Jaki nić do szycia skóry: najlepszy 3

Jeśli ciekawi Cię, czym jest nić do szycia skóry, to nylon. Porozmawiamy również, czy możesz używać innych nici podczas pracy ze skórą.

I oczywiście dołączymy wskazówki, jak bezproblemowo szyć skórę. Skoro o tym mowa, rozważ przeczytanie, jaka jest najlepsza maszyna do szycia skóry.

Jaki nić do szycia skóry: najlepszy 3

Nie wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią nić, ponieważ maszyna wpłynie również na trudność szycia czegoś ciężkiego jak skóra.

Jaka jest najlepsza nić do szycia skóry?

Nilon nylonowy

Najlepszą nicią do szycia skóry jest nylonowa nić, w szczególności nylonowa nić tapicerska. Jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać szycie skóry, a nawet w przypadku szycia przemysłowego jest stosunkowo niedrogie.

Innym rodzajem nici nylonowej, która doskonale nadaje się do szycia skóry, jest nylonowa nić klejona. Włókna są sklejane lub stapiane ze sobą w celu zwiększenia trwałości i można ich używać do szycia maszynowego i ręcznego szycia skóry.

Nitka poliestrowa

Możliwe jest jednak również zastosowanie innych nici tapicerskich, np. nici poliestrowych. Nić poliestrowa jest praktyczną alternatywą dla nylonowej nici tapicerskiej i jest idealna do projektów skórzanych, które będą używane na zewnątrz, ponieważ poliester nie degraduje się pod wpływem pleśni i światła słonecznego.

Oprócz nici poliestrowych do tapicerki, nici poliestrowe woskowane są również dobrym wyborem przy szyciu skóry. Woskowa powłoka zapobiega przesuwaniu się i nie musisz się martwić, że zużyje się od brudu i brudu, tak jak większość wyrobów skórzanych używanych do intensywnego użytkowania.

Czy chcesz wiedzieć, jaka jest najmocniejsza nić do szycia? Wtedy dowiesz się, że te, o których tutaj wspomnieliśmy, znajdują się na tej liście.

Czy możesz szyć skórę lnianą nicią?

Do szycia skóry można użyć nici lnianej, głównie przy szyciu ręcznym. Jest to nić często spotykana w skórzanych butach, kaburach, siodłach, torbach i tym podobnych.

Choć len jest wykonany z włókien bawełnianych, możliwe, że posłuży do szycia skóry. Oczekuj jednak, że nić lniana nie jest najlepszą nicią skórzaną pod względem wytrzymałości.

Zamiast tego len byłby idealną nitką, jeśli szyjesz skórę ze względów estetycznych. W porównaniu do nici syntetycznych, wygląd i faktura nici lnianej fantastycznie prezentują się na skórze.

Jak szyć skórzaną nić?

  • Ukryj początkowy węzeł przed igłą i szpulką między warstwami skóry podczas szycia wzdłuż skórzanego szwu, aby linia ściegu wyglądała gładko, ciągła i wypolerowana
  • Użyj nici o odpowiednim rozmiarze do rodzaju skóry, której używasz (np. lżejsze nici do ozdobnych szwów i cięższe nici do obszarów, które będą szybko noszone)
  • Skórzane torebki i portfele mogą zwykle używać nici nylonowej w rozmiarze 46 lub 69, podczas gdy do mebli skórzanych można używać nici tak grubej, jak nici w rozmiarze #138
  • Użyj kompatybilnej igły z wybranym rozmiarem nici
  • Wydłuż długość ściegu podczas szycia grubymi nićmi skórzanymi, aby odstępy wyglądały równomiernie i zapobiegały nierównomiernemu naprężeniu, które może powodować rozdzieranie skóry

Czego używasz do zszywania skóry razem?

Do zszycia skóry można użyć nici nylonowej, poliestrowej lub lnianej. Musisz jednak wziąć pod uwagę jeszcze dwa czynniki, aby wiedzieć, czego użyć podczas szycia skóry.

Jaki rozmiar nici do szycia skóry

Rozmiar nici do skóry zależy od grubości skóry. Dlatego grubsza skóra będzie musiała być szyta grubszymi nićmi, aby zapewnić, że wytrzyma nacisk, szczególnie w przypadku ciężkich przedmiotów skórzanych, które szybko się zużywają.

Pamiętaj, że rozmiary są różne dla każdego rodzaju nici. Ale aby dać ci szybki pomysł, rozważ pomiar gwintu w milimetrach i pamiętaj o poniższym przewodniku:

  • Lekka skóra często używana w portfelach i torbach może być szyta nicią od 46 mm do 138 mm
  • Średnia skóra często używana w walizkach może być szyta nicią od 138 mm do 554 mm
  • Ciężka skóra często używana do butów może być szyta nicią 207 mm lub nawet wyższą

Jakiego koloru nici do szycia skóry

Kolor nici do wyboru przy szyciu skóry to kwestia osobistych preferencji. Niektórzy wolą kontrast, zwłaszcza w celu podkreślenia detali, takich jak biała nić na skórze, ale niektóre przedmioty wymagają czegoś ciemniejszego ze względu na praktyczność i zapobiegają zabrudzeniu przedmiotu.

Bezpiecznym wyborem byłyby czarne lub brązowe nici, ale decyzja zawsze leży w kanalizacji. Zastanów się nad ogólnym wyglądem i stylem swojego skórzanego projektu lub przymierz nić do materiału, aby dowiedzieć się, jak będzie wyglądać.

Jaki rozmiar igieł do ręcznego szycia skóry?

Korzystanie z maszyny do szycia to najłatwiejszy i najszybszy sposób szycia skóry, zwłaszcza przy ciężkich materiałach, które wymagają przemysłowych maszyn do szycia. Jednak nadal możliwe jest ręczne szycie skóry, niezależnie od tego, czy jest to naprawa, czy małe projekty.

Skórzana igła jest dostępna w rozmiarach od 2 do 10, a wybór odpowiedniego rozmiaru zależy od rodzaju szytej skóry. Powinieneś łatwo zidentyfikować skórzaną igłę, ponieważ jest trójkątna, aby przeciąć i wprowadzić materiał, który jest również przydatny do skóry, zamszu i winylu.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jakiej nici do szycia skóry użyć i odkryliśmy, że nylon jest najlepszym wyborem.

Alternatywnie można jednak użyć nici poliestrowych i lnianych. Następnie zapamiętaj właściwy rozmiar i kolor nici, aby szyć gładko i łatwo.

Mamy nadzieję, że dużo się nauczysz. Zostaw nam pytanie, jeśli je masz.