Jaki rozmiar ma kocyk dziecięcy? Najlepszy przewodnik po rozmiarach

Odpowiedź na pytanie, jaki rozmiar ma kocyk dziecięcy, zależy od rodzaju kocyka. Pamiętaj, że istnieją różne rodzaje kocyków dziecięcych, od kocyków do przewijania po koce do łóżeczka. W tym artykule zapoznasz się z wymiarami tych kocyków, aby jeszcze bardziej pomóc Ci przygotować się do zakupu lub wykonania kocyka dla dziecka.

Termin kocyk dziecięcy może być zbyt szeroki, aby określić rozmiar produktu. W końcu nawet kocyki do przyjmowania i przewijania są również uważane za koce dla niemowląt. Różnią się jednak zastosowaniem i ergo rozmiarami.

Jaki rozmiar ma kocyk dziecięcy? Najlepszy przewodnik po rozmiarach

Jak duży jest kocyk dziecięcy?

Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar ma kocyk dziecięcy, może wynosić od 18 na 18 cali do nawet 40 na 60 cali. Pamiętaj, że określenie kocyk niemowlęcy odnosi się do odbierania kocyków, kocyków, kocyków do łóżeczka i kocyków wielorazowych. Ponieważ istnieją różne koce dla niemowląt, ich rozmiary również będą się różnić, aby uzupełnić ich przeznaczenie.

Odbiór kocyków i otulaczy

Najmniejszy kocyk dziecięcy to kocyk przyjmujący o wymiarach od 18 na 18 cali do 36 na 36 cali. Z drugiej strony kocyk do przewijania zwykle ma wymiary 40 na 40 cali, a nawet 48 na 48 cali, aby wygodnie owinąć się wokół dziecka. A co z kocykami dla starszych dzieci?

Koce do łóżeczka i koce wielofunkcyjne

Rodzice zwykle mają koce do łóżeczka i kocyki wielokrotnego użytku dla starszych dzieci. Te koce mają różne zastosowania, od karmienia piersią, do zmiany pieluch, a nawet do szybkiego sprzątania dziecka. Koc do łóżeczka ma wymiary 40 na 60 cali, a koce wielofunkcyjne mają wymiary od 30 na 30 do 40 na 40 cali, ponieważ nie mają standardowych rozmiarów.

Rodzaje kocyków dziecięcych

Różne rodzaje kocyków dziecięcych obejmują koce, koce do przewijania, koce do łóżeczek i koce wielofunkcyjne. Omówione wymiary są tym, czego zwykle można oczekiwać na rynku, ale niektóre marki mogą oferować różne rozmiary. Aby lepiej zrozumieć ich rozmiar, musisz wiedzieć, jak używany jest każdy rodzaj kocyka.

Koc odbiorczy

Koc odbiorczy przyjmuje noworodka, aby po urodzeniu czuło się bezpiecznie i ciepło od samego imienia. Na rynku dostępne są różne rozmiary od 18 na 18 cali, 36 na 36 cali, a nawet 30 na 40 cali. Niektórzy używają nawet kocyka odbiorczego do przewijania, ale zwykle jest on mniejszy i odpowiedni dla noworodków.

Koc do przewijania

Pieluszki to praktyka uspokajania dziecka poprzez owinięcie go kocem. Otulacze mogą mieć wymiary od 40 na 40 cali do 48 na 48 cali, aby wygodnie dopasować się do każdego dziecka. Chcesz mieć wystarczającą ilość materiału, aby pieluszki były łatwe i wygodne.

Koc do łóżeczka

Warto podkreślić, że łóżeczka nie powinny mieć żadnych kocyków, jeśli Twoje dziecko ma mniej niż rok. Jednak małe dzieci zazwyczaj używają prostokątnego koca o wymiarach 40 na 60 cali, aby utrzymać je w cieple. Kocyk do łóżeczka to rodzaj kocyka dziecięcego, ale jest odpowiedni dla małych dzieci.

Koc wielofunkcyjny

Wielozadaniowy koc jest dostępny w różnych rozmiarach, ale najczęstszy ma wymiary od 30 na 30 cali do 40 na 40 cali. Ten rozmiar jest pomocny w czyszczeniu dziecka, okryciu pielęgnacyjnym, jako powierzchnia do zabawy lub przewijania, a nawet jako cień dla dziecka, gdy w wózku jest słonecznie. Ten koc może również stać się kocem bezpieczeństwa, gdy Twoje dziecko rośnie.

Jaki jest dobry rozmiar szydełkowanego kocyka dziecięcego?

Mając do wyboru wiele kocyków dziecięcych, jakie wymiary będą najlepsze dla szydełkowanego kocyka dziecięcego? Pierwszym kocem, którego użyje Twoje dziecko, jest kocyk odbiorczy, dzięki czemu możesz wykonać szydełkowany projekt o wymiarach 30 na 30 cali. Możesz również dostosować szerokość do 34 cali, jeśli wolisz, aby wykończenie było prostokątne.

Jeśli chcesz na szydełku wykonać koc odbiorczy, przygotuj dwie lub trzy kuleczki o wadze 5 uncji. Ale jeśli chcesz, możesz również szydełkować wcześniaka, ponieważ jest on mniejszy o 26 na 34 cale. Przygotuj taką samą liczbę motków włóczki, a następnie odpowiednio dopasuj w zależności od ciasności szydełka.

Jaki jest dobry rozmiar dzianinowego kocyka dziecięcego?

Częściej robi się na drutach koc lub koc ochronny. Może mieć około 10 na 10 cali lub 12 na 12 cali, ponieważ nie ma na celu przykrycia Twojego dziecka. Dzianinowy kocyk jest również wystarczająco mały, aby nie stwarzać ryzyka uduszenia.

Dzianie a szydełkowanie koca

Niektórzy ludzie uważają, że szydełkowanie jest wygodniejsze podczas robienia koca. Jest to również szybsza metoda, ponieważ szydełkowanie wykorzystuje jeden haczyk, podczas gdy do robienia na drutach używa się pary igieł. Niemniej jednak obie są relaksującymi praktykami, które można wypróbować i pozwalają stworzyć bardziej osobisty kocyk dla dziecka.

Jaki rozmiar ma kocyk dla malucha?

Możesz spodziewać się, że kocyk dla malucha będzie większy niż ten, którego potrzebuje maluch. Jeśli planujesz szydełkować jeden, przygotuj cztery 5-uncjowe kulki przędzy, aby zrobić koc o wymiarach 36 na 44 cale. Ponieważ nie ma standardowych rozmiarów kocyków dla maluchów, zawsze możesz je powiększyć lub zmniejszyć, aby pasowały do ​​Twojego dziecka.

Wniosek

Planujesz szydełkować lub zrobić na drutach kocyk dziecięcy? Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar ma kocyk dziecięcy, możesz wykonać mniejszy kocyk odbiorczy lub coś bardziej rozbudowanego, na przykład wielofunkcyjny. Najbardziej miniaturowy kocyk dziecięcy ma tylko 18 na 18 cali, ale niektóre kocyki mogą mieć nawet 40 na 60 cali.

Rozumiejąc różne rodzaje kocyków dziecięcych, możesz oczekiwać, jaki rozmiar powinny mieć, aby spełnić swoje cele.