Jaki rozmiar igły do ​​​​maszyny do szycia do skóry

Jeśli ciekawi Cię, jaki rozmiar igły do ​​maszyn do szycia do skóry może wynosić od 70/10 do 110/18. W tym artykule omówimy skórzaną igłę i sposób szycia skóry na domowej maszynie.

A propos, czy już wiesz, jaka jest najlepsza maszyna do szycia skóry? Pomocne będzie poznanie odpowiednich akcesoriów i samego urządzenia, które będzie pasowało do szycia skóry.

Jaki rozmiar igły do ​​​​maszyny do szycia do skóry

Pamiętaj, że szycie skóry może być dość trudne, więc odpowiednia igła i maszyna do szycia mają kluczowe znaczenie dla wydajności.

Jaki rozmiar igły maszyny do szycia do skóry

Idealny rozmiar igły do ​​maszyny do szycia dla skóry waha się od 70/10 do 110/18. Masz szeroki wybór rozmiarów, ponieważ nie wszystkie skóry są takie same.

Niemniej jednak te rozmiary są dostępne dla igieł skórzanych, a konkretnie typu igły przeznaczonego do szycia skóry, sztucznej skóry i ciężkich materiałów syntetycznych. A jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar wybrać, odpowiedni rozmiar igły do ​​skóry to na początek 80/12.

Czy potrzebujesz specjalnej igły do ​​szycia skóry?

Potrzebujesz specjalnej igły do ​​szycia igieł, ponieważ skóra jest twardym materiałem. Jednak powinno być łatwo wiedzieć, co to za igła, ponieważ nazywa się to igłą skórzaną.

Igły skórzane można rozróżnić ze względu na ich styl. Obejmują one igły ze skóry okrągłej, diamentowej, skręcanej i krzyżowej.

Rodzaje igieł skórzanych

Skórzana igła z okrągłym czubkiem ma tendencję do pozostawiania zauważalnej dziury, podczas gdy igła ze skóry w kształcie diamentu przecina skórę. Dlatego igła diamentowa jest idealna do grubych, suchych lub ciężkich rodzajów skór.

Jeśli chodzi o wykańczanie materiałów skórzanych, możesz uzyskać schludniejsze wykończenie za pomocą skórzanej igły typu twist point, ponieważ przecina ona skórę ukośnie do szwów. I wreszcie, możesz śledzić szwy swoich projektów za pomocą idealnie prostej linii za pomocą igły ze skóry krzyżowej.

Jak wygląda skórzana igła do szycia?

Skórzana igła występuje w różnych wersjach szpiczastych, ale powinna się wyróżniać czubkiem w kształcie klina. Dzięki temu igła przechodzi przez skórę bez rozdzierania i uszkadzania materiału.

Oprócz skóry możesz szyć grube materiały, takie jak zamsz i inne ciężkie tkaniny, o ile nie są tkane ani dziane. W przeciwnym razie punkt cięcia skórzanej igły może zniszczyć dzianinę.

Należy położyć nacisk na prawidłowe ustawienie maszyny do szycia i powolną pracę, aby uzyskać precyzyjne ściegi, ponieważ skórzana igła pozostawia dziury. I na koniec zawiąż końce, aby zabezpieczyć szwy, ponieważ stebnowanie jeszcze bardziej zniszczy materiał.

Jakie standardowe igły do ​​maszyn do szycia są dobre do szycia skóry?

Należy pamiętać, że do szycia skóry nie wystarczy użyć igły 110/18. Jeśli użyjesz standardowej igły do ​​maszyny do szycia tego rozmiaru, maszyna nadal będzie się zmagać.

Do szycia skóry nie można używać żadnej standardowej igły do ​​maszyn do szycia, ponieważ może się ona złamać, utworzyć nieestetyczne ściegi lub sprawić, że praca będzie bardziej frustrująca. Zamiast tego naucz się, jak zmienić igłę do maszyny do szycia i zastąpić zwykłą igłę skórzaną o odpowiednim rozmiarze do rodzaju skóry.

Jaką grubość skóry może szyć maszyna do szycia?

Grubość skóry, którą możesz uszyć na maszynie do szycia, zależy od typu maszyny, rodzaju skóry i liczby szytych warstw. Ogólnie rzecz biorąc, podczas korzystania z domowej maszyny do szycia należy nadal trzymać się skóry o grubości odzieży podobnej do dżinsu.

Większość domowych maszyn do szycia i tak jest kompatybilna tylko z igłami skórzanymi w rozmiarze do 110 i nylonową nicią spajaną T70. Dlatego rozważ zainwestowanie w przemysłową maszynę do szycia, jeśli często planujesz szyć twarde i grube skóry.

Czy mogę szyć skórę na normalnej maszynie do szycia?

Możesz szyć odzież skórzaną na zwykłej maszynie do szycia, ale pamiętaj o poniższych wskazówkach, aby były skuteczne:

  • Użyj skórzanej igły odpowiedniego rozmiaru i połączonej nylonowej nici
  • Zastąp standardową stopkę dociskową stopką teflonową, aby zapobiec poślizgowi
  • Szyj skórę powoli, aby zapobiec pomijaniu szwów
  • Użyj długich ściegów, aby zapobiec przyklejaniu się igły do ​​skóry, jeśli potrzebujesz szybko szyć
  • Unikaj przypinania skóry, ale zamiast tego używaj spinaczy, aby utrzymać skórę na miejscu i zapobiec robieniu
  • Przytnij naddatek szwu do połowy całkowitej szerokości, aby zapobiec nieporęcznym obszyciom na skórze
  • Użyj podwójnego ściegu przy wykańczaniu obszycia skóry
  • Nie stebnuj przy wykańczaniu ściegów skórzanych

Do czego służy igła 110 18?

Duże rozmiary igieł, takie jak 110/18, są odpowiednie do ciężkich materiałów. Dlatego jest jednym z rozmiarów do szycia skóry.

Pamiętaj, że musisz mieć większą igłę, ponieważ materiał staje się cięższy. Igły w rozmiarze 110/18 mogą być również używane do szycia dżinsu, płótna i tapicerki, ponieważ mniejsze igły mogą się złamać.

Jednak nadal musisz poeksperymentować z próbką tkaniny. Niektóre materiały mogą się marszczyć, jeśli używasz zbyt dużej igły.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jaki rozmiar igły maszyny do szycia do skóry i może wynosić od 70/10 do 110/18.

Możesz również zacząć od 80/12, jeśli nie masz pewności. Należy jednak położyć nacisk na używanie skórzanej igły, aby uniknąć uszkodzenia materiału lub złamania igły.