Jaki rozmiar drutu do kuchenki elektrycznej? Najlepszy przewodnik dla Ciebie!

Jaki rozmiar drutu do kuchenki elektrycznej? Ponieważ piec, podobnie jak podgrzewacz wody, piec i centralny system wentylacyjny, jest urządzeniem o dużym zapotrzebowaniu, które działa na 240-woltowej energii elektrycznej. Zwróć uwagę, że okablowanie gniazdka elektrycznego różni się od okablowania konwencjonalnego gniazdka. Aby prawidłowo podłączyć kuchenkę elektryczną, należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta.

Optymalny drut ma średnicę około 10 milimetrów. Kuchenki elektryczne wymagają co najmniej dwóch gniazdek 200-240 V z 40-amperowym wyłącznikiem lub bezpiecznikiem i przewodem uziemiającym o średnicy 8. Używając wyłącznika o natężeniu 50 amperów, będziesz chciał użyć przewodu # 6.

Jaki rozmiar drutu do kuchenki elektrycznej? Najlepszy przewodnik dla Ciebie!

Wybieranie rozmiaru przewodu do kuchenki elektrycznej

Jaki rozmiar drutu do kuchenki elektrycznej? Rozmiar wyłącznika określa grubość przewodu. American Wire Gauge (AWG) służy do pomiaru średnicy kabla elektrycznego, przy czym liczba mierników zmniejsza się wraz ze wzrostem średnicy drutu.

Rozmiary przewodów 14 i 12 AWG są najbardziej rozpowszechnione w obwodach 120-woltowych. W przypadku tych 240-woltowych urządzeń potrzebują drutu o średnicy co najmniej 10 AWG ze względu na ich większe zużycie prądu.

Zasadniczo rozmiar przewodu należy dostosować do poniższych kryteriów. Ponadto sugeruje się, aby 10 AWG było używane do prądu do 30 wzmacniaczy, 8 AWG do prądu od 40 do 50 amperów, a prąd powyżej 50 amperów — 6 AWG.

Z zasady średnicę i długość drutu należy rozpatrywać obok siebie. Zbyt małe kable o większej długości mogą powodować utratę napięcia. Zanim stanie się to problemem, większość okablowania domowego będzie miała nieco ponad 100 stóp długości. Ale jeśli nie masz pewności, wybierz najcięższą opcję.

Wylot urządzenia do gotowania

Wybór odpowiedniego typu gniazdka jest niezbędny, jeśli planujesz zainstalować gniazdko i podłączyć konkretny element. Ponieważ wszystkie gniazda 240 V muszą mieć uziemienie obwodu, muszą mieć cztery gniazda. Dlatego wtyczka 40- lub 50-amperowa nie pasuje do 30-amperowego gniazda NEMA 14-30.

Jeśli nie masz pewności, podłącz piec do gniazdka z wtyczką pasującą do wtyczki pieca.

Ile mocy zużywa kuchenka?

Właściwie można powiedzieć, że przewód o grubości 12 jest wystarczający dla jednostki 20 A, podczas gdy przewód o grubości 10 jest wystarczający dla jednostki 30 A. Ponadto bezpiecznik lub wyłącznik automatyczny jest zwykle zwymiarowany tak, aby chronić przewodnik lub drut.

Jeśli wyłączniki piekarnika są obecnie pod napięciem, zostanie to określone. Wszystko zależy od wielkości i właściwości kuchenki elektrycznej, jeśli chodzi o ilość zużywanej przez nią mocy. Najpierw sprawdź etykietę znajdującą się z tyłu pieca, gdzie wychodzą złącza zasilania lub przewód i sprawdź, ile prądu zużywa. Prąd znamionowy wyłącznika i etykieta muszą być takie same.

Zazwyczaj 30 do 50 amperów to pobór mocy czteropalnikowej kuchni z piekarnikiem. Jednak duże urządzenie komercyjne z funkcjami takimi jak piec konwekcyjny lub palniki szybko nagrzewające będzie wymagało od 50 do 60 amperów do prawidłowego działania.

Maksymalne zużycie energii elektrycznej kuchenki waha się od 7 do 14 kilowatów, co czyni ją kosztowną i energochłonną w eksploatacji. Ponadto, jeśli zignorujesz wyłącznik piekarnika, wyłączy się on za każdym razem, gdy włączysz kuchenkę. Innymi słowy, nie chcesz, aby była za mała lub za duża.

Nawet jeśli wyłącznik jest ustawiony w celu ochrony przed nim, przepięcie elektryczne w piecu może spowodować pożar, jeśli się przegrzeje i wyłączy. Z drugiej strony możesz chcieć dowiedzieć się, ile zwykle używają kuchenki na propan.

Czy można używać pieca z przewodem 10-3?

Aby móc obsługiwać standardową kuchenkę elektryczną, potrzebujesz obwodu 30A-120/240V z kablem 10/3. Zgodnie z tym do typowej kuchenki elektrycznej 240V, 30A wystarczy przewód 10/3. Dowiedz się więcej tutaj, jeśli możesz użyć 10-3 przewodów w swoim piecu.

Jakiego przewodu potrzebujesz do obwodu 50 A?

W przypadku obwodu 50 A wymagania dotyczące mocy kuchenki różnią się w zależności od mocy, ale zazwyczaj wymagany jest obwód 50 A/240 V z przewodem o przekroju #6. W przypadku mniejszych zakresów może być potrzebny obwód przewodowy o średnicy 8 i wartości znamionowej 40 A.

Jakiego rodzaju przewodu elektrycznego używasz w swoim piekarniku?

Do kabla należy podłączyć kilka przewodów. Przewód neutralny (niebieski), przewód pod napięciem (brązowy) i przewód odsłonięty (przesyłający zabłąkaną energię elektryczną) są wykorzystywane w niektórych najczęściej dostępnych typach. Często używane są niebieskie przewody neutralne. Kabel dwużyłowy i uziemiający, często znany jako „kabel podwójny”, to częsta nazwa.

To okładka!

Ponownie, jaki rozmiar drutu do kuchenki elektrycznej? Pomogłoby, gdybyś stworzył osobny obwód elektryczny dla pieca. Tylko jeden gorący przewód to wszystko, czego potrzeba do urządzeń 120 V. Zamiast dwóch gorących przewodów, kuchenki elektryczne wymagają tylko jednego przewodu neutralnego i jednego przewodu uziemiającego.

Musi być wyłącznik dla każdego gorącego drutu, a wyłączniki te muszą być ułożone w stos i połączone ze sobą w taki sposób, aby w przypadku jednego wyzwolenia zadziałały oba — długość przewodu i liczba wymaganych wyłączników automatycznych różni się w zależności od pieca. Ten sam efekt daje dodanie gniazdka przewodowego lub gniazdka z wtyczką.

Schemat okablowania kuchenki elektrycznej nie jest konieczny w przypadku kuchenki bez kabla, o ile wiesz, gdzie znajduje się skrzynka zaciskowa. Dowiedz się z nami więcej o piecach. Możesz przeczytać inny artykuł, taki jak ten, o tym, jak zapobiegać rozpryskiwaniu się tłuszczu na kuchence. Dziękuję za poświęcony czas!