Jaki jest najlepszy spray do zwalczania szkodników? 8 opcji dla majsterkowiczów

Zastanawiasz się, jaki jest najlepszy spray do zwalczania szkodników, którego możesz użyć, aby pozbyć się karaluchów, pluskiew, komarów i termitów? Przygotowaliśmy listę najskuteczniejszych produktów do zwalczania szkodników, z których możesz wybierać.

Kiedy dojdzie do inwazji szkodników, możesz zadzwonić do profesjonalnego tępiciela lub sam wykonać tę pracę. Aby skutecznie pozbyć się uciążliwych szkodników w domu, ważne jest, aby używać dobrego sprayu do zwalczania szkodników.

Jaki jest najlepszy spray do zwalczania szkodników? 8 opcji dla majsterkowiczów

Najlepsze spraye na owady

Na rynku dostępne są spraye, które atakują szeroką gamę owadów, takich jak komary, mrówki, pająki, kleszcze i karaluchy. Oto pięć produktów, które możesz sprawdzić.

1. Środek owadobójczy Talstar Pro Multi-Use

Ten środek owadobójczy może zwalczać ponad 75 różnych rodzajów szkodników i jest ulubieńcem profesjonalistów. Możesz spryskać go wewnątrz i na zewnątrz domu, a zapewni ci do trzech miesięcy ochrony przed szkodnikami.

Kolejną dobrą rzeczą jest to, że nie podrażnia skóry, a także jest bezwonny, dlatego jest bezpieczny w użyciu.

2. Spray Ortho Home Defense MAX Insect Killer

Jest to zabójca owadów, który może szybko pozbyć się ponad 120 rodzajów owadów, a także trzymać je z dala od domu przez okres do 12 miesięcy. Możesz go spryskać po całym domu, np. w drzwiach, oknach i wszędzie tam, gdzie widzisz owady.

3. Eco Defense Organiczny, całkowicie naturalny zabójca owadów

Jeśli wolisz używać naturalnego, organicznego sprayu do zwalczania szkodników, ten produkt jest dobrą alternatywą. Podczas używania może wywoływać lekki zapach, ale zniknie po wyschnięciu.

4. Ochrona przed szkodnikami na bazie wody Orange Guard w domu/na zewnątrz

Zawierający ekstrakt ze skórki pomarańczy (d-limonen) to kolejna przyjazna dla środowiska opcja. Udowodniono, że jest skuteczny i może przewyższać toksyczne chemikalia.

Jeśli chcesz wypróbować ten produkt, oto przewodnik, gdzie kupić Orange Guard Pest Control, który może Ci pomóc.

5. Krzemionka ciśnieniowa z trzema matrycami + pył pyretrynowy

Jest to łatwy w użyciu pył ​​pod ciśnieniem, który składa się z trzech różnych składników, które przywierają do każdego owada i zabijają go. Ten chemiczny pył jest dobry podczas spryskiwania szczelin w ścianach i sufitach.

Najlepsze produkty dla pluskiew

Błędy można znaleźć nie tylko w wygodnych łóżkach, ale także w listwach przypodłogowych i meblach. Zwykle można je kontrolować za pomocą olejków eterycznych, ale jeśli nie działają, oto kilka sprayów, których możesz użyć.

1. Harris Zabójca pluskiew

Jest to spray chemiczny, który zabija owady w kontakcie i zabija je i ich jaja nawet przez 16 tygodni. Możesz go spryskać bezpośrednio na ramy łóżek i listwy przypodłogowe, ale nie bezpośrednio na pościel.

Jest bezwonny, nierdzewny i zatwierdzony przez EPA, dzięki czemu jest bezpieczny i wygodny w użyciu.

2. MDXconcepts Zabójca pluskiew

Ten produkt jest naturalną alternatywą, która wykorzystuje formułę w 100% pochodzenia roślinnego, która natychmiast zabija owady w momencie kontaktu. Możesz go spryskać bezpośrednio na powierzchnie i przedmioty, takie jak dywany, listwy przypodłogowe i materace.

Nie pozostawia śladów oleju ani plam. Jeśli chcesz uzyskać pełny efekt, musisz użyć go więcej niż jeden raz.

Najlepszy spray do zwalczania termitów

Termity mogą uszkodzić i zniszczyć strukturę Twojego domu lub budynku, dlatego tak ważne jest jak najszybsze ich wytępienie. Aby to zrobić, będziesz potrzebować skutecznego sprayu, aby je kontrolować i zabijać.

Termidor SC (zawieszony koncentrat)

Ten produkt to doskonały spray do majsterkowania, który kontroluje i zabija wszystkie rodzaje termitów i niektóre gatunki mrówek. Nie można go jednak używać w pomieszczeniach i można go stosować tylko do zastosowań zewnętrznych.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas używania sprayów do zwalczania szkodników

Bardziej niż trzymanie szkodników z dala od miejsca, ważne jest, aby zachować bezpieczeństwo podczas używania sprayów do zwalczania szkodników. Oto kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, których należy przestrzegać:

  • Zapoznaj się z produktem, którego zamierzasz użyć.
  • Noś odpowiedni sprzęt ochrony osobistej (PPE) do zwalczania szkodników.
  • Trzymaj dzieci, osoby starsze, zwierzęta domowe i osoby z problemami zdrowotnymi z dala od obszaru, w którym będziesz opryskiwać (tutaj znajduje się artykuł o tym, jak przygotować zwierzęta do zwalczania szkodników, który może Ci pomóc ).
  • Przenieś naczynia kuchenne i przybory kuchenne oraz zakryj urządzenia elektryczne.
  • W przypadku rozlania pestycydu przygotuj ręczniki papierowe, ściereczki i worki na śmieci.
  • Mieszać i rozpylać pestycydy tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
  • Po rozpyleniu należy całkowicie przewietrzyć pomieszczenie, aby oczyścić powietrze.
  • Nie wpuszczaj dzieci i zwierząt z powrotem do środka, dopóki spray nie wyschnie.
  • Umyj ręce po spryskaniu.

Wniosek

W zależności od rodzaju szkodnika istnieją różne rodzaje i marki sprayu do zwalczania szkodników, których możesz użyć. Jeśli poświęcisz czas na poznanie najlepszego, na pewno ułatwisz sobie pracę.

Każdy użytkownik ma inne potrzeby i preferencje, jeśli chodzi o wybór produktów. Dzięki temu identyfikacja najlepszego sprayu do zwalczania szkodników jest subiektywna i będzie zależeć od każdego użytkownika.