Jaki kolor sukni ślubnej powinienem nosić: ostateczny przewodnik

Aby skutecznie wiedzieć, jaki kolor sukni ślubnej powinienem nosić, zastanów się nad odcieniem swojej skóry. Ten artykuł pomoże pannom młodym znaleźć konkretny biały odcień, który najlepiej je uzupełni.

Następnie omówimy również kolorowe suknie ślubne dla narzeczonych, które chcą czegoś innego. Możesz również zapoznać się z późniejszymi akcesoriami do sukni ślubnej.

Jaki kolor sukni ślubnej powinienem nosić: ostateczny przewodnik

Jaki kolor sukni ślubnej powinienem nosić: znajdź najlepszy kolor sukni ślubnej dla siebie

Najpierw zidentyfikuj podtekst Twojej skóry. Szybki przewodnik to kolor twoich żył, gdzie zielone żyły oznaczają ciepły odcień, niebieskie żyły chłodny odcień, a neutralny odcień dla panny młodej, która nie może określić, czy ich żyła jest zielona czy niebieska.

Kolory sukni ślubnych dla panny młodej o ciepłym odcieniu

Czy masz zielone żyły? Następnie możesz rozważyć klasyczną czystą białą suknię ślubną dla panny młodej o ciepłych odcieniach.

Jeśli uważasz, że ten kolor jest zbyt intensywny, spodziewaj się, że możesz również wybrać powiązane kolory, takie jak złamana biel i szampan, do swojej sukni ślubnej. Rozważ ogólnie neutralne i chłodne kolory, a powinieneś wyglądać fantastycznie.

Jeśli nie chcesz białej sukni ślubnej, możesz również nosić chłodne kolory lub tony z niebieskawym odcieniem. Na przykład suknie ślubne w kolorze różowym, rumianym, lawendowym, fiołkowym, a nawet szarym stają się obecnie popularne i będą schlebiać pannom młodym, których skóra ma ciepły odcień.

Kolory sukni ślubnych dla panien młodych z chłodnym odcieniem

Czy twoje żyły są bardziej niebieskie lub fioletowe niż zielone? Jeśli masz chłodny odcień skóry, możesz wybrać ciepłe odcienie do swojej sukni ślubnej.

Wspaniałe białe suknie ślubne w kolorze kremowym lub kości słoniowej będą wyglądać najlepiej na pannie młodej o chłodnym odcieniu. Jeśli nie lubisz bieli, możesz również zdecydować się na cieliste lub neutralne kolory do swojej sukni ślubnej.

Dobrą wiadomością dla narzeczonych o chłodnym odcieniu skóry jest to, że mogą wyciągnąć odcienie klejnotów, jeśli są one Twoim motywem ślubu. Pomyśl o szmaragdowej zieleni, lodowatej błękicie, rubinowej czerwieni, a nawet ciemnofioletowych sukniach ślubnych.

Kolory sukni ślubnych dla panien młodych o neutralnym odcieniu

Najłatwiejszy do ubioru odcień skóry jest neutralny lub taki, w którym nie możesz określić koloru swoich żył. Panny młode o neutralnym odcieniu mogą wybrać dowolny kolor sukni ślubnej, niezależnie od tego, czy jest to odcień ciepły, chłodny, czy neutralny.

Jeśli więc masz ochotę na tradycyjną białą suknię ślubną, nieco inną suknię ślubną szampańską lub coś wyjątkowego jak niebieska suknia ślubna, powinnaś w nich wyglądać świetnie. Są też kolory neutralne, które nie są ani ciepłe, ani chłodne, takie jak opale, szarości i brązy, które byłyby eleganckimi kolorami na suknię ślubną.

Inną opcją jest coś żywego, ale niezbyt intensywnego dla panny młodej o neutralnej karnacji. Pomyśl o miętowym lub zakurzonym różu do swojej sukni ślubnej.

Jakiego koloru sukienka może nosić panna młoda?

Panna młoda może wybrać kolor sukni, którą może nosić, ponieważ nie ma żadnych zasad, które ograniczałyby ją do klasycznej białej sukni ślubnej. Jednak może być ograniczona przez tradycje, zwyczaje, religie lub przepisy obowiązujące w miejscu ślubu.

Niektóre konserwatywne rodziny mogą również preferować, aby panna młoda trzymała się bieli i powiązanych kolorów w swojej sukience, niż czegoś odważnego, takiego jak czerwień lub czerń. Jednak powinnaś czuć się fantastycznie w swojej sukni ślubnej, więc wybierz kolor, który chcesz nosić i zastanów się, czy będzie pasował do stroju pana młodego.

Białe i pokrewne kolory

Tradycyjnie panny młode ubierają się na biało, co oznacza nowe początki. Dlatego jeśli chcesz klasycznego ślubu, możesz wybrać najlepszy biały odcień dla swojego odcienia skóry.

Możesz również nosić powiązane kolory, takie jak złamana biel lub szampan, jeśli nie chcesz bieli. Coraz więcej butików ślubnych oferuje te białe odcienie dla swoich sukienek.

Neutralnie i pastele

Jeśli nie lubisz bieli lub pokrewnych kolorów, ale uważasz, że nie powinnaś nosić czegoś zbyt odważnego, to kolejne kolorowe suknie ślubne do wypróbowania to neutralne i pastelowe. Następnie pomyśl o szarościach, błękitach lub zakurzonych różach do swojej sukni ślubnej.

Wyglądają elegancko i niepowtarzalnie, idealne dla Panny Młodej, która chce czegoś innego, ale niezbyt intensywnego. Następnie twój pan młody może nosić muszkę, krawat lub butonierkę w tym samym kolorze.

Pogrubione kolory

Nie ma nic złego w odważnych kolorach sukni ślubnej. Duchowe wesela i inne nieszablonowe ceremonie są bardzo otwarte dzięki takim kolorom, idealnym dla pewnej siebie i silnej panny młodej.

W niektórych kulturach kolory takie jak czerwony są nawet zarezerwowane dla panny młodej. Dowiedz się więcej w tej dyskusji o tym, co oznacza czerwona suknia ślubna.

Który kolor jest najlepszy na suknię ślubną?

  • Czy jest to ślub tradycyjny czy nowoczesny, czy też ma określony motyw, taki jak retro lub boho?
  • Czy odbędzie się w konserwatywnym miejscu, czy spodziewasz się udziału bardzo tradycyjnych gości?
  • Czy kolor będzie zbyt ciemny lub zbyt jasny na porę roku lub porę ślubu?
  • Czy to sprawia, że ​​Twoja skóra jest bardziej rozkwitająca?
  • Czy kolor wyszczupla i podkreśla sylwetkę?
  • Czy kolor będzie dobrze pasował do stroju pana młodego?

Wniosek

I to wszystko! Właśnie pomogliśmy pannom młodym odpowiedzieć na pytanie, jaki kolor sukni ślubnej powinnam nosić w oparciu o ich karnację.

Ogólnie rzecz biorąc, ciepłe odcienie najlepiej wyglądają z neutralnymi i chłodnymi kolorami, chłodne odcienie z ciepłymi odcieniami, a neutralne odcienie z dowolnym kolorem sukni ślubnej. Nie bój się jednak nosić sukni ślubnej w innych kolorach, ponieważ w dzisiejszych czasach coraz częściej nie nosi się bieli w przejściu.