Jaki wyłącznik rozmiaru do kuchenki elektrycznej? Idealna informacja dla Ciebie!

Czy chcesz dowiedzieć się, jaki rozmiar wyłącznika do kuchenki elektrycznej? Instalacja kuchenki elektrycznej wymaga użycia wyłącznika o określonej wielkości. Musisz znać zapotrzebowanie na wzmacniacz swojej kuchenki elektrycznej, aby dowiedzieć się, jakiego rozmiaru wyłącznika chcesz.

Dopóki wiesz, ile amperów zużywa Twoja kuchenka elektryczna, możesz wybrać odpowiedni dla niej wyłącznik zakresu rozmiarów. Następnie upewnij się, że Twoja kuchenka elektryczna ma odpowiednią moc wyłącznika, czytając ten artykuł. Odpowiedź nie jest trudna, czytaj dalej, a się przekonasz. Ale wcześniej poinformuj nas najpierw o wymiarach młota.

Jaki wyłącznik rozmiaru do kuchenki elektrycznej? Idealna informacja dla Ciebie!

Kuchenka powinna mieć zainstalowany wyłącznik obwodu 50 A, 220 V. Gra sprowadza się do tego. W większości przypadków 110 woltów to standardowe napięcie pojedynczych wyłączników.

Żadne inne urządzenia lub gniazdka nie mogą korzystać z obwodu pieca; dlatego musi to być oddzielny obwód. Ponadto, ponieważ piec zużywa tak dużo energii, priorytetem będzie dystrybucja energii.

Znaczenie znajomości rozmiaru wyłącznika

Wszystkie urządzenia kuchenne muszą być odpowiednio okablowane. W przypadku jednoczesnej pracy wielu urządzeń kuchennych zapotrzebowanie na energię elektryczną może wzrosnąć.

Przewód, izolacja przewodu i wyłącznik automatyczny współpracują ze sobą jako system, ale mają ograniczenia. Przewody nagrzewają się, jeśli popychasz zbyt dużo prądu, niż powinien przenosić. W takim przypadku izolacja przewodu może się stopić lub zdegradować. Może to oznaczać, że prąd nie jest ograniczony do przewodów, prowadząc do pożaru. Więc jaki rozmiar wyłącznika do kuchenki elektrycznej?

Wyłączniki kuchenek elektrycznych i ich różne rozmiary

Standardem branżowym dla wyłączników kuchenek elektrycznych są wyłączniki dwubiegunowe 50 A. Istnieją jednak elektryczne płyty kuchenne z większym piekarnikiem lub większą liczbą palników. Te dodatki wymagałyby większego zużycia energii elektrycznej. Na przykład czteropalnikowa kuchenka elektryczna może zużywać od 30 do 50 amperów energii elektrycznej. Nawet jednak większe piece z większą liczbą opcji mogą zużywać do 60 amperów prądu.

Pamiętaj o zasadzie 80/20 podczas instalacji wyłącznika kuchenki elektrycznej. Oznacza to, że podczas pracy z dużym obciążeniem możesz wykorzystać tylko około 80% pojemności zaopatrzenia. Oprócz pojemności wyłączników należy wziąć pod uwagę średnicę drutu.

Obie te zmienne mają duży wpływ na pojemność wzmacniacza obwodu elektrycznego. Korzystanie z wyłącznika 30-amperowego jest w porządku, o ile pobór prądu przez kuchenkę elektryczną mieści się w granicach istniejącego obwodu. W przypadku wyłącznika 30 A zalecany jest przewód o przekroju 10 mm. Jeśli kabel od wyłącznika do urządzenia będzie dość długi, będziesz musiał użyć przewodu o średnicy 8 mm.

W przeszłości wystarczały kuchenki elektryczne 30 amperów, ale nowoczesne mogą potrzebować 50 amperów. Tak więc 3-przewodowy przewód uziemiający o przekroju 6 to wszystko, co jest wymagane w tej sytuacji. W sumie są cztery przewody.

Rozmiar wyłącznika wymagany przez kuchenki elektryczne

Więcej szczegółów zawiera dokument filmowca Benjamina Sahlstroma. W tym dokumencie omawia części potrzebne do budowy kuchenki elektrycznej. Podstawowy zasięg elektryczny służy jako podstawa wszystkiego, co widać na ekranie.

Kuchenka elektryczna wymaga dedykowanego obwodu. Wyłącznik automatyczny 50 A to wszystko, czego potrzebujesz do kuchenki elektrycznej, ze względu na to, ile amperów wymagają. Jednakże, jeśli używasz jednocześnie swojej kuchenki i innego urządzenia elektrycznego, wyłącznik automatyczny może zadziałać, ponieważ łączne obciążenie przekracza pojemność wyłącznika. Aby lepiej zrozumieć, przeczytaj, do czego służy łamacz 50 Amo.

Eksperci elektrycy twierdzą, że urządzenia o prądzie znamionowym 30 amperów lub więcej wymagają własnego obwodu. Z drugiej strony 50-amperowy zasięg elektryczny wymaga własnego wyłącznika.

Unikaj częstych przeciążeń i wyłączeń wyłączników, postępując zgodnie z zaleceniami zawartymi w tym artykule. Zachowasz również żywotność swojego układu elektrycznego, unikając niebezpiecznych okoliczności.

Zużycie energii elektrycznej przez piec

Typowa moc elektryczna płyty kuchennej wynosi 3000 watów. Praca z pełną mocą kosztuje 39 centów za godzinę za 13 centów za kWh.

Ale pamiętaj, że to tylko przeczucie.

Jeśli przebywasz w innym stanie lub kraju o innej porze dnia, może to wpłynąć na Twój nastrój. Na zużycie energii mają również wpływ wybrane ustawienia; na przykład gotowanie z maksymalną prędkością zużywa więcej energii niż używanie opcji o niskim poborze mocy do utrzymywania ciepła posiłków.

To okładka!

Wybór odpowiedniego wyłącznika jest prosty, jeśli znasz swoje piece ze standardami branżowymi, a moc wymaga pieca. Nigdy nie lekceważ mocy, jaką zużyje twój zasięg, bez uwzględnienia 20-procentowego bufora. W ten sposób będzie ci lepiej, ponieważ będziesz mieć więcej wolności i bezpieczeństwa.

Nie zapomnij zainstalować wyłącznika podczas podłączania kuchenki elektrycznej. Jeśli masz mocniejsze urządzenia, istnieje większe prawdopodobieństwo przypadkowego zadziałania wyłącznika, narażając Ciebie i Twoją rodzinę na niebezpieczeństwo. Gdybym był tobą, wiesz, jak działają wyłączniki.

Jeśli używasz wyłącznika automatycznego z kuchenką kuchenną, wyłącznik o natężeniu 50 A jest odpowiedzią na rozmiar wyłącznika dla kuchenki elektrycznej. To podwójny koszmar tragedii. Młoty generalnie niosą taką samą ilość energii. Aby uzyskać więcej artykułów dotyczących pieców, przeczytaj, co się stanie, jeśli użyjesz propanu na kuchence gazowej i jak przekonwertować kuchenkę gazową na propan. Dzięki, że wpadłeś! Mam nadzieję, że czegoś się dzisiaj nauczyłeś.