Jaki rozmiar linii gazowej do suszarki? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się jaki rozmiar przewodu gazowego do suszarki? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł. Połączenie 3/8 cala jest wymagane, jeśli linia gazowa ma mniej niż 20 stóp. Dlatego powinieneś sprawdzić, czy kupiłeś przewód gazowy o odpowiedniej wielkości.

Oblicz długość między urządzeniem a rurą gazową, aby upewnić się, że używasz przewodu gazowego o odpowiednim rozmiarze. Wybierz złącze elastyczne o średnicy 3/8″. Połączenie 1/2″ x 3/8″ jest niezbędne na dyszy wlotowej suszarki i jest dołączone do zestawu złącza elastycznego.

Jaki rozmiar linii gazowej do suszarki? 3 proste kroki!

Wymiar wewnętrzny rury to jej rozmiar handlowy. Zwykłe linie gazowe mają główny bieg 3⁄4 IP od licznika do urządzenia, a następnie rozgałęziają się do 1⁄2 IP dla urządzeń. Należy zmierzyć odległość między urządzeniem a rurą gazową, decydując o wymiarach połączenia. Niech ruch i ruch urządzenia będą przez dodanie kilku cali (4 powinny wystarczyć). Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed wymiarowaniem przewodu gazowego do suszarki, więc czytaj dalej i odkrywaj więcej.

Kroki instalacji przewodu gazowego do suszarki

Po określeniu odpowiedniego rozmiaru przewodu gazowego do suszarki następną rzeczą jest zainstalowanie przewodu gazowego. Poniższe kroki dotyczą instalacji linii gazowej do suszarki i dowiedzenia się, jaki rozmiar linii gazowej do suszarki.

Krok 1. Zbierz niezbędne przedmioty

To kwestia wymieszania rzeczy, aby podłączyć suszarkę do zasilania gazem. Jednak ustalenie, których połączeń użyć w dowolnym miejscu, może być trudne, a użycie niewłaściwych może spowodować śmiertelny wyciek. Ten przewodnik pokaże, jak i gdzie zainstalować linię gazową suszarki.

Krok 2. Nawiąż połączenie z linią gazową

Jeśli wymieniasz sprzęt podłączony do stalowej linii gazowej, potrzebujesz zestawu do podłączenia sprzętu gazowego. Zastępujesz stalową instalację gazową elastycznymi przewodami gazowymi ze stali nierdzewnej. Przed montażem należy użyć środka do gwintowania rur, aby pokryć każde złącze przewodu gwintowanego. W razie potrzeby zminimalizuj żeńskie połączenie rurowe z 3/4 cala do ½ cala za pomocą tulei. Dociskając suszarkę do ściany, należy użyć zgięcia 90º, aby zapobiec załamaniu się rurki gazowej. Zlokalizuj i wyłącz główny zawór gazowy budynku przed wymianą przestarzałego zaworu. Do wykonania połączeń stosuje się kielichowanie końców elastycznych „miękkich” rur miedzianych za pomocą specjalnego ostrza kielichowego lub mocowanie złączy kielichowych z odpowiednim obszarem styku w kształcie stożka.

Złączki kielichowe często są dostępne w średnicach 3/8 cala, ½ cala lub 5/8 cala. Zrób świeży kawałek miękkiej miedzi skręconej w spiralę, rozszerz boki i połącz za pomocą złącza kielichowego. Alternatywnie, jak pokazano powyżej , zastąp istniejące orurowanie giętkim połączeniem ze stali nierdzewnej.

Możesz go po prostu przykręcić, jeśli złącze kielichowe na elastycznym przewodzie gazowym pasuje do złączki kielichowej na obecnym zaworze gazowym. Zawór naprawczy ma połączenie kielichowe z jednej strony lub gwint wewnętrzny 1/2” z drugiej strony złączki, co nawet nie pasuje. Możesz być również zainteresowany poznaniem najczęstszych przyczyn problemów z linią gazową.

Krok 3. Użyj rur miedzianych i podłącz

Podobnie jak te zilustrowane powyżej, cewki z bardziej miękkiej miedzi są zwykle używane do łączenia urządzeń. Końce jego miedzianych rurek byłyby rozkloszowane jak koniec trąbki. Doskonałe dopasowanie pomiędzy otwartą stroną rury a stożkową złączką tworzy szczelne połączenie. Możesz użyć miękkiej miedzianej rurki do podłączenia nowego urządzenia, jeśli nie jest zaciśnięte lub złamane. Kupiłem kolano mosiężne z takim złączem kielichowym 1/2″ z jednej strony, aby sprostać kielichom 1/2″ rurki miedzianej lub żeńskimi gwintami 3/8″ z drugiej strony, aby sprostać wyprowadzeniu rury 3/8″ tył suszarki.

Przed montażem zakryj połączenia roztworem do gwintowania rur i gazoodporną taśmą Duct. Podczas nakręcania nakrętek kielichowych, umieść rury miedziane tak, aby kielich pasował prawidłowo. Za pomocą ruchomego lub otwartego śrubokręta zablokuj nakrętkę. Uruchom ponownie gaz i przetrzyj każde połączenie wymazem za pomocą dwóch łyżeczek płynu do mycia naczyń/1 filiżanki wody lub dostępnego w handlu płynu do wykrywania wycieków. Poszukaj balonów, które rozwiną się, gdy zakryjesz każde złącze.

Wyłącz dopływ gazu i dokręć nieszczelne połączenie, jeśli wykryjesz pęcherzyki. Rozbierz to, jeśli to nie zadziała. Sprawdź, czy na połączeniach kielichowych nie ma zabrudzeń lub korozji. Ponownie zmontuj złączkę i ponownie nałóż roztwór rury łączącej lub gazoodporną taśmę kanałową, aby naprawić przeciekające złącza gwintowane.

Koszt instalacji przewodu gazowego do suszarki

Koszt ustawienia linii gazowej do suszarki waha się od 180 do 1200 USD, przy średniej 350 USD, wliczając w to podłączenie nowej linii do suszarki. Chociaż suszarki gazowe wydają się być bardziej opłacalne niż suszarki elektryczne, koszt początkowy suszarki gazowej i cena suszarki są ogólnie bardziej znaczące.

To okładka!

Znajomość rozmiaru przewodu gazowego do suszarki jest niezbędna podczas instalacji suszarki w domu. Mamy nadzieję, że zapoznałeś się z rozmiarami przewodów gazowych i procedurą instalacji. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak wymienić suszarkę gazową i jak uruchomić linię gazową do suszarni. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca.