażnić drogi oddechowe i oczy.

Inne popularne chemikalia

Oprócz wyżej wymienionych chemikaliów profesjonaliści stosują również fipronil i kwas borowy. Oba są białymi proszkami o minimalnym szkodliwym wpływie na ludzi, jeśli zostaną odpowiednio wykorzystane.

Fipronil stosuje się głównie do zwalczania chrząszczy, karaluchów, mrówek i podobnych owadów. Z drugiej strony kwas borowy wchodzi w skład licznych insektycydów.

Organofosforany, takie jak diazynon i chloropiryfos, były również powszechnymi składnikami, dopóki Agencja Ochrony Środowiska nie ograniczyła stosowania tych chemikaliów ze względu na ich toksyczność.

Pamiętaj, że zabiegi chemiczne to tylko jedna z usług świadczonych przez większość firm zajmujących się zwalczaniem szkodników. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji przeprowadzić badania dotyczące tego, czym jest zwalczanie szkodników, wraz z długoterminowymi skutkami i zagrożeniami.

Jakie są środki chemiczne Moxie do zwalczania szkodników stosowane w swoich usługach?

Moxie wykorzystuje różne składniki aktywne do realizacji planów leczenia na działkach mieszkalnych i komercyjnych. Oto najczęstsze chemikalia w ich usługach:

1. Telstar

Telstar jest szeroko stosowanym środkiem chemicznym w wielu profesjonalnych firmach i gospodarstwach domowych. Ma długotrwały wpływ na szkodniki, ale może być umiarkowanie toksyczny dla ludzi przez drogi oddechowe i połknięcie.

Chociaż twierdzą, że są bezpieczne dla zwierząt domowych, warto zauważyć, że produkt zawiera bifentrynę, która jest wysoce trująca dla psów. Jest również zabroniony do stosowania w Unii Europejskiej, ponieważ uważany jest za rakotwórczy.

2. Onslaugh

Onslaugh to środek owadobójczy, który może zabić ponad 200 rodzajów szkodników, w tym kleszcze, pchły, karaluchy, muchy, wszy, rybiki cukrowe, pluskwy, mrówki, osy, termity i inne. Może być rozpylany wokół konstrukcji lub wstrzykiwany w ściany, pęknięcia i szczeliny w celu zapobiegania szkodnikom szczątkowym.

Nie należy ich używać na zwierzętach, ale generalnie są one bezpieczne dla kotów i psów, o ile substancja chemiczna całkowicie wyschła przed wpuszczeniem zwierząt na leczony obszar. Najlepiej jest postępować zgodnie z procedurami bezpieczeństwa przed i po chemicznym zwalczaniu szkodników leczenie zapewniające bezpieczeństwo Twojej rodzinie i zwierzętom.

3. Termidor

Jedną rzeczą, którą należy wiedzieć o Termidorze, jest to, że zawiera fipronil jako składnik aktywny. Po spożyciu blokuje receptory mózgowe i układ nerwowy organizmów żywych, co czyni go niebezpiecznym w nieprofesjonalnym użyciu.

Stosowanie tej substancji chemicznej zostało ograniczone od 2001 r., ale nadal jest ona stosowana w zwalczaniu szkodników. Właściciele domów również mogą je kupić, ale jest ich mniej.

Są toksyczne dla ludzi, psów i innych zwierząt, więc najlepiej nie używać ich bez nadzoru. Na dzień dzisiejszy są zakazane we Francji, Chinach i Włoszech.

Jeśli chodzi o produkty ekologiczne, których używają, obejmuje to:

  • Olejek eugenolowy
  • Olejek tymiankowy
  • Olejek rozmarynowy
  • Olejek miętowy

Olejki te są używane przede wszystkim w aromaterapii, ale mogą być również świetną alternatywą dla chemicznych pestycydów. Chociaż można je bezpiecznie nakładać na skórę i wdychać, należy pamiętać, że przypadkowe połknięcie może powodować szkodliwe skutki, takie jak wymioty, drgawki, uszkodzenie tkanek, śpiączka oraz uszkodzenie nerek i wątroby.

Jeśli nie masz pewności, czy chcesz kontynuować usługę, zawsze możesz coś zrobić, rozumiejąc, jak anulować zwalczanie szkodników moxie.

Wniosek

Wiedząc, jakich chemikaliów używa Moxie Pest Control, możesz teraz podjąć świadomą decyzję, z którymi chcesz pracować. Zawsze przeprowadzaj badania i zadawaj pouczające pytania dotyczące problemu ze szkodnikami.