Jaki rozmiar ma siedzisko w dwuosobowej rozkładanej kanapie?

Może łatwo pomyśleć, że rozmiar dwuosobowego fotela z rozkładanym fotelem po prostu pasuje do dwóch osób, prawda? Ale nie, to nie jest takie proste, foteliki dwuosobowe mają różne typy i rozmiary. Dlatego zajmiemy się pytaniem: jaki rozmiar ma siedzisko w dwuosobowej kanapie z rozkładanym fotelem?

Co to jest sofa dwuosobowa?

Fotel dla dwóch osób to dwuosobowe siedzisko, które przypomina małą kanapę. Przypomina małą kanapę i miała wygodnie pomieścić dwie osoby. Są idealne do niewielkich obszarów, w których nie ma wystarczająco dużo miejsca na ogromną sofę, ale nadal potrzebują miejsc siedzących.

Jaki rozmiar ma siedzisko w dwuosobowej rozkładanej kanapie?

Fotele dwuosobowe mogą być również używane jako uzupełnienie większych kanap. Niektóre osoby, na przykład, używają ich, aby zapewnić dodatkowe miejsca do siedzenia w swoich sypialniach. Sofa dwuosobowa to dwuosobowe krzesło, które wygląda jak maleńka sofa.

Zbudowali te foteliki dla par lub kochanków, pomimo swojej nazwy. Po pierwsze służyło jako miejsce do siedzenia dla pań w obszernych i drogich sukniach. Potem, wraz ze zmianą mody, zmieniło się użytkowanie fotelika, który istnieje od wieków.

Stał się idealnym meblem dla dwóch osób do bliskiej dyskusji. Zaprojektowali go w kształcie litery S; ten styl siedziska pozwala, aby krzesła były skierowane do siebie. W rzeczywistości fotel dwuosobowy, który znamy dzisiaj, to dwuosobowa sofa.

Jaki rozmiar ma miejsce do siedzenia w dwuosobowym fotelu rozkładanym?

Siedzisko i oparcie zarówno sof, jak i sof ma standardową głębokość 35 cali. Siedzisko ma zazwyczaj głębokość 24-28 cm, a oparcie i oparcie sięgają od 7 do 11 centymetrów. Siedzisko ma zazwyczaj 16 cm wysokości od góry krzesła do ziemi.

Jakie są wymiary dwuosobowego fotela rozkładanego?

Długość typowej kanapy

W asortymencie znajdziesz idealny przedmiot do Twojego otoczenia. Foteliki dwuosobowe są dostępne w różnych długościach, ale ich rozmiar nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Ilość miejsca dostępnego dla każdego krzesła może być określona przez rodzaj cewki, projekt i formę.

Wybierz fotelik, który nie tylko pasuje do Twojej przestrzeni, ale także zapewnia wystarczającą ilość miejsc dla odwiedzających. Oczywiście są różne rozmiary fotelików, więc teraz omówimy ich długość. Ale najpierw przejrzyjmy kilka standardowych wzorów i pomiarów bransoletek.

Typowy fotelik ma 52 cale długości. Dwuosobowa kanapa średnia ma długość 58 cm, czyli nie jest tak długa, jak jej kawałek. Jeśli jednak chodzi o pełne fotele dwuosobowe, spodziewaj się 64-calowego mebla.

Następnie zdobyliśmy to, co nazywamy kanapami z podwójnymi siedziskami. Jest ważniejszy niż typowa sofa, ponieważ ma również funkcje sofy; ma 71 cm długości. Wreszcie, są nieco bliźniacze kanapy dwuosobowe, które mają szerokość od 45 do 51 cm.

Typowa wysokość fotelika

Szerokość poduszki może się różnić, ale wysokość jest zazwyczaj stała. Większość fotelików znajduje się 20 lub 21 cm nad ziemią. Z drugiej strony istnieje nieco bardziej przewymiarowany podwójny fotelik miłosny o wysokości około 28 cali.

Standardowa szerokość kanapy

Chociaż fotelik jest na ogół wystarczająco duży, aby wygodnie pomieścić dwie osoby, szerokość i głębokość modeli różnią się. Może mieć szerokość od 48 do 72 cali i na ogół ma 36 cali głębokości. Mogą one jednak mieć 60 cali szerokości i 28 cali głębokości, idealne do niewielkich przestrzeni, takich jak lofty i mieszkania.

Po dokonaniu pomiarów te wskazówki mogą pomóc w wyborze odpowiedniego rozmiaru. Pomiędzy kością ogonową a dolną częścią pleców nie powinna istnieć luka, gdy siedzisz przy oparciu i poduszkach siedziska. Dlatego wymiary od kości ogonowej do kolan powinny być równe długości poduszki siedziska fotela.

Twoje stopy powinny leżeć płasko na podłodze i nie zwisać tam, gdzie pięty spoczywają na ziemi podczas siedzenia. Zapewni wystarczające wsparcie kolan i pleców. Dodatkowo umożliwi krążenie w nogach i stopach.

Podłokietnik powinien rozciągać się od łokcia do dłoni, opierając się na końcu dłoni w celu podparcia nadgarstka. Innymi słowy, podłokietnik ma długość ramienia od łokcia do dłoni. Szerokość krzesła powinna zapewniać przynajmniej skromną przestrzeń między podłokietnikiem a biodrami.

Wreszcie, kiedy odchylasz krzesło, pięty twoich stóp powinny znajdować się odpowiednio na krawędzi podnóżka. Nie powinien zwisać ani zatrzymywać się pośrodku. W przeciwnym razie krzesło nie zapewni odpowiedniego podparcia dla pleców i nóg.

Jak zmierzyć przestrzeń?

Rozważ następujące pomiary podczas mierzenia krzesła w konkretnym pomieszczeniu lub miejscu w domu. Najpierw zmierz szerokość fotela; to jest od zewnętrznej krawędzi jednego podłokietnika do drugiego. Zmierz również długość w pozycji leżącej od górnej krawędzi do dolnej krawędzi podnóżka w pozycji leżącej.

Po zakończeniu zmierz szerokość i długość miejsca, w którym zainstalujesz krzesło, aby sprawdzić, czy pasuje. Na przykład masz rozkładany fotel o długości 72 cali i szerokości 36 cali, gdy jest całkowicie rozłożony. Potrzebujesz więc obszaru o długości co najmniej 80 cali i szerokości 40 cali, aby pomieścić krzesło i inne rzeczy.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jaki rozmiar ma siedzisko w dwuosobowej kanapie z rozkładanym fotelem. Zawarliśmy również kilka zapytań związanych z ogólnym wymiarem fotelika. Daje nam również ogólny obraz tego, co zrobić, aby znaleźć odpowiedni rozmiar dla swojego domu.