Jaki materac ujędrniający na ból pleców: twardy czy miękki

Jeśli jesteś ciekaw, jaki materac ujędrniający na ból pleców, w tym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące bólu górnej, dolnej i środkowej części pleców oraz idealnych łóżek dla nich. Dowiesz się również, jaki materac może potencjalnie powodować większy ból pleców lub go pogarszać. Ale najpierw, jak dobrze znasz oceny twardości łóżek?

Rozważ ten przewodnik po materacach ILD przed przeczytaniem tego artykułu. Zrozumienie ILD, zwłaszcza w przypadku łóżek piankowych, będzie pomocne przy doborze idealnej twardości w przypadku bólu pleców.

Jaki materac ujędrniający na ból pleców: twardy czy miękki

Jaka jest najlepsza jędrność na ból pleców?

Ból górnej części pleców

Najlepsza twardość materaca w przypadku bólu górnej części pleców jest średnio twarda, ponieważ użycie bardzo sztywnego łóżka nie zapewni wystarczającej amortyzacji na ramionach. Unikaj jednak materaca, który głęboko Cię pogrąża, ponieważ nie będziesz na równej powierzchni do spania. Jeśli nie znajdujesz się w neutralnej pozycji do spania, obszar klatki piersiowej może odczuwać ucisk, co powoduje ból w górnej części pleców.

Ból górnej części pleców nie jest tak powszechny jak ból dolnej części pleców, ale nasze codzienne czynności mogą go powodować. Na przykład możesz regularnie nosić coś zbyt ciężkiego, na przykład przeładowany plecak, lub często podnosisz coś o złej postawie. Niemniej jednak korzystanie z materaca o średniej twardości powinno sprawić, że Twoje noce będą wygodniejsze i zapobiec pogorszeniu się problemu.

Ból w dole pleców

Kiedy ludzie skarżą się na ból pleców, najprawdopodobniej dotyczą one dolnej części pleców lub odcinka lędźwiowego. Dzieje się tak, ponieważ obszar ten ma większą krzywiznę, a słaba postawa i ruchy mogą z łatwością na niego wpływać. Więc jeśli odczuwasz ból w dolnej części pleców, potrzebujesz materaca o średniej twardości i dającego się formować.

Materac, który nie jest zbyt twardy ani miękki, zapobiegnie dalszemu niewspółosiowości i skręceniu w okolicy lędźwiowej podczas leżenia. Jednak potrzebujesz czegoś, co dopasowuje się do konturów ciała, aby zmniejszyć nacisk w tej zakrzywionej części kręgosłupa. Możesz również nauczyć się, jak używać poduszki lędźwiowej pod sobą, aby wypełnić szczelinę między materacem a ciałem.

Ból w środkowej części pleców

Niektórzy ludzie odczuwają ból pleców w obszarze, który nie jest tak powszechny, w środkowej części pleców. Możesz łatwo pomylić to z bólem dolnej części pleców, ale dyskomfort jest tuż pod klatką piersiową i powyżej okolicy lędźwiowej. Jeśli odczuwasz ból w środkowej części pleców, najlepiej skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to być spowodowane chorobą podstawową.

Jaki więc wybrać materac, aby złagodzić ból w tym rejonie? Osoby cierpiące na ból w środkowej części pleców również skorzystają z łóżek o średniej twardości, podobnie jak osoby z bólem górnej i dolnej części pleców. Możesz również rozważyć materace strefowe, które mają odpowiednią twardość i amortyzację dla różnych części ciała.

Czy twardy lub miękki materac jest lepszy na ból pleców?

Ani twardy, ani miękki materac nie jest lepszy na ból pleców, ponieważ nie zachęca do neutralnego kręgosłupa. Zamiast tego najlepsze łóżko jest średnio twarde, a jednocześnie bierzesz pod uwagę swój typ ciała i pozycję do spania. W tym artykule o tym, jak dobrać odpowiedni materac do pleców, przekonasz się, jak ważna jest odpowiednia twardość.

Skąd mam wiedzieć, czy mój materac jest zbyt twardy?

Twój materac jest zbyt twardy, jeśli odczuwasz ból ciała, zwłaszcza w punktach nacisku ciała, takich jak plecy, ramiona, biodra, a nawet kolana. Możesz również czuć się zmęczony z powodu niespójnego snu lub zauważyć, że dużo się rzucasz i obracasz przez całą noc. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak dobrać twardość materaca, zapoznaj się z naszym oddzielnym poradnikiem.

Jaki rodzaj materaca jest najlepszy na ból pleców?

Wybierając materac najlepiej zwalczający ból pleców, zauważysz, że na szczycie listy znajdują się łóżka piankowe. Dzieje się tak, ponieważ występują w różnych typach, strukturach i twardości, dzięki czemu użytkownicy mogą znaleźć konkretny model, który będzie odpowiadał ich potrzebom i preferencjom. Ponadto materace piankowe zapewniają wystarczającą amortyzację, aby złagodzić punkty nacisku na plecach, zachowując jednocześnie neutralny kręgosłup.

Czy materace z pianki memory są szkodliwe dla pleców?

Materace piankowe z pamięcią kształtu są rzeczywiście dobre dla pleców, ponieważ dopasowują się do naturalnych krzywizn Twojego ciała. Ponadto nie są zbyt miękkie jak inne łóżka, takie jak poduszki, ani tak sprężyste, jak materace sprężynowe. Dzięki temu możesz zachować wsparcie, niezależnie od typu ciała lub pozycji do spania.

Czy mój materac powoduje ból pleców?

Istnieje wiele zmiennych i czynników, które pozwalają sprawdzić, dlaczego pojawia się lub odczuwasz ból pleców. Lepiej skonsultować się z lekarzem, aby ustalić możliwy powód. Jednak zła pozycja podczas snu spowodowana użyciem niewłaściwego materaca może być przyczyną bólu pleców.

Spędzamy dużo czasu na naszych łóżkach i korzystamy z nich każdej nocy, więc ciągły stres i słabe wsparcie w końcu dotkną nasze plecy. Musisz wiedzieć, jaki materac pasuje do Twojego typu sylwetki, pozycji do spania i innych cech. Zacznij od sprawdzenia swojej postawy podczas leżenia w łóżku, aby określić niezbędne poprawki.

Wniosek

I to wszystko! Ten artykuł pomógł ci określić, jaki materac twardości na ból pleców, który jest zasadniczo średnio twardy lub średni. Możesz odczuwać ból w górnej części pleców, dolnej części pleców lub środkowej części pleców, ale wszystkim przydałoby się łóżko, które nie jest zbyt miękkie ani twarde.

Skonsultuj się również z lekarzem, ponieważ ból pleców może być oznaką innego stanu zdrowia. A jeśli masz więcej pytań dotyczących twardości materaca, skorzystaj z naszej obszernej bazy wiedzy!