Jaki rodzaj ślubu powinienem mieć? Tylko 3 kroki!

Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj ślubu powinienem mieć, wypróbuj ten trzystopniowy przewodnik zamiast długich quizów. To także podwójna wskazówka do planowania ślubu po wybraniu rodzaju ślubu, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i preferencjom.

A mówiąc o planowaniu, możesz być zainteresowany tym, jak zaplanować ślub bez organizatora. Zawsze dobrze jest wiedzieć, czego się spodziewać podczas wesela bez pomocy koordynatora lub planisty.

Jaki rodzaj ślubu powinienem mieć? Tylko 3 kroki!

Wykonaj te 3 kroki, aby określić, jaki rodzaj ślubu powinieneś mieć

Krok 1. Wyobraź sobie swój wymarzony ślub

Chociaż prawdą jest, że jesteś tutaj, ponieważ nie wiesz, jaki rodzaj ślubu powinieneś mieć, prawdopodobnie masz pomysł na temat lub typ, który stawiasz przed innymi. Na tym etapie nie musisz być konkretny i praktyczny, ponieważ chcesz tylko uzyskać zdjęcie z wydarzenia.

Zacznij od rodzaju ślubu, czy to tradycyjnego, czy nietradycyjnego. Na przykład, czy będziesz wyznawał określoną religię, wolisz ślub cywilny czy ceremonię duchową?

Następnie możesz wziąć pod uwagę miejsce i sezon, który jest wewnątrz lub na zewnątrz, w swoim rodzinnym mieście lub poza stanem lub krajem, i czy chcesz mieć ślub letni, wiosenny, zimowy czy jesienny. Na koniec możesz zdecydować się na motyw ślubny, czy będzie to klasyczny, romantyczny, nowoczesny, glamour, rustykalny, vintage, czy coś nieszablonowego.

Krok 2. Zainspiruj się różnymi rodzajami ślubów

Możesz sprawdzić wiele witryn ślubnych, aby dowiedzieć się, jaki konkretny ślub możesz chcieć. Prawdopodobnie już od pierwszego kroku masz szorstki „szkic” swojego wymarzonego ślubu, więc następnym krokiem jest jego zbadanie.

Czerp inspirację z podobnych ślubów za pośrednictwem mediów społecznościowych i stron internetowych, a to powinno również pomóc w podjęciu decyzji, jeśli jest to pożądany związek. Może możesz porównać maksymalnie trzy śluby lub odkryć konkretny ślub lub zmianę, która według Ciebie nie przypadła Ci do gustu, ale jest to coś, co chciałbyś mieć po obejrzeniu przykładu.

Na przykład możesz być niezdecydowany, czy masz tradycyjne klasyczne wesele lub coś bardziej beztroskiego, a podążanie za motywem. Więc zamiast wybierać jeden, możesz połączyć te dwa rodzaje ślubów jako tradycyjne wesele z religijnym odprawcą, ale odbywa się ono na świeżym powietrzu z bardziej swobodnym ubiorem i motywem.

Krok 3. Odpowiednio zmodyfikuj swój ślub

Ostatnim krokiem do uzyskania konkretnego ślubu, który powinieneś mieć i rozpoczęcia planowania ślubu, jest modyfikacja stylu i rodzaju wydarzenia, na które zdecydowałeś się wcześniej, po pierwszych dwóch krokach. Na tym etapie chcesz być bardziej szczegółowy i realistyczny.

Weź pod uwagę budżet weselny, potencjalne ograniczenia ze względu na kulturę lub religię oraz realistyczną datę i miejsce ślubu. Chcesz porozmawiać ze swoim partnerem o oczekiwaniach i ograniczeniach, więc oboje macie coś do powiedzenia na temat swojego ślubu i unikacie nieporozumień.

Masz już określony rodzaj ślubu, więc teraz zastanów się, jak możesz sobie na to pozwolić i go przeprowadzić. Na przykład, czy będziesz musiał zmienić jego rodzaj, miejsce lub harmonogram?

Jeśli jesteś zestresowany, kiedy mieć dzień ślubu, przeczytaj poniższe wskazówki, jak wybrać datę ślubu.

Jak mam zdecydować, jakiego rodzaju ślubu chcę?

Ustalenie, jaki ślub będzie pasował Tobie i Twoim partnerom, może być trudne. Na tym etapie planowania ślubu prawdopodobnie nie masz również sezonu i miejsca, aby wskazać, jaki rodzaj ślubu mieć.

Aby pomóc Ci wymyślić listę potencjalnego rodzaju ślubu, spróbuj odpowiedzieć na te trzy pytania ze swoją drugą połówką:

  • Czy w młodości miałeś wymarzony ślub lub byłeś na konkretnym ślubie, który Cię zainspirował?
  • Jaką historię chcesz opowiedzieć, uosabiać i przeżyć w dniu ślubu?
  • Jak chcesz, aby Twoi goście czuli się i prawdopodobnie rozmawiali po wzięciu udziału w weselu?

Jaki jest najpopularniejszy rodzaj ślubu?

Klasyczny

Ślub klasyczny lub tradycyjny to formalne wydarzenie, które podąża za typowymi elementami ceremonii i przyjęcia. Zwykle widuje się go na ślubach religijnych i weselnych i jest idealny dla konserwatywnych par.

Nowoczesne

Nowoczesne wesela pozwalają parom na większą personalizację ceremonii i wesela. Ubiór, motyw, kolory i miejsce są bardziej swobodne.

Wspaniały

Wybierz szykowny ślub, jeśli chcesz poczuć się jak gwiazdy w dniu swojego ślubu. Oczekuje się, że goście będą przestrzegać obowiązującego ubioru, często obowiązującego w hotelach i ekstrawaganckich miejscach.

Romantyczny

Kameralne i małe wesela mają romantyczny motyw. Może odbywać się w ogrodzie, winnicy, a ogólna atmosfera jest bardziej prywatna i głęboka.

Rustykalny

Pary, które chcą wesele na świeżym powietrzu przy plaży lub w parku, powinny poszukać wesela w stylu rustykalnym. Boho to motyw ślubny, który jest często wybierany do tego typu stylizacji.

Wniosek

I to wszystko! Aby odpowiedzieć, jaki powinienem mieć ślub, musisz wyobrazić sobie swój wymarzony ślub, zbadać swoje wybory, a następnie odpowiednio zmodyfikować.

Możesz także wybrać spośród popularnych motywów i stylów powyżej lub odpowiedzieć na trzy pytania, które pomogą Ci określić, jaki ślub wybrać.