Jaki rodzaj grzejnika jest najlepszy do szklarni? 3 ekscytujące opcje!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki rodzaj grzejnika jest najlepszy do szklarni? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu.

Istnieją trzy główne typy grzejników, które służą głównie do ogrzewania szklarni. Elektryczny ogrzewacz szklarni, ogrzewacz szklarni kosmicznej i solarny ogrzewacz szklarni. Wśród najważniejszych elementów do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o zastosowaniu centralnego ogrzewania są opcje dostępne w szklarni lub domu.

Jeśli zostanie zbudowana obok domu, powinieneś rozciągnąć system centralnego ogrzewania na szklarnię. Kiedy szklarnia jest wystarczająco daleko, a przewody gazowe nie są w ogóle osiągalne, najprawdopodobniej użyjesz grzejnika elektrycznego. Upewnij się, że szklarnia jest wystarczająco izolowana podczas ogrzewania. Używanie papieru do pakowania w celu ochrony przed chłodem może być korzystne w zimie. To tylko przegląd.

Co to jest szklarnia?

Korzystne jest posiadanie szklarni nad wrażliwymi uprawami przez całą zimę. Instalacja ogrzewania szklarni przez całą jesień wydaje się idealna do przygotowania szklarni na kolejny chłodniejszy miesiąc. Ilekroć chodzi o maksymalizację wydajności roślin w chłodne zimowe miesiące, niezbędne jest ogrzanie szklarni.

Jaki rodzaj grzejnika jest najlepszy dla Twojej szklarni?

Nie ma nic lepszego niż jedzenie świeżych warzyw z własnej hodowli zimą. Przyzwoity grzejnik szklarniowy pomaga uprawiać rośliny przez cały rok, jeśli jesteś profesjonalnym hodowcą szklarni lub hobbystą. Twoja lokalizacja geograficzna określa głównie ilość potrzebnego ocieplenia szklarni. Poniższe typy grzejników pomogą Ci dowiedzieć się, jaki rodzaj grzejnika jest najlepszy do szklarni.

#1. Elektryczne grzejniki szklarniowe

Grzejniki elektryczne można szybko i prosto umieścić w szklarni. Możesz zainstalować termostat lub ręcznie sterować temperaturą. Są idealnym wyborem zarówno dla roślin, jak i warzyw. Grzejniki na podczerwień i grzejniki konwekcyjne wydają się być dwoma podstawowymi typami elektrycznych podgrzewaczy szklarniowych. Najbardziej rozpowszechnionymi grzejnikami szklarniowymi dla hobbystów w wielu krajach są grzejniki konwekcyjne lub z wymuszonym obiegiem powietrza. Biorąc pod uwagę krótki okres regeneracji systemu, dobrze współpracuje on z inteligentnymi termostatami. Zapewniają one niezawodne i stałe źródło ciepła, co skutkuje szybkim rozwojem instalacji.

Podczas korzystania z ogrzewania wymuszonym obiegiem powietrza ważne jest, aby zamykać okna i drzwi bardziej niż to możliwe, ponieważ gorące powietrze ucieka po ich uwolnieniu. Coraz popularniejsze staje się stosowanie promienników podczerwieni. Są one często tańsze niż nagrzewnice z wymuszonym obiegiem powietrza, ponieważ zużywają mniej energii. Nagrzewnice na podczerwień mają tę zaletę, że skutecznie ogrzewają określone obszary lub przedmioty w przestrzeni. Za każdym razem, gdy te przedmioty są ogrzewane, powietrze wokół nich nagrzewa się.

Ze względu na swoje wady elektryczne podgrzewacze szklarniowe są prawdopodobnie najpopularniejszą opcją ocieplenia. Jedno z niebezpieczeństw związanych z wykorzystaniem elektrycznych systemów grzewczych może spalić się w wyjątkowych przypadkach. Jest to rzeczywiście coś, o czym zostaniesz poinformowany, nawet jeśli prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest dość odległe. Możesz także nauczyć się wymieniać podgrzewacz wody, zanim ulegnie awarii.

#2. Grzejniki gazowe do szklarni

Podgrzewacze do szklarni gazowych można rozróżnić w taki sam sposób, jak podgrzewacze elektryczne do szklarni. Do ogrzania szklarni można również użyć wymuszonego powietrza i podczerwieni; jednak istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas używania gazu do ogrzewania szklarni. Główną zaletą stosowania gazu do ogrzewania ogrodu zimowego jest eliminacja energii elektrycznej. Masz możliwość ogrzania szklarni gazem ziemnym lub propanem.

Propan wydaje się być składnikiem gazu ziemnego w stanie nieprzetworzonym, jednak w zakładach przetwórczych jest izolowany od innych gazów. Metan stanowi większość gazu ziemnego, chociaż zawiera również butan i etan. Gaz ziemny jest znacznie tańszy niż propan, jeśli chodzi o cenę. Faktem jest, że propan nie jest szkodliwy dla środowiska, ale gaz ziemny jest określany jako efekt cieplarniany, co jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Propan będzie dostarczany w kontenerach, a gaz ziemny będzie dostarczany z rurociągów.

#3. Grzejniki słoneczne do szklarni

Najnowocześniejszym rodzajem ogrzewacza szklarniowego wydają się być słoneczne grzejniki szklarniowe. Szybko wspięłyby się one na pierwszy plan w rankingu ocieplania szklarni, ponieważ są przyjazne dla środowiska i nie wymagają zbiorników z propanem ani okablowania energetycznego. Panele słoneczne gromadzą energię słoneczną, przekształcając ją w ładunek elektryczny. Kup sprzęt do ogrzewania słonecznego szklarni, który będzie zawierał wszystkie niezbędne deski i kable.

Upewnij się, że do systemu paneli słonecznych jest podłączona ładowarka. Ta bateria jest wymagana do przechowywania energii wytwarzanej przez panele słoneczne przez cały dzień, ponieważ nie potrzebujesz dodatkowego ogrzewania, gdy świeci słońce. Liczbę paneli słonecznych, które użytkownicy mogą umieścić w szklarni, określają jej wymiary i powierzchnia. Im więcej użytkowników posiada panele słoneczne, tym więcej i więcej energii możesz wyprodukować. Uważaj, aby dowiedzieć się, ile desek będziesz potrzebować, a także ile energii zużyjesz do ogrzania szklarni.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jaki rodzaj grzejnika jest najlepszy do szklarni. Omówiliśmy trzy główne rodzaje ciepła w szklarni. Najlepszym sposobem na ogrzanie oranżerii jest użycie grzejników słonecznych, które niosą ze sobą niskie ryzyko i są energooszczędne. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz też przeczytać, dlaczego mój grzejnik się nie włącza i jak ogrzać pomieszczenie bez grzejnika.