Jaki jest symbol 13. rocznicy ślubu?

Odpowiedzią na to, co jest symbolem 13. rocznicy ślubu, jest koronka, ale porozmawiamy też o kamieniu, kwiecie i kolorze, które tradycyjnie kojarzą się z małżeństwem trwającym 13 lat.

Zawsze dobrze jest zapoznać się z tradycyjnymi symbolami związanymi z różnymi rocznicami ślubu, ponieważ podsuwają one pomysły na to, co robić lub prezenty dla świętującej je pary. Oczywiście możesz być także osobą, która świętuje te czasy trwania małżeństwa ze swoim partnerem.

Jaki jest symbol 13. rocznicy ślubu?

A jeśli zdarzy ci się spędzić razem więcej lat, zachęcamy do przeglądania naszych blogów, aby znaleźć więcej przewodników. Na przykład, czy wiesz, co zrobić na 35. rocznicę ślubu?

Jaki jest symbol pomysłów na prezenty na 13. rocznicę ślubu i rocznicę

Koronka jest symbolem 13. rocznicy ślubu, więc jest to również tradycyjny prezent dla par obchodzących tak długi okres małżeństwa. I chociaż liczba 13 kojarzy się z pechem, nie ma szczęścia, jeśli osiągniesz 13 lat małżeństwa ze współmałżonkiem.

Jesteście razem od ponad dekady, dlatego warto to uczcić. Ale dlaczego koronka jest symbolem 13. rocznicy ślubu?

Koronka to piękny, misterny, delikatny i uroczy materiał. Biorąc to pod uwagę, 13 lat małżeństwa jest cudowne pomimo zawiłości i delikatności związku, jak oczekiwano w roku liczby pierwszej.

Mówi się, że najtrudniejsze lata małżeństwa przypadają na liczby pierwsze, takie jak 7, 11 i 13. Więc jeśli świętujesz swoją 13. rocznicę ślubu, upewnij się, że obdarzysz siebie i swojego partnera uznaniem i uznaniem, na które oboje zasługujecie!

Czym jest kamień 13. rocznicy?

Kamieniem szlachetnym na 13. rocznicę ślubu jest cytryn. W związku z tym zobaczysz również różne odniesienia wskazujące na cytryn jako symbol 13. rocznicy ślubu.

Ale czym jest cytryn? Cytryn jest znanym kamieniem dekoracyjnym, ponieważ jest rodzajem kwarcu.

Charakterystyczny żółty odcień cytrynu jest również powodem jego nazwy, ponieważ przypomina cytrynę. A jeśli zastanawiasz się nad podarowaniem cytrynu jako prezentu z okazji 13. rocznicy ślubu, z przyjemnością dowiesz się, że ten żółty kwarc jest niedrogi i łatwo dostępny.

Ale dlaczego cytryn jest skorelowany z 13. rocznicą? Uważa się, że cytryn pomaga w szczęściu, nadziei, szczęściu i harmonii emocjonalnej, czyli wszystkich cechach odpowiednich do życzenia małżeństwa, które trwało ponad dekadę.

Czym jest kwiatek na 13. rocznicę?

Dwa kwiaty reprezentują 13. rocznicę ślubu: chryzantema i malwa. Chryzantemy ogólnie oznaczają długowieczność, lojalność, oddanie i miłość, podczas gdy malwy pasują do 13. rocznicy, ponieważ uważa się, że pomagają w osiągnięciu dobrobytu, obfitości i płodności.

Jeśli nie przychodzi Ci do głowy prezent inspirowany koronką lub cytrynem, rozważ podarowanie kwiatów chryzantemy lub malwy na 13. rocznicę ślubu. Możesz również rozważyć ich posadzenie w ogrodzie, ponieważ reprezentują lojalność i obfitość, które każdy może docenić w swoich domach.

Ale co, jeśli jesteś fanem innych kwiatów? Proszę przeczytać, jaka jest 55. rocznica ślubu, ponieważ związanym z nią kwiatem jest przepiękna lilia kalii.

Jaki jest kolor na 13. rocznicę?

Czy myślisz o zorganizowaniu przyjęcia z okazji 13. rocznicy ślubu? Jako motyw możesz użyć antycznej bieli, ponieważ jest to kolor kojarzony z 13-letnim małżeństwem.

Zrozumiałe, że znalezienie tego koloru może być trudne, zwłaszcza na dekorach. Biorąc to pod uwagę, alternatywą jest kolor cytrynu, który jest od jasnożółtego do brązowo-pomarańczowego.

Być może te dwa elementy można połączyć podczas dekoracji na 13. rocznicę ślubu, aby nie wyglądało to zbyt monochromatycznie z antyczną bielą. Biel i żółć powinny wyglądać gustownie, zwłaszcza dla pary, która jest razem od 13 lat.

Czym jest tradycyjny prezent na 13. rocznicę ślubu?

Tradycyjnym symbolem 13. rocznicy jest koronka i cytryn, co czyni je powszechnymi prezentami, które można otrzymać na tym ślubnym wapieniu. Koronka będzie wyglądać wspaniale nie tylko na ubraniach, ale także na bieżnikach i innych akcesoriach domowych.

Natomiast cytryn będzie wyglądał fantastycznie w biżuterii. A jeśli te przedmioty nadal nie są możliwe do zdobycia, możesz podarować kwiaty chryzantemy lub malwy na 13. rocznicę ślubu.

Niemniej jednak nie musisz używać symboli jako prezentów z okazji obchodów rocznicy. Pary na stałe zawsze docenią nowe sprzęty, wycieczki, a nawet proste spa dla dwojga.

Jaki jest nowoczesny symbol 13. rocznicy ślubu?

Obecnie tkaniny futrzane są również uważane za symbol 13. rocznicy ślubu. Możesz podarować przedmioty ze sztucznego lub syntetycznego futra jako prezent, aby uniknąć etycznego dylematu.

Związek tego symbolu z 13. rocznicą ślubu jest taki, że futro zapewnia ciepło i wygodę. Biorąc to pod uwagę, rozważ pluszowe szlafroki, koce, a nawet kapcie jako prezenty.

Rozstrzygające

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, co jest symbolem 13. rocznicy ślubu, czyli koronki.

Wiadomo również, że cytryn i futro symbolizują 13 lat małżeństwa. A jeśli chodzi o inne symbole, kolorem tego czasu trwania małżeństwa jest antyczna biel, a kwiaty to chryzantema i malwa.

Mamy nadzieję, że była to pomocna lektura; daj nam znać poniżej, co wiesz o tej rocznicy.