Jaki jest punkt użycia podgrzewacza wody? 2 niesamowite typy!

Zastanawiasz się, jaki jest sensowny podgrzewacz wody? Nie musisz się już dziwić, że trafiłeś we właściwe miejsce. Podgrzewacz wody POU wydaje się być kompaktowym urządzeniem, które podgrzewa wodę u źródła, takiego jak kran, wanna, prysznic, umywalka lub pralka.

Podgrzewacze wody POU są na tyle małe, że dobrze mieszczą się pod umywalkami i bezproblemowo łączą się z istniejącym systemem odwadniającym. W porównaniu z centralnymi grzejnikami lub urządzeniami recyrkulującymi podgrzewaną wodę, sprawia to, że są one popularnym wyborem dla gospodarstw domowych o ograniczonych kosztach, które mają ograniczoną przestrzeń lub po prostu potrzebują podgrzewanej wody do kilku gniazd.

Punktowe podgrzewacze wody mogą pomóc w uniknięciu długiego opóźnienia podgrzewania wody po odkręceniu kranu. Może się to wydawać oczywiste; jednak skala czasu, na którą musisz poczekać, zależy od odległości między kranem a podgrzewaczem wody. Im dłużej to trwa, tym więcej rur musi przejść. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o punkcie użytkowania podgrzewacza wody.

Co oznacza punkt użycia?

Niezbędne jest poznanie znaczenia punktu poboru, aby lepiej zrozumieć punkt poboru podgrzewacza wody. Do ochrony całej posesji wymagane są określone systemy w domu. Podczas instalacji centralnej klimatyzacji procedura zwykle rozprowadza powietrze równomiernie w całym domu. Z drugiej strony klimatyzator okienny można określić jako punkt poboru, ponieważ spełnia określone zadanie w jednej części domu. Punkty użycia Podgrzewacze wody są podłączone do jednego konkretnego kranu i dostarczają ciepłą wodę w razie potrzeby lub z małego zbiornika magazynowego. Dzięki tej metodzie nie będziesz musiał używać podgrzewacza wody w pozostałej części budynku pod konkretny kran.

Jak działa punktowy podgrzewacz wody?

Punktowe podgrzewacze wody są dostępne w modelach zbiornikowych i bezzbiornikowych, podobnie jak ich większe, scentralizowane rodzeństwo. W obu formach najbardziej rozpowszechnione są elektryczne nagrzewnice punktowe. Chociaż nagrzewnice benzynowe POU są dostępne, ze względu na ograniczenia w zakresie wentylacji i rurociągów gazowych, są one znacznie trudniejsze i droższe w eksploatacji. Element grzejny zamienia energię elektryczną na ciepło w elektrycznych punktach poboru podgrzewaczy zbiorników wodnych. Ciepła woda jest następnie utrzymywana i używana za każdym razem, gdy kran jest odkręcany. Dopływająca woda lodowa jest podgrzewana, gdy przepływa przez elektryczny punkt użytkowania bezzbiornikowy podgrzewacz. Aby szybko zwiększyć ciepło przepływającej wody lodowej, wykorzystują one źródło ciepła, ale wymagają większego natężenia prądu niż tylko jednostka zbiornika.

Jakie są rodzaje podgrzewaczy wody w punkcie użytkowania?

Podgrzewacz wody POU ma dwa typy, a każdy ma swoją zdolność operacyjną. Te grzejniki są łatwe w obsłudze i bardzo przyjazne dla środowiska. Poniżej wymienione są typy podgrzewaczy wody POU, które pomagają zrozumieć, jaki jest sens użycia podgrzewacza wody.

#1. Podgrzewacz wody w zbiorniku POU

Wydaje się, że są one pomniejszoną wersją standardowych podgrzewaczy wody w zbiorniku. Ze względu na swój skromny rozmiar mogą być umieszczane w pobliżu zwykłych wyjść wody, takich jak pod zlewami – podgrzewacze zbiorników z POU mają rozmiary od 2,7 do 25 galonów.

#2. Bezzbiornikowy podgrzewacz wody POU

Podobnie jak jego więksi bracia bez zbiorników, bezzbiornikowy podgrzewacz w punkcie użytkowania nie przechowuje ciepłej wody. Zaczyna działać dopiero po odkręceniu kranu. W zamian za niewielkie spowolnienie w dostawie ciepłej wody, ma niewielki ślad węglowy niż podgrzewacz wody w zbiorniku POU.

Zalety punktowych podgrzewaczy wody

Autonomiczne ogrzewanie wody to atrakcyjna opcja do modyfikacji domu, ale naprawdę należy ocenić całe zapotrzebowanie na ogrzewanie wody. Niektóre domy, zwłaszcza starsze, są budowane w celu obsługi małych zbiorników centralnego ogrzewania wody. Jeśli ktoś przeprowadzi się z bardziej prominentną rodziną, może napotkać problemy z obecnymi ograniczeniami czołgu. Wprowadzenie do systemu podgrzewacza wody w miejscu użycia może odciążyć podgrzewacz wody, zachowując jednocześnie wygodę i wydajność.

#1. Energooszczędny

Podgrzewacz wody jest drugim najbardziej energochłonnym urządzeniem w większości domów. Może to stanowić około 20% wydatków na energię elektryczną przeciętnego gospodarstwa domowego. Według projektu Energy Star, nawet rodziny posiadające taki centralny podgrzewacz wody mogą odnieść korzyści z zastosowania podgrzewaczy wody w punktach poboru, ponieważ mogą one pomóc w zapobieganiu utracie ciepła w systemie zaopatrzenia w wodę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podgrzewaczach POU, możesz zobaczyć, gdzie można zainstalować podgrzewacz wody w punkcie poboru.

Podgrzewacze POU mogą przywrócić temperaturę ciepłej wody z powrotem do kranów, najbardziej oddalonych od centralnego ogrzewania. W porównaniu z regulacją zadanej temperatury centralnego podgrzewacza akumulacyjnego, może on być bardziej energooszczędny. Biorąc pod uwagę podgrzewanie wody do ciepłej kąpieli, lepszym rozwiązaniem może być grzałka POU.

#2. Trwałość podgrzewacza wody POU

Wiele podgrzewaczy wody w zbiorniku ma żywotność od dziesięciu do piętnastu lat. Z drugiej strony, bezzbiornikowe podgrzewacze wody mogą działać nawet do 20 lat przy odpowiednim przeglądzie. Ponadto, w przeciwieństwie do dużych jednostek centralnego zasobnika, bezzbiornikowe podgrzewacze wody POU są znacznie tańsze w wymianie, ponieważ zbliżają się do końca ich okresu użytkowania.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jaki jest sens użytkowania podgrzewacza wody. Te grzejniki zapewniają dostęp do ciepłej wody na żądanie. Grzejniki POU są łatwe w montażu i zajmują małe przestrzenie w Twoim domu. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, ile gpm za podgrzewacz wody bez zbiornika i jak pozbyć się podgrzewacza wody.