Jaki kolor zasłon najlepiej do Ciebie pasuje?

Wybór zasłony może być zniechęcający, ponieważ musisz wiedzieć, jakiego stylu chcesz, a często ten styl nie jest dostępny na rynku. Więc pytanie brzmi, jaki kolor zasłon byłby dla Ciebie najlepszy? Wybór koloru zasłon może być naprawdę trudny.

Jeśli próbujesz wyremontować lub zbudować nowy dom i szukasz odpowiedniej zasłony do swoich pomieszczeń, zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi wyboru zasłon.

Jaki kolor zasłon najlepiej do Ciebie pasuje?

W związku z tym jestem tutaj, aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniej dla Ciebie zasłony. Odpowiednia zasłona może opierać się na Twoich preferencjach, takich jak kolor, który jest przyjemny dla Twojej skóry, jaki typ lubisz i tak dalej.

7 najlepszych zasłon, które będą Ci odpowiadać

#1 – Minimalistyczne zasłony z motywami geometrycznymi

Ten rodzaj zasłony ma jasny kolor bazowy i można go powiesić na suficie lub nad oknem. Ma dobry design, nie jest brzydki i jest idealny dla minimalistów. Nadaje się do stosowania w jadalni lub sypialni. Jest odpowiedni dla tych, którzy nie lubią over-the-top projektu lub koloru.

#2 – Ombre minimalistyczne zasłony

Ze względu na swój design i kolor, ten rodzaj zasłony daje poczucie estetyki i prostoty. Motyw tej zasłony jest fundamentalny i czysty i występuje w dwóch kolorach. Jak widać, oba odcienie są połączone na środku zasłony. Idealnie nadaje się do okien i wysokich sufitów.

#3 – Czarne minimalistyczne zasłony

Ten rodzaj zasłony jest idealny, jeśli zależy Ci na męskim lub mistycznym klimacie. Ze względu na kolor ta zasłona ma prosty, ale męski klimat. Jeśli zdecydujesz się na ten wybór, Twój salon lub sypialnie będą umeblowane w nowoczesnym stylu.

#4 – Minimalistyczne białe cienkie zasłony

Załóżmy, że szukasz przezroczystej zasłony, która nie jest zła dla oczu lub nie jest zła, jeśli na nią spojrzysz. Potrzebowałabyś zasłony, która zapewni Ci relaks za każdym razem, gdy na nią spojrzysz. Minimalistyczne cienkie białe zasłony to doskonały wybór.

Ta zasłona może zapewnić doskonałe naturalne światło ze względu na cienkość tej zasłony. Ilekroć padnie na nie słońce, stworzy dobry widok.

#5 – Faliste plisy

Ta zasłona może wydawać się tym samym, co minimalistyczna biała cienka zasłona, ale tak nie jest. Ta zasłona jest wystarczająco mała, aby pochłaniać światło, gdy przechodzisz, ale złożona fala Cię oczaruje. Ta zasłona ma idealne zagięcie fali.

#6 — Zasłony z klipsem pierścieniowym

Pierwszą rzeczą, jaką zauważysz w tej zasłonie, jest jej piękno. Ta zasłona krzyczy łatwość i czystość. Mimo że ta zasłona nie ma wzoru i jest tylko w jednym kolorze, nadal jest atrakcyjna.

Ta zasłona ma tylko dwa kolory: zakurzoną biel i niebieski na końcach zasłony. A najlepsze jest to, że zasłona nie jest zbyt gruba.

#7 – Ekran Shoji

Daje poczucie spokoju i porządku. Ten rodzaj zasłony posiada jedyny w swoim rodzaju materiał. Ma też cienkość, ale ten ma delikatny materiał. Jest to podstawa i jest idealna do domów nad brzegiem morza.

Jak wybrać odpowiedni kolor?

Zastanów się, czy chcesz, aby Twoje zasłony okienne wkomponowały się w wystrój, czy też wyróżniały się jako centralny punkt w salonie przy wyborze tkaniny. Wybierz zasłony zbliżone do koloru ściany lub trochę cienia pomieszczenia, jeśli chcesz, aby odgrywały bardziej stonowaną rolę. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje niestandardowe zasłony były wyraziste, najlepszym wyborem będzie odważny kolor.

Tylko słowo ostrzeżenia: zasłony w jasnych kolorach mogą odbijać więcej naturalnego światła i sprawiać wrażenie bardziej przewiewnych. Z drugiej strony ciemniejsze odcienie będą jędrne, solidne i mogą zdominować pomieszczenie. Podsumowując, wybierz kolor, który Ci się podoba i odzwierciedlaj osobowość pokoju, ponieważ Twoje niestandardowe zasłony mogą odegrać ważną rolę.

Czy powinienem wybrać zasłonę z grubej tkaniny?

Kiedy potrzebujesz dużo krycia, wybierz grubą szmatkę. Wybierz materiał, który będzie mocno opadał, jeśli potrzebujesz bardzo grubych zasłon do wypełnienia rozległych przestrzeni. Aksamit, welwet, zamsz, sztruks, gobelin i tkaniny z domieszką wełny mogą pozostać na miejscu przed oknami i blokować najwięcej światła.

Ciężkie tkaniny mogą pomóc w izolacji przestrzeni i wydajności energetycznej pieca, jeśli masz mroźną zimę. Innym wyborem jest bawełniana zasłona kaczka, która jest bardzo ciężka i gruba. Pamiętaj, że cięższe tkaniny mają bardziej tradycyjny wygląd, więc jeśli Twoja przestrzeń jest bardziej nowoczesna, możesz ich unikać.

Postaraj się jak najlepiej dopasować motyw zasłon do reszty wystroju pokoju. Zasłony znacząco wpływają na ogólny wygląd pomieszczenia, dlatego warto wziąć pod uwagę najnowszy motyw stylistyczny pokoju.

Maleńkie, przezroczyste firanki dobrze wpasowują się w przewiewne, nowoczesne przestrzenie. Warstwowe panele lub gęste materiały mogą stanowić uzupełnienie formalnych przestrzeni akcentowych. Rozważ aktualny efekt pomieszczenia i sposób, w jaki zasłony mają go uzupełniać.

Wniosek

Wybór koloru zasłon może być trudny. Ale odpowiednie zasłony mogą mieć znaczący i pozytywny wpływ na każde pomieszczenie. Powyżej omówiono niektóre zasłony, które możesz wybrać do swojego domu.

Ponieważ jednak jest tak wiele zmiennych do rozważenia, może to być trudna decyzja. Wybierając najlepsze zasłony do pokoju, weź pod uwagę kolor, materiał, długość i podszewkę. Musisz również wziąć pod uwagę istniejącą dekorację i estetykę, którą chcesz wykonać, a także kształt i wielkość pomieszczenia.