Jaki rozmiar podgrzewacza wody do domu z 3 sypialniami? 3 najlepsze wskazówki!

Czy wiesz, jaki rozmiar podgrzewacza wody do domu z 3 sypialniami? Drogi przyjacielu, dla kilku takich konsumentów wystarczy podgrzewacz wody o pojemności od 35 do 45 galonów – przy założeniu, że dom ma maksymalnie trzech lokatorów biorąc pod uwagę liczbę sypialni. Niemniej jednak poświęcenie czasu na zastanowienie się nad tym, jaki rozmiar podgrzewacza wody kupisz, jest aktem szałwii. Ludzie często myślą, że posiadanie większego zbiornika jest zawsze lepsze i bezpieczniejsze, ale to nie jest praktyczne. Możesz być pewien, że nigdy nie zabraknie Ci ciepłej wody, ale zużyje tak dużo energii.

Odpowiednik, czyli mniejszy czołg, oczywiście przysporzy ci strasznego bólu głowy. Możesz być zszokowany nagłą zmianą temperatury wody podczas kąpieli. Och, to takie frustrujące. Jednak rynek oferuje teraz „bezzbiornikowy” podgrzewacz wody, który może być dobrym wyborem. Jeśli jednak jesteś jedną z mądrych osób, które oceniają swoje potrzeby przed zakupem pożądanego produktu, to ten artykuł jest dla Ciebie. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jaki rozmiar podgrzewacza wody do domu z 3 sypialniami? 3 najlepsze wskazówki!

Wskazówki, aby poznać rozmiar podgrzewacza wody do domu z 3 sypialniami

Teraz, gdy mamy już przegląd tego, jaki rozmiar podgrzewacza wody do domu z 3 sypialniami, przyjrzyjmy się głębiej, szczególnie po to, aby odkryć podstawową mechanikę wyboru odpowiedniego podgrzewacza wody. Należy jednak pamiętać, że podana odpowiedź na nasze centralne zapytanie powyżej jest tylko luźnym szacunkiem dla tej konkretnej liczby osób. Najlepiej, aby Twoje potrzeby zostały obliczone. W tej sekcji przedstawimy dwie rzeczy, które możesz zrobić, aby dokładniej obliczyć ilość ciepłej wody, która wystarczy dla twojego gospodarstwa domowego.

#1. Poznaj ocenę swojego domu za pierwszą godzinę

Ocena za pierwszą godzinę, znana po prostu jako FHR, jest miarą ilości ciepłej wody, którą podgrzewacz wody jest w stanie wytworzyć w bardzo ruchliwych godzinach. Jednym z przykładów takich aktywnych godzin jest poranek, kiedy wszyscy przygotowują się do wyjścia do pracy lub szkoły. Ten pomiar jest wskazany na etykiecie przewodnika energetycznego podgrzewacza wody w kolorze żółtym. Jest jednak inny sposób, aby to sprawdzić samodzielnie.

Dzięki tym prostym krokom będziesz w stanie określić, jaki rozmiar podgrzewacza wody jest dla Ciebie idealny. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przydzielić każdej osobie w domu – w naszym przypadku trzy – 12 galonów wody. Następnie dodaj 1 do tej liczby. Teraz mamy w sumie cztery. Pomnóż tę liczbę przez liczbę galonów przydzielonych każdemu konsumentowi – dwanaście razy cztery. Odpowiedź, którą mamy, to 48. To jest twoja ocena z pierwszej godziny. Znajomość tego pomoże Ci szybciej wybrać odpowiedni rozmiar podgrzewacza wody.

#2. Zwróć uwagę na współczynnik energii

Współczynnik energii lub EF znajduje się również na prowadnicy energii podgrzewacza wody. Musisz to wziąć pod uwagę, ponieważ im wyższy, tym sprawniejszy jest twój podgrzewacz wody. Być może znasz wymagany FHR, ale nadal możesz wybrać niewłaściwy podgrzewacz wody bez znajomości EF. Wybierając odpowiedni podgrzewacz wody, wybierz ten z FHR dopasowany do Twojego gospodarstwa domowego, które idzie w parze ze swoim współczynnikiem energetycznym – lepiej wybrać najwyższą opcję. W tamtych czasach producenci zwykle używali bardzo skomplikowanych tabel w przewodniku dla klienta. Ale teraz możemy to zrobić w prostszy sposób.

#3. Rozważ podgrzewacz wody bez zbiornika

Może nie jest za późno, aby zmienić zdanie co do rodzaju podgrzewacza wody, który zamierzasz kupić. Jedną z lepszych opcji jest wybór podgrzewacza wody bez zbiornika. Prawda jest taka, że ​​posiadanie podgrzewacza wody w domu to takie udogodnienie dla domowników, zwłaszcza brania prysznica w zimny dzień. Jednak możesz nie czuć się swobodnie z konwencjonalnym podgrzewaczem wody, gdy zabraknie Ci ciepłej wody lub zobaczysz, że rachunek za prąd tak bardzo wzrośnie po zainstalowaniu gigantycznego zbiornika podgrzewacza wody.

Nie musisz brać pod uwagę rozmiaru podgrzewacza wody bez zbiornika, ponieważ podgrzewa wodę dokładnie wtedy, gdy jest to potrzebne. Mając to na uwadze, widzimy, że energia jest oszczędzana, podobnie jak Twój czas na rozwiązanie wymaganych wartości, aby nie błędnie oszacować, jaki rodzaj konwencjonalnego podgrzewacza wody kupisz. Po prostu zwróć uwagę na to, co musisz zrobić przed zainstalowaniem podgrzewacza wody bez zbiornika.

Jednym z etapów wstępnych jest skontaktowanie się z firmą gazową w celu poznania właściwego rozmiaru magistrali gazowej. Większość bezzbiornikowych podgrzewaczy wody potrzebuje więcej gazu niż te ogromne podgrzewacze domowe. Możesz samodzielnie zainstalować podgrzewacz wody bez zbiornika lub możesz zadzwonić do specjalisty, aby wykonać zadanie. Należy również pamiętać, że proces instalacji może się różnić w zależności od rodzaju paliwa, kwestii bezpieczeństwa, klimatu i tak dalej. Dlatego najlepiej pozostawić instalację profesjonaliście. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak działają grzejniki akumulacyjne.

To okładka!

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu dowiedziałeś się, jaki rozmiar podgrzewacza wody do domu z 3 sypialniami. Niech powyższe wpisy pomogą Ci mądrze wybrać podgrzewacz wody, który kupisz. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak naprawić grzejnik propanowy i jak włączyć grzejnik ścienny w mieszkaniu.