Jaki wyłącznik rozmiaru do suszarki? Niesamowite fakty, które musisz przeczytać!

Ten przewodnik pokaże Ci, jaki rozmiar łamacza do suszarki? Upewnienie się, że strona elektryczna instalacji jest idealna podczas instalowania nowego kabla elektrycznego, może wydawać się onieśmielające. Obchodzenie się z zasilaniem i kablami jest często ryzykowną propozycją, a niewłaściwe jej wykonanie może doprowadzić do nieprawidłowego działania suszarki lub, co dziwniejsze, do eksplozji.

National Electric Code (NEC) wymaga co najmniej 30-amperowego wyłącznika w takim dedykowanym obwodzie suszarki elektrycznej, która działa przy 240 napięciach.

Jaki wyłącznik rozmiaru do suszarki? Niesamowite fakty

Suszarki elektryczne zasilane napięciem 220 woltów również wymagają wyłączników 30 amperowych, ale suszarki zasilane napięciem 110 lub 120 wymagają tylko wyłączników 15 amperowych. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z okablowaniem, różne napięcia elektryczne suszarki i rozmiary wyłączników mogą być nieco kłopotliwe. Ale to nie jest takie trudne, gdy rozpadniesz się na strawne kawałki, jak zrobimy w tym artykule. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Wymagania dotyczące okablowania i wyłącznika suszarki elektrycznej

Jaki rozmiar wyłącznika t i okablowania będziesz potrzebować do suszarki elektrycznej, zależy głównie od wymagań dotyczących mocy. Suszarki elektryczne są podzielone na trzy rodzaje napięć: 110V/120V, 220V/240V i 220V/240V. Wydaje się, że istnieje kilka znaczących wartości odstających. Prawdopodobnie najczęstsze są suszarki elektryczne o napięciu 240 woltów. Większość suszarek elektrycznych w amerykańskich gospodarstwach domowych działa pod napięciem 240 woltów.

Większość urządzeń 220 V jest reklamowana jako urządzenia 240 V, aby było łatwiej. Jedyną różnicą w suszarkach elektrycznych 240vlge i 220v jest to, że obie potrzebują wyłączników i przewodów o dokładnych rozmiarach, jeśli chodzi o okablowanie.

Obwody suszarki o napięciu 110 V/120 V są zwykle używane z suszarkami gazowymi, ponieważ wymagają mniej prądu. Z drugiej strony suszarki 240 V wymagają wtyczki suszarki z 3 lub 4 bolcami, w zależności od rodzaju portu suszarki. Elektronika suszarki gazowej jest zasilana przez adapter suszarki 110V/120V, który podłącza się do konwencjonalnego gniazdka ściennego. Po prostu sprawdźmy wyłączniki i mierniki przewodów pod kątem elektrycznej suszarki do ubrań, więc teraz nie wchodzimy w grę, lub jesteś całkowicie pochłonięty różnymi napięciami sprzętu, z którymi masz do czynienia.

Rozmiar okablowania

Po określeniu odpowiedniego rozmiaru wyłącznika dla suszarki elektrycznej niezwykle ważne jest zastosowanie przewodów o odpowiednim rozmiarze dla obwodów suszarki. Zainstalować okablowanie 10/3 American Wire Gauge (AWG) z 30-amperowym wyłącznikiem dla suszarek elektrycznych 240 V i 220 V. Wewnątrz kabla 10/3 dwa przewody podgrzewane, uziemienie i przewód neutralny. Aby zmniejszyć ciepło generowane przez przepływający prąd, wskazane jest użycie drutu o większej średnicy. Suszarki elektryczne podłączane do gniazdek ściennych muszą być okablowane za pomocą okablowania 14 lub 12 AWG.

Jeśli gniazdko wydaje się mieć obwód 15 amperów, użyj okablowania o kalibrze 14 amperów. Jeśli gniazdko zawiera obwód 20 amperów, do podłączenia obwodu suszarki należy użyć przewodu o średnicy 12 mm. Możesz zapytać, czy użyć 3-bolcowej i 4-bolcowej wtyczki podczas podłączania elektrycznego gniazdka suszarki, które zwykle jest przeznaczone do sprzętu o napięciu 240 V lub 220 V — określenie, który z nich jest potrzebny, jest proste. W przypadku nowej instalacji obwodów suszarki elektrycznej należy używać wyłącznie 4-bolcowego gniazdka. Podczas gdy starsze rezydencje mogą mieć wtyczki z 3 bolcami, możesz użyć wtyczek z 3 bolcami do suszarek o napięciu 240 i 220 woltów. Możesz również zainteresować się rodzajem grubości drutu, który ma być używany w suszarce elektrycznej.

Rozmiar wyłącznika

Więc jaki rozmiar łamacza do suszarki? Wybór odpowiedniego kruszarki do suszarki ma kluczowe znaczenie. Podczas korzystania z suszarki elektrycznej zbyt mały łamacz będzie się potykał, a zbyt mocny łamacz może być niebezpieczny. Ponieważ większość suszarek elektrycznych działa pod napięciem 240 V, wyłącznik 30-amperowy powinien wystarczyć. Suszarki elektryczne zasilane napięciem 220 V mają wiele wspólnego i wszystkie mają te same wyłączniki obwodów elektrycznych. Obie suszarki elektryczne pobierają od 10 do 30 amperów. Dwubiegunowe wyłączniki 30 A chronią 2 miejsca wyłączników w skrzynce przyłączeniowej.

Obwód suszarki chroni elektryczne suszarki do ubrań w panelu elektrycznym. Mały wyłącznik suszarki może być używany do kompaktowych suszarek do ubrań o napięciu 110V/120V. Ponieważ te suszarki elektryczne o mniejszej mocy są zwykle podłączane bezpośrednio do gniazdka, wystarczy bezpiecznik 20 lub 15 amperów. Takie suszarki elektryczne zużywają od 7,5 do 15 amperów. Użycie wyłącznika gałęzi o zmniejszonym natężeniu prądu, takiego jak wyłącznik 25 amperowy, w przypadku takiej suszarki nie jest kwestią bezpieczeństwa, ale z pewnością spowodowałoby to regularne wysadzanie wyłącznika. Suszarka będzie pobierać więcej prądu, niż może wytrzymać kruszarka, co spowoduje wybuch kruszarki i całkowite wyłączenie prądu.

Breakery o wyższym prądzie znamionowym

Co się stanie, jeśli zamiast 30-amperowego umieścisz 50-amperowy przerywacz suszarki? Jeśli podłączysz prawie wszystko do 30-amperowego obwodu suszarki, ale dodasz większy wyłącznik, ryzykujesz wywołanie eksplozji i pożaru lub uszkodzenie suszarki elektrycznej. Ilekroć pojawi się przepięcie, większy wyłącznik nie zadziała, powodując nieodwracalne uszkodzenie suszarki.

To okładka!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci określić, jaki rozmiar wyłącznika do suszarki i rozmiar drutu. Wybierając rozmiar drutu i łamacza, których wymagają suszarki elektryczne, omówione powyżej fakty i ich zawiłości mogą być mylące. Trudne rzeczy wydają się o wiele bardziej oczywiste, gdy dobrze rozumiesz ten artykuł. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, co robi termistor suszarki i dlaczego z suszarki ma wyciekać woda. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!