Jaki wyłącznik rozmiaru dla podgrzewacza wody o mocy 4500 W? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Czy musisz wiedzieć, jaki rozmiar wyłącznika do podgrzewacza wody 4500 W? Jeśli tak, to jest to miejsce. Do podgrzewacza wody o mocy 4500 W potrzebny jest wyłącznik obwodu 25 amper lub 30 amper, który jest używany z większością podgrzewaczy.

Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o przeciążenie wyłącznika, powodując jego wyzwolenie, ponieważ użyłeś czegoś, co wymaga dużej mocy, czyli więcej niż twój wyłącznik może obsłużyć.

Rozmiar wyłącznika lub jego natężenie zależy od specyfikacji podgrzewacza wody, z którym będziesz go używać. W tym artykule dowiesz się, jaki wyłącznik automatyczny będzie Ci potrzebny, jeśli chodzi o korzystanie z podgrzewacza wody o mocy 4500 W i poznasz wyjaśnienie, które się za tym kryje. Obejmuje to sposób obliczania wielkości wyłącznika w zależności od mocy podgrzewacza wody. Na co czekasz? Przewiń w dół i baw się dobrze, ucząc się!

Jak dowiedzieć się, jaki wyłącznik rozmiaru uzyskać

Więc jaki wyłącznik wielkości dla podgrzewacza wody 4500 W? Zanim pójdziesz i zdecydujesz, jaki podgrzewacz wody kupić, musisz wziąć pod uwagę jego moc i czy wyłącznik, na którym go użyjesz, poradzi sobie z jego obciążeniem. W większości przypadków, aby zapobiec przeciążeniom, podgrzewacze wody nie są używane z głównym wyłącznikiem w Twoim domu. Zamiast tego osobny wyłącznik jest przeznaczony wyłącznie do jego użytku. Jednak nawet w przypadku użycia z innym wyłącznikiem, przeciążenia mogą nadal występować. Dzieje się tak, gdy natężenie podgrzewacza wody jest większe niż natężenie wyłącznika.

Aby uniknąć tego problemu i nie marnować pieniędzy na ten proces, konieczne jest dokładne rozważenie wartości i specyfikacji wyłącznika lub podgrzewacza wody. Istnieją wytyczne, których należy przestrzegać, które zapewnią bezpieczeństwo, jeśli chodzi o wyłączniki i związane z nimi obciążenia. Użyjmy jako przykładu głównego pytania. Jeśli mamy podgrzewacz wody o mocy 4500 W, musimy go podzielić przez napięcie 240 woltów, co zależy od specyfikacji. Otrzymalibyśmy wtedy wartość 18,75 ampera.

Teraz nadchodzi ekscytująca część. Ponieważ większość podgrzewaczy wody jest uważana za obciążenia ciągłe, mnożymy ją przez 125%; w przeciwnym razie po prostu używamy 100% wartości i nie znosimy jej niczym. Po pomnożeniu 18,75 ampera przez 1,25 (125%) otrzymujemy 23,44 ampera. Wielkość naszego wyłącznika musi być równa lub większa niż 23,44 ampera, a nie mniejsza. Jest to zgodne z NEC (National Electrical Code) Stanów Zjednoczonych. W zależności od Twojej lokalizacji, takie przepisy bezpieczeństwa mogą się różnić lub zmienić. Zawsze możesz poprosić specjalistę, aby lepiej to zrozumiał.

Ponieważ potrzebujemy czegoś równego lub większego niż 23,44 ampera, możemy użyć wyłączników o natężeniu 25 amperów lub 30 amperów, które są standardowymi wartościami amperów wyłączników automatycznych. Biorąc pod uwagę, że już to rozważałeś, w następnej części pokażemy, jak znaleźć wyłącznik rozmiaru dla podgrzewacza wody o mocy 4500 W, ale także grzejników o innych parametrach technicznych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wszystko się ułoży i pozbędziesz się potencjalnych problemów w przyszłości. Jeśli brzmi to pomocnie, czytaj dalej.

Obliczanie rozmiaru potrzebnego wyłącznika

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się ze specyfikacją podgrzewacza wody. Możesz o to zapytać w sklepie, w którym kupiłeś podgrzewacz wody. Można to również zobaczyć na etykietach, naklejkach lub grawerowaniu gdzieś na urządzeniu; jeśli jest instrukcja obsługi, to jeszcze lepiej, ponieważ możesz znaleźć tutaj to, co musisz wiedzieć. Krytyczne wartości, których należałoby szukać, to wymagania dotyczące napięcia i mocy podgrzewacza wody.

To tak proste, jak podzielenie mocy przez napięcie według wzoru: I=P/V, gdzie „I” to prąd w amperach, „P” to moc w watach, a „V” to różnica potencjałów w woltach. Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, jeśli Twój podgrzewacz wody jest oceniany jako obciążenie ciągłe (co prawdopodobnie jest, częściej niż nie), mnożysz go przez 125%; jeśli jest to obciążenie nieciągłe, zatrzymaj się tutaj. Wartość, którą otrzymasz, będzie amperażem. Rozmiar wyłącznika powinien być równy lub większy niż otrzymana wartość. Teraz wszystko, co pozostało do zrobienia, to zdecydować i wybrać, jaki wyłącznik chcesz otrzymać. Najlepiej też wiedzieć, aby wymienić podgrzewacz wody, zanim ulegnie awarii.

To okładka!

Teraz wiesz, jaki wyłącznik wielkości do podgrzewacza wody o mocy 4500 W. Cieszy nas to, że pewnego dnia będziesz mógł wykorzystać te informacje dla siebie lub uczyć i pomagać innym. Pamiętaj, aby zawsze stawiać bezpieczeństwo na pierwszym miejscu podczas pracy z elektrycznością i zawsze możesz zostawić to profesjonalistom i poprosić innych o pomoc. Teraz możesz się zrelaksować i czuć się swobodnie, wiedząc, że bezpiecznik w Twoim podgrzewaczu wody nie zadziała w najbliższym czasie. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak działa grzejnik tarasowy i jak przewietrzyć grzejnik garażowy.