Jaki rozmiar igły do ​​maszyny do szycia do pikowania

Jeśli jesteś ciekaw jaki rozmiar igły do ​​pikowania maszyny do szycia może wynosić od 75/11 do 90/14. Porozmawiamy również o tym, jak dobrać igłę do pikowania. A jako bonus dowiesz się, jak używać drutów w rozmiarach 90/14 i 70/10.

Mówiąc o rozmiarach igieł, przejrzyj nasz blog, aby znaleźć więcej takich przewodników. Na przykład omówiliśmy, jaki rozmiar igły do ​​szycia polaru i inne wskazówki dotyczące szycia i ustawiania maszyny do szycia. Pamiętaj, że niezależnie od projektu, aby uniknąć problemów, kluczowe jest użycie odpowiedniej igły.

Jaki rozmiar igły do ​​maszyny do szycia do pikowania

Jakiego rozmiaru igły do ​​maszyny do szycia należy użyć do pikowania?

90/14

Idealny rozmiar igły do ​​pikowania na maszynie do szycia to 90/14. Jest to najczęściej używana igła do pikowania, chociaż same igły do ​​pikowania są również dostępne w rozmiarach 75/11 i 80/12. Wybór spośród nich będzie zależał od pikowania, które wykonujesz, ale możesz się spodziewać, że użycie właściwej igły do ​​pikowania ułatwi pikowanie.

80/12

Igła do pikowania ma lekko zaokrąglony koniec, ale jej trzonek jest wystarczająco wytrzymały, aby poradzić sobie z wieloma warstwami. Do pikowania najczęściej używa się igły w rozmiarze 90/14, ponieważ może pomieścić większość nici. Można jednak również pikować maszyną do szycia za pomocą igły uniwersalnej w rozmiarze 80/12 z oczkiem pokrytym teflonem, nie martwiąc się o pominięte ściegi, złamanie igły czy dziury w kołdrze.

Jakiego rozmiaru igły używam do pikowania w swobodnym ruchu?

Rozmiar igły często używany do pikowania w ruchu swobodnym zależy od ciężaru nici. Na przykład igła w rozmiarze 75 będzie najlepsza dla nici o gramaturze 40. Jednak pikowanie w swobodnym ruchu jest zwykle wykonywane przy użyciu nici o gramaturze 45 lub 50, co oznacza, że ​​dobrą igłą, która jest bezpieczna, jest uniwersalna igła w rozmiarze 80.

Zaokrąglony czubek uniwersalnej igły może łączyć się między włóknami podczas pikowania w swobodnym ruchu, dzięki czemu materiał nie ulegnie uszkodzeniu. Pamiętaj tylko, aby zwiększyć rozmiar igły, gdy nić stanie się cięższa. Może to być mylące, więc pomyśl, że mniejsza liczba nitek oznacza, że ​​jest cięższa, podczas gdy igła o większej liczbie oznacza, że ​​jest również większa.

Zachęcamy do przeczytania, jak wykonać pikowanie w trybie swobodnego ruchu na maszynie do szycia Brother, ponieważ zawiera wskazówki dotyczące tego projektu, które można zastosować niezależnie od marki maszyny do szycia.

Czy mogę używać zwykłej igły do ​​maszyny do szycia do pikowania?

Igła do szycia uniwersalna

Do pikowania można użyć zwykłej lub uniwersalnej igły do ​​szycia na maszynie do szycia. Spodziewaj się jednak ograniczeń, zwłaszcza związanych z grubością warstw kołdry. Najczęstsze rozmiary uniwersalnej igły szyjącej używanej do pikowania to 75/11, 80/12 i 90/14.

Igła do pikowania

Najlepszą igłą do pikowania na maszynie do szycia jest igła do pikowania. Ten typ jest specjalnie zaprojektowany ze stożkowym trzonkiem i lekko zaokrąglonym czubkiem, aby przechodzić przez górę, mrugając i wiązania płynnie bez uszkadzania materiałów. Igła do pikowania jest często używana w rozmiarach 75/11, 80/12 i 90/14.

Jaka jest najlepsza igła do ręcznego pikowania?

Ręczne pikowanie wymaga innego rodzaju igły zwanej między. Są to krótkie igły z małymi oczkami, dzięki czemu idealnie nadają się do przekłuwania wielowarstwowej kołdry. Pomiędzy są dostępne w rozmiarach od 1 do 12, a początkujący mogą zacząć od dużych, takich jak rozmiar 9, aby przyzwyczaić się do ręcznego pikowania.

Do czego służy igła 90 14?

Igła w rozmiarze 90/14 jest idealna do szycia średnich i lekko ciężkich materiałów. Obejmują one niektóre tkaniny obiciowe, bawełnę, len i poliester. Ale jeśli pracujesz z lekkimi materiałami, takimi jak szyfon, potrzebujesz igły o mniejszym rozmiarze.

Do czego służy igła 80 12?

Uniwersalna igła do maszyn do szycia 80/12 jest idealna do większości projektów szycia i jeśli nie wiesz, jakiego rozmiaru użyć. Ogólnie rzecz biorąc, 80/12 jest również dobrym rozmiarem początkowym dla innych rodzajów igieł, takich jak ścieg górny, a nawet długopis. Ale oczywiście używaj idealnej igły do ​​pikowania, ponieważ niektóre mogą złamać lub nawet uszkodzić warstwy pikowania.

Jak odczytujesz rozmiar igły do ​​szycia?

Odczytanie rozmiaru igły do ​​szycia jest proste, gdy amerykański system używa rozmiarów od 8 do 19. Im wyższy numer, tym grubsza lub cięższa będzie igła. Na igłach znajdziesz dwie cyfry, ponieważ producenci uwzględniają również europejskie rozmiary od 60 do 120, ale wyższa liczba nadal oznacza grubszą igłę.

Jaka jest najlepsza długość ściegu do pikowania maszynowego?

Idealna długość ściegu do pikowania maszynowego wynosi od 2,5 do 3,0. Wiele referencji zaleca tę długość, zwłaszcza do prostego szycia kołdry. Oczywiście możesz stale dostosowywać długość ściegu do grubości kołdry.

Zastanów się, jak uszyć kołdrę na maszynie do szycia, aby zapoznać się z najlepszymi ustawieniami pikowania. Możesz nawet skorzystać z używania określonego typu maszyny.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Przypomnijmy, jaki rozmiar igła maszyny do szycia do pikowania może mieć rozmiar 90/14 lub 80/12. Możesz użyć igły do ​​pikowania lub uniwersalnej igły do ​​szycia, w zależności od warstw Twojej kołdry.

Ogólnie rzecz biorąc, pikowanie w maszynie do szycia powinno być łatwe przy użyciu odpowiednich narzędzi i ustawień. Zapraszamy do przeglądania naszego bloga, aby uzyskać więcej wskazówek. Możesz również zostawić nam komentarz, jeśli masz więcej pytań dotyczących szycia.