Jaki rodzaj oleju do myjki ciśnieniowej? 2 najlepsze rodzaje!

Jaki olej do myjki ciśnieniowej? Możesz wybierać między uniwersalnym olejem silnikowym a olejem do pomp bez detergentów.

Jeśli nie zastanawiasz się, jakiego rodzaju oleju użyć, możesz spalić maszynę przypadkowym olejem, ponieważ jest to twój największy problem, ale pamiętaj, że większość myjek ciśnieniowych jest w modelach gazowych lub elektrycznych.

Jaki rodzaj oleju do myjki ciśnieniowej? 2 najlepsze rodzaje!

Różnica polega w dużej mierze na źródle zasilania produktu. Ale ważniejsze jest nauczenie się, jak i kiedy wymieniać olej. Niewłaściwe techniki i użycie myjki ciśnieniowej z niewielką ilością oleju lub bez oleju spowodują jego uszkodzenie. W związku z tym regularne sprawdzanie i wymiana oleju oraz konserwacja są odpowiednie, aby urządzenie funkcjonowało z maksymalną wydajnością i zapewniało dłuższą żywotność. Omówmy więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Rodzaje oleju do myjki ciśnieniowej do użycia

Poniżej znajdują się rodzaje olejów do stosowania w myjkach ciśnieniowych.

#1. Olej do pomp bez detergentów

Ten rodzaj oleju, który przychodzi ci na myśl, że obok niego są Briggs & Oleje syntetyczne Stratton, ponieważ najlepiej sprawdzają się w myjkach ciśnieniowych. Ale możesz chcieć używać 30-watowego oleju bez detergentów, ponieważ jest on powszechnie używany jako opcja, zanim filtr oleju stanie się powszechny. Umożliwia to pozostawanie zanieczyszczeń na ściankach bocznych silnika myjki ciśnieniowej. Zapobiega zabrudzeniu oleju, ponieważ hamuje lub uszkadza jego funkcje. Jeśli użyjesz innego rodzaju oleju, może nieoczekiwanie spowodować nagromadzenie się szlamu. Możesz również chcieć wiedzieć, co zrobić, jeśli olej z pompy do myjek ciśnieniowych jest mleczny.

#2. Uniwersalny olej silnikowy

Ten olej jest pomocny w umiarkowanych warunkach, ponieważ SAE30 jest najbardziej zalecany w temperaturach 40 stopni Fahrenheita i wyższych. Ale jeśli temperatura spadnie poniżej tej wartości, sugeruje się użycie 10W-30, co pomoże urządzeniu w lepszym uruchomieniu.

Zalecany rodzaj oleju do myjki ciśnieniowej

Używaj oleju o niższym zużyciu, który pozwala nie martwić się o rodzaj oleju do pompy, który będzie używany w dowolnej temperaturze, w której się pracuje. Przykładem numer jeden jest syntetyczny olej 5W-30 odpowiedni do temperatur niższych niż 20 stopni, 120 stopni i więcej. Co więcej, wybierz olej bez detergentów z ocenami SF, SH i SG, SJ. Upewnij się, że olej do określenia nie zawiera żadnych dodatków. Najodpowiedniejszy olej sprawi, że nie wydasz więcej pieniędzy.

Fakty, których należy się nauczyć podczas wymiany oleju do myjek ciśnieniowych

Poniżej znajdują się bardziej istotne fakty, których należy się nauczyć przy wymianie myjki ciśnieniowej:

#1. Regularnie wymieniaj olej do myjek ciśnieniowych, zapewniając jego optymalne działanie.

#2. Wymieniaj olej co pięćdziesiąt godzin użytkowania.

#3. Kup olej w renomowanych sklepach ze sprzętem lub sklepach internetowych.

#4. Nigdy nie używaj myjki ciśnieniowej bez oleju w pompie.

Przewodnik dotyczący wymiany oleju do myjki ciśnieniowej

Wymień olej do myjki ciśnieniowej, aby uniknąć wydawania dużych pieniędzy na spalonej pompy. Uruchom urządzenia na kilka minut, jeśli zdecydujesz się na wymianę oleju, ponieważ również uzbraja w nim olej. Ciepły olej dobrze się utrzymuje i ułatwia drenaż. Następnie wyłącz silnik i odłącz przewód. Używając korka spustowego oleju pompy podczas zdejmowania korka oleju, użyj klucza i spuść olej. Następnie należy zatankować myjkę ciśnieniową filtrem oleju; usuń go podczas wymiany. Wykonaj ten krok, napełniając go świeżym olejem.

Wymień zużyty olej na inny. Zachowaj szczególną ostrożność, aby go nie przepełnić ani nie uszkodzić, a od włączenia myjki ciśnieniowej może wystąpić dymienie. Nigdy nie zapomnij ponownie założyć korka olejowego myjki ciśnieniowej po jej zdjęciu. Zanim go spakujesz, wyczyść rozlany olej. Oto bardziej szczegółowe wskazówki, które należy wziąć pod uwagę przy wymianie oleju do myjek ciśnieniowych, poza wiedząc, jaki rodzaj oleju do myjki ciśnieniowej.

#1. Sprawdzanie poziomu oleju

Sprawdź poziom oleju przed uruchomieniem nowego urządzenia. Masz szczęście, jeśli masz wziernik oleju, który pozwala sprawdzić go bez otwierania korka. Jeśli tak nie jest, otwórz jego pokrywę, sprawdzając jednocześnie jego prętowy wskaźnik poziomu.

#2. Sprawdzanie częstotliwości wymiany oleju

Zasadą, którą należy przestrzegać w umiarkowanym kraju jest wymiana oleju, który pojawia się na wiosnę lub zaraz po rozpoczęciu mycia ciśnieniowego w zimie. Olejek staje się gęstszy w okresie zimowym, wpływając na dostępną pompę i dodatkowo oszczędzając. Dlatego zawsze lepiej uzupełniać w razie potrzeby niż w obszarach tropikalnych, wymiana oleju następuje po 50 godzinach.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jakiego rodzaju oleju do myjki ciśnieniowej użyć, ponieważ wymieniono dwa rodzaje. Bez względu na to, co wybierzesz, zawsze zależy to od Twojego budżetu i preferencji. Rozsądne jest stosowanie bez detergentów oleju do pomp i ogólnego oleju silnikowego. To normalne, że martwisz się rodzajami oleju, zmianami i dramatami związanymi z konserwacją myjki ciśnieniowej. Ponieważ Twoja myjka ciśnieniowa wymaga oleju, sprawdzaj poziom smaru za każdym razem, gdy jej używasz. Nigdy nie próbuj uruchamiać urządzenia przy niskim poziomie oleju, ponieważ może to spowodować spalenie pompy. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak uwolnić ciśnienie z myjki ciśnieniowej i jak efektywniej korzystać z myjki ciśnieniowej.