Jaki rodzaj materaca jest najlepszy dla osób śpiących na brzuch?

Odpowiedź na to, jaki materac jest najlepszy dla osób śpiących na brzuchu, ujawnia trzy rodzaje. Są piankowe, sprężynowe i hybrydowe. W tym artykule omówimy, co należy wziąć pod uwagę w przypadku każdego rodzaju materaca.

Co więcej, możesz skorzystać z najlepszej poduszki dla osób śpiących na brzuchu. Oprócz uzyskania najlepszego rodzaju materaca, jeśli śpisz na brzuchu, powinieneś również wiedzieć, jakich poduszek użyć. Dobrze ustawione łóżko może oznaczać różnicę między dobrym snem w nocy a fatalną jakością snu.

Jaki rodzaj materaca jest najlepszy dla osób śpiących na brzuch?

Jaki jest najlepszy materac dla osób śpiących na brzuch?

Materace piankowe

Istnieją różne rodzaje materacy piankowych, ale łóżka poliuretanowe, piankowe z pamięcią kształtu i lateksowe będą idealne dla osób śpiących na brzuchu. Należy jednak położyć nacisk na wybór twardego materaca piankowego wykonanego z materiałów o dużej gęstości, a ogólna konstrukcja jest stosunkowo cienka. Z drugiej strony, nie chcesz miękkiego, grubego łóżka piankowego wykonanego z materiałów o małej gęstości, zwłaszcza jako podkładka pod brzuch, ponieważ nie będzie Cię wystarczająco wspierać w i tak już kompromitującej pozycji do spania.

Materace sprężynowe

Osoby śpiące na brzuch mogą korzystać z materacy sprężynowych, ponieważ ten typ ma różne konstrukcje i materiały. Możesz wybrać łóżko z materacem sprężynowym z cienką warstwą zapewniającą komfort, aby górna część ciała i biodra nadal mogły odciążyć. Zdecyduj się jednak na materac ze sprężynami wewnętrznymi z trwałym i niezawodnym systemem podparcia sprężyn, ponieważ ugięcie spowoduje dalsze przesunięcie kręgosłupa podczas snu na brzuchu.

Materace hybrydowe

Najlepszym materacem dla osób śpiących na brzuch jest materac hybrydowy, ponieważ łączy w sobie właściwości piankowe i sprężynowe. Wspornik cewki zapewni doskonałą strukturę, aby utrzymać ciało w jednej linii, ale warstwa pianki na górze zmniejszy obciążenie ciężkich części ciała.

Czy osoby śpiące na brzuch potrzebują miękkiego lub mocnego materaca?

Osoby śpiące na brzuch nigdy nie powinny używać miękkiego materaca, ale zamiast tego najlepsza twardość materaca dla osób śpiących na brzuchu to średnia do twardej. Oznacza to, że musisz wybrać łóżka z oceną 6 lub wyższą na skali twardości, a nie z oceną poniżej 5. Możesz sprawdzić ten przewodnik dotyczący twardości materaca, jeśli nie znasz skali twardości materaca.

Dlaczego osoby śpiące na brzuch powinny używać twardego materaca? Spanie na brzuchu jest już nienaturalne dla kręgosłupa, więc korzystanie z tonącego łóżka jeszcze bardziej skręci Twoje ciało. Zamiast tego potrzebujesz powierzchni, która zapewni ci wsparcie, ale nadal będzie miała trochę amortyzacji, ponieważ górna część tułowia obciąża twoją masę ciała, gdy śpisz na brzuchu.

Inne uwagi

Pamiętaj, że musisz również wziąć pod uwagę swój typ ciała, a nie tylko pozycję do spania. Na przykład osoby śpiące na brzuchu o wadze poniżej 230 funtów wolą średnie łóżko z oceną materaca 5, ponieważ twarde łóżka mogą wydawać się zbyt sztywne. Z drugiej strony osoby z cięższym żołądkiem muszą korzystać z twardych łóżek, ponieważ są bardziej podatne na zapadanie się.

Przeczytaj trzy najważniejsze czynniki, aby dowiedzieć się, który materac jest najlepszy do spania zgodnie z Twoimi wymaganiami.

Jak powinien spać śpiący brzuch?

 • Użyj materaca od cienkiego i średnio twardego do twardego, aby zapobiec dalszej niewspółosiowości kręgosłupa
 • Unikaj używania puszystej poduszki lub całkowicie ją pomiń, aby uniknąć sytuacji, w której szyja znajduje się wyżej niż reszta ciała
 • Jeśli musisz użyć poduszki, użyj cienkiej i płaskiej, aby szyja i głowa nie były pod niewygodnym kątem
 • Załóż poduszkę pod miednicę, aby zmniejszyć nacisk na kręgosłup podczas snu żołądka
 • Zrób sobie nawyk rozciągania się rano, aby przywrócić naturalną pozycję ciała i zmniejszyć dyskomfort
 • Jaki jest najgorszy sposób na spanie?

  Najgorzej spać na brzuchu, ponieważ taka orientacja jest nienaturalna dla kręgosłupa. Jeśli używasz poduszki, dodatkowo obciążasz szyję i plecy. Ponadto leżenie na brzuchu może zachęcać kręgosłup do wyginania się w łuk, ponieważ kompensuje ciężar umieszczony pośrodku ciała.

  Więc jaka jest najlepsza pozycja do spania? Najbardziej zalecanym sposobem spania jest na plecach, ponieważ kręgosłup jest w tej orientacji neutralny. Możesz również spać na boku, jeśli spanie na plecach jest dla ciebie niewygodne, ale pamiętaj, aby umieścić poduszkę między nogami, aby wyrównać kręgosłup, biodra i miednicę.

  Dlaczego spanie na brzuchu jest złe?

  Zła pozycja podczas snu

  Najważniejszym powodem, dla którego eksperci i pracownicy służby zdrowia sprzeciwiają się spaniu żołądkowemu, jest jego brak wsparcia dla neutralnego kręgosłupa. W rezultacie twoje ciało skręca się w niezręcznej pozycji, a twoja połowa otrzymuje większość ciężaru. Bardziej obciążasz również plecy, jeśli śpisz na brzuchu.

  Prowadzi do bólu ciała

  Niezręczna orientacja ciała podczas leżenia na brzuchu na dłuższą metę prowadzi do bólu i bólu. Możesz obudzić się z bólem szyi lub dolnej części pleców, ponieważ te obszary kompensują niewłaściwe podparcie ciała. Mięśnie nie mogą się również rozluźnić, gdy wybierzesz tę pozycję, w porównaniu do spania na plecach lub na boku.

  Wniosek

  Czy ten artykuł był pomocny? Podsumowując, jaki rodzaj materaca jest najlepszy dla osób śpiących na brzuchu, możesz wybierać spośród łóżek piankowych, sprężynowych i hybrydowych. Najpierw jednak upewnij się, że łóżko jest cienkie i twarde, aby zapobiec zapadaniu się.

  Ponadto, proszę rozważyć zmianę na spanie na plecach lub na boku, ponieważ spanie na brzuchu nie sprzyja neutralnemu kręgosłupowi. A jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek dotyczących zdrowia snu, oto rodzaje materacy zalecanych przez lekarzy.