Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się futra z Loveseat?

Jeśli posiadasz kota lub psa, prawdopodobnie unikasz noszenia odzieży polarowej. Niestety, nieznośne włosy, których unikałeś na ubraniach, są bardziej niż prawdopodobne porozrzucane po twojej kanapie. Pokażemy Ci, jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się futra z dwuosobowego fotelika.

O ile nie ogolisz zwierząt domowych, czego nie zalecamy, na Twoich meblach prawdopodobnie będą gromadzić się kępy futra. Dzieje się tak głównie w okresie linienia. Ponadto pokryjesz swoje meble tęczą czepiających się sierści zwierząt z powodu nadmiernego wypadania.

Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się futra z Loveseat?

Sierść zwierząt jest nieestetyczna na meblach i ubraniach. Powoduje również alergie u osób uczulonych na sierść zwierząt domowych. Istnieją jednak sposoby na usunięcie sierści zwierząt z mebli poza podążaniem za zwierzęciem z workiem na śmieci.

Jest coś, co musimy zrobić, zanim pozbędziemy się sierści Twojego zwierzaka z sofy/łóżka. Najpierw zastanówmy się, czym różni się sofa od fotelika. Dla większości ludzi to po prostu to samo.

Co to jest dwuosobowa kanapa?

Twoja dwuosobowa kanapa w salonie może mieć idealny rozmiar dla Ciebie i Twojego psa. Fotel miłosny to kanapa z dwiema poduszkami lub z grubsza wystarczająco szeroka, aby pomieścić dwie osoby. Pierwsze dwuosobowe fotele pojawiły się na początku XIX wieku.

Dwuosobowe kanapy, które wyewoluowały z szerokich tapicerowanych siedzeń na jedną, która była popularna w XVIII wieku. Mogły bowiem pomieścić obszerne sukienki noszone przez modne kobiety. Ponieważ dwie osoby mogą siedzieć bardzo blisko siebie, sofa ma swoją nazwę.

Co to jest sofa?

Sofa to mebel, który pozwala wygodnie usiąść razem grupie osób. W deszczowy weekend Ty i Twoi kumple możecie zdecydować się przytulić na kanapie. Może oglądać horrory, jedząc popcorn.

Podobny do kanapy, ponieważ musi siedzieć co najmniej trzy osoby, aby można go było uznać za sofę. To fotelik miłosny, jeśli zmieszczą się w nim tylko dwie osoby. To fotel, jeśli jest wystarczająco duży tylko dla Ciebie i Twojego jeża.

Większość sof jest tapicerowana i ma wysokie oparcie i podłokietniki. Nazwa pochodzi od tureckiego słowa suffa, które oznacza „kamienną lub drewnianą ławkę”. Więc teraz znamy różnicę między sofą a fotelikiem, przejdźmy do:

Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się futra z sofy?

Pozbywanie się sierści zwierząt i zapobieganie im

Możesz usunąć sierść z sofy na różne sposoby. Pokażemy Ci, jak stosować środki zapobiegawcze i zabiegi czyszczące. Ponadto różnorodność szybkich i łatwych urządzeń do usuwania włosów eliminuje zabłąkane włosy podczas rutynowej konserwacji.

Jeśli masz problem z pchłami, zajmij się nim od razu. Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się tego drażniącego owada. Zrób spray na pchły w domu dla swojego zwierzaka i chroń meble i dywany przed pchłami.

Skuteczne metody usuwania sierści psa z kanapy

Wielu właścicieli zwierząt domowych uważa, że ​​należy często pielęgnować psa. Lub regularnie zabierasz je do profesjonalnego groomera, jeśli nie możesz tego zrobić sam. To pierwszy krok do tego, aby kanapa w salonie nie wyglądała jak legowisko dla zwierząt.

Kąpanie i szczotkowanie psa usuwa zbłąkane włosy. Zapobiega również przyleganiu do sofy i fotelików samochodowych. Następnie szczotkuj psa dwa razy w tygodniu szczotką odpowiednią dla jego rasy. Na przykład, psy długowłose powinny używać zgrabnej metalowej szczotki z szpilką, a psy krótkowłose powinny używać ostrza do zrzucania.

Przed kąpielą psa wyszczotkuj go, aby usunąć suchy brud i zanieczyszczenia. Aby uniknąć wysuszenia psa, myj go co dwa tygodnie lekkim szamponem.

Spróbuj odkurzać

Użyj odkurzacza ze szczotką, aby wyczyścić sofę, która jest wystarczająco mocna, aby usunąć sierść zwierząt. Szczotki nasadki rozluźniają i usuwają uporczywą sierść zwierząt. Aby zredukować i usunąć sierść zwierząt, dwukrotnie przejdź po powierzchni sofy w przeciwnych kierunkach.

Jeśli włosie pędzla zatka się włosami, zmniejsz je i usuń palcami. Zdejmij poszewki na poduszki z sofy ze zdejmowanymi poszewkami na poduszki. Umyj je zgodnie z instrukcjami czyszczenia na kanapie.

Zawieś czyste poszewki na poduszki do wyschnięcia na powietrzu lub włóż je do suszarki. Następnie wytrzyj pułapkę na kłaczki.

Korzystanie z wałka do kłaczków

Rolki do kłaczków to sprzęt nagłaśniający, który można znaleźć w różnych sklepach spożywczych i ogólnospożywczych. Są tanie i proste w użyciu między sesjami odkurzania. Aby zebrać luźną sierść kota lub psa, przetrzyj wałkiem kłaczki po powierzchni kanapy.

Usuń zewnętrzną warstwę wałka, gdy wypełni się włosami. Wyrzuć go i kontynuuj rolowanie, aby usunąć resztę sierści zwierzęcia. Jeśli nie masz wałka do kłaczków, zrób go z taśmy klejącej, takiej jak taśma maskująca i dłoni.

Owiń taśmę wokół dłoni, lepką stroną na zewnątrz. Odgarnij dłonią włosy z sofy. To są najlepsze opcje, aby odpowiedzieć, że to najlepszy sposób na pozbycie się futra z fotelika.

Wniosek

Biorąc pod uwagę te punkty, te metody są uważane za najlepsze opcje. Od Ciebie zależy, jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się futra z fotelika z podanych scenariuszy. To zależy od tego, jakiego rodzaju zwierzaka i ile posiadasz.