Jaki rozmiar grzałki do akwarium o pojemności 55 galonów? 3 najlepsze grzejniki do akwarium!

Zastanawiasz się jaki rozmiar grzałki do 55-galonowego akwarium? Przestań się zastanawiać, bo trafiłeś we właściwe miejsce. W przypadku akwarium o pojemności 55 galonów wymagana jest co najmniej 165-watowa grzałka. Natomiast jeśli różnica temperatur między akwarium a otaczającym go pomieszczeniem wynosi w przybliżeniu od 5 do 10 stopni Fahrenheita, grzałka takiej wielkości będzie działać.

Przyzwoity grzejnik to bez wątpienia niezbędny element udanego akwarium. Większość akwarystów boryka się z doborem odpowiedniej grzałki do akwarium. Najłatwiejszym sposobem osiągnięcia tego jest dostosowanie mocy grzałki do pojemności akwarium.

Jaki rozmiar grzałki do akwarium o pojemności 55 galonów? 3 najlepsze grzejniki do akwarium!

W tym badaniu zbadamy kilka najlepszych grzejników akwariowych do akwariów o pojemności od 50 do 55 galonów. Przy zakupie 55-galonowej grzałki akwariowej sprawdza się wiele rodzajów grzałek akwariowych, w tym termostaty szklane, stalowe, elektroniczne, a nawet zanurzalne. Oceniliśmy najlepsze grzejniki akwariowe i przygotowaliśmy tę listę. Każdy grzejnik ma swój własny zestaw funkcji, więc spójrz na wszystkie i wybierz te najlepsze. To tylko przegląd; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Korzystanie z podgrzewacza do akwarium

Utrzymanie odpowiedniej temperatury akwarium jest niezbędne, ponieważ ryby nie wytwarzają ciepła, a ich życie zależy od temperatury wody. Ludzie najczęściej używają zbiornika o pojemności 55 galonów, ponieważ rozmiar jest pośredni, a także wygląda pięknie i zapewnia szerszy widok pod wodą. Znaczenie grzałki akwariowej jest tak duże, jeśli chcesz, aby Twoje ryby żyły dłużej w chłodniejszych czasach.

Rodzaj ryb w twoim zbiorniku ma znaczenie dla określenia, którą grzałkę należy zastosować. Jeśli twoje ryby żyją w gorącej wodzie, grzejnik o dużej mocy może być znakomity, aby zapewnić odpowiednie podgrzanie wody. Z drugiej strony grzejnik jest prawdopodobnie niepotrzebny, jeśli posiadasz ryby zimnowodne.

Wytyczne dotyczące rozmiaru 55-galonowego podgrzewacza do akwarium

Więc jaki rozmiar grzejnika do 55-galonowego akwarium? Wielkość grzałki zbiornika akwariowego zależy od ilości wody w zbiorniku, średniej temperatury w miejscu, w którym znajduje się akwarium oraz pożądanej temperatury wody w zbiorniku. Główna zasada dotycząca mocy grzałki powinna wynosić około 3,5 wata na każdy galon naturalnej wody w akwarium. Zwykle potrzebna jest większa moc w zależności od tego, jak często chcesz zwiększać temperaturę. Niezależnie od tego, czy wykorzystuje się wiele grzejników, ich łączna zdolność grzewcza musi być równa wymaganej mocy.

Kiedy mówimy o wielkości grzałki akwariowej, najważniejszą rzeczą do zrozumienia jest jego moc. Ilość watów Twojego akwarium zależy od posiadanych ryb i wielkości akwarium. Zależy to również od temperatury pokojowej. Niektóre grzałki podgrzewają wodę w ciągu kilku minut, inne mogą zająć pół godziny, a może godzinę, a wszystko zależy od mocy grzałki.

Jednak powiedział, że 3 do 4 watów wystarcza na jeden galon wody, której używasz. Grzałka o mocy od 120 do 180 watów wystarczy do akwarium o pojemności 55 galonów i nie musisz się martwić o obserwowanie temperatury w akwarium co godzinę. Ale czasami istnieje potrzeba podwyższenia temperatury.

Cechy efektywnej grzałki

Są wykonane z odpornego na stłuczenie szkła, co pomaga w precyzyjnej kontroli temperatury. Gdy wyjdziesz z wody, jego reflektor dobrego samopoczucia termostatu automatycznie wyłączy grzałkę. Technologia PTC może być używana automatycznie, aby zapobiec przegrzaniu. Jak każdy sprzęt akwariowy, grzałki mają tendencję do brudzenia się i zabrudzenia. Regularne czyszczenie grzejnika ma kluczowe znaczenie dla wydłużenia jego żywotności. Aby wyczyścić grzałkę akwarium, najpierw ją wyłącz. Czyszczenie grzałki lub eliminacja jej ze zbiornika, gdy jest włączony, może spowodować jej przegrzanie lub wybuch. Podczas czyszczenia grzejnika należy zachować środki ostrożności.

Rodzaje grzałek akwariowych do 55-galonowego zbiornika

Grzałki akwariowe do 55-galonowych zbiorników występują w wielu odmianach, w tym grzałki wiszące: grzałki zanurzeniowe i grzałki filtrujące. Omówimy je szczegółowo, dzięki czemu lepiej zrozumiesz, jaki rozmiar ma grzałka w akwarium o pojemności 55 galonów.

#1. Grzałka zatapialna

Grzałki zatapialne trafiają bezpośrednio do zbiornika. Umieszczone są w grubym plastikowym lub szklanym opakowaniu z elementem zwijanym wewnątrz. Większość grzejników do łodzi podwodnych ma diodę LED, która informuje, kiedy grzejnik jest włączony. Być może zainteresuje Cię także zatapialna grzałka akwariowa.

#2. Grzejnik wiszący

Ten rodzaj grzałki unosi się nad najwyższym punktem akwarium, z elementem rozgrzewającym umieszczonym wewnątrz wody. Aby wykorzystać wiszące bardziej genialnie, potrzebujesz otworu w kapturze, aby mógł zmieścić się z tyłu akwarium.

#3. Grzałka filtra

Te typy grzałek natychmiast podnoszą temperaturę w akwarium i jest to konstruktywne, gdy zmieniasz wodę, a woda w akwarium natychmiast się nagrzewa.

Wybierz odpowiednią grzałkę do swojego akwarium

Aby zagwarantować stabilne środowisko Twoich ryb. Wybór dowolnego niemarkowego grzejnika raz na jakiś czas sprawi, że będziesz zestresowany. W ten sposób powinieneś wybrać przyzwoitą jakość grzejnika do swojego 55-galonowego zbiornika. Potrzebujesz dwóch grzejników? Jeśli Twoja jedna grzałka nie była w stanie wystarczająco ogrzać wody, możesz potrzebować drugiej grzałki, ale wtedy musisz zadbać o ciepło, które nie może przekraczać wymagań akwarium.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jaki rozmiar grzałki do 55-galonowego akwarium. Grzejnik o mocy 165 W jest wymagany co najmniej do akwarium o pojemności 55 galonów. Wspomniane trzy grzałki są najlepsze dla zbiornika o pojemności 55 galonów. W każdym razie nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj, skąd mam wiedzieć, czy moja grzałka akwarium działa i jak sprawdzić, czy grzałka akwarium jest zepsuta. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu.