Jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do szklarni? 6 najlepszych wyborów!

Jeśli poważnie traktujesz ogrodnictwo, najprawdopodobniej chcesz wiedzieć, jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do szklarni. Wiele grzejników pokojowych może utrzymać ciepło w szklarni.

W tej doskonałej przestrzeni możesz chronić swoje kwiaty i rośliny przed trudnym środowiskiem i wszelkimi innymi rzeczami, które mogą im zaszkodzić. Ponadto pozwoli to na wzrost i pielęgnację przez cały rok, niezależnie od klimatu na zewnątrz.

Jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do szklarni? 6 najlepszych wyborów!

Pomimo skutecznej izolacji wewnątrz szklarni, warto zadbać o to, aby rośliny były ciepłe w zimie. Ogrzewacz pomieszczeń może uzupełnić izolację. Powszechnie jako wtórne źródła ciepła stosuje się promienniki gazowe i promienniki podczerwieni. Więcej na ten temat poniżej!

Najlepszy rodzaj grzejnika do szklarni

Możesz wybierać spośród różnych grzejników do swojej szklarni, aby rośliny były zdrowe i bezpieczne. Pamiętaj, że wszystkie z nich są zaprojektowane inaczej, więc będą działać wyjątkowo podczas ogrzewania szklarni. Jaki jest więc najlepszy rodzaj grzejnika do szklarni?

#1. Grzejniki elektryczne

Elektryczny grzejnik pokojowy jest bezpiecznym i czystym źródłem ciepła dla szklarni. Większość ogrodników korzysta z tego, ponieważ mogą szybko i wydajnie ogrzać szklarnię. Jeśli twoja szklarnia jest mała, to byłoby idealne. Ponieważ są zasilane energią elektryczną, wskazane jest, aby używać ich tylko w zamkniętej przestrzeni. Ale jeśli chcesz go używać w dużej szklarni, musisz kupić od trzech do czterech jednostek, co oznacza większe jednostki użytkowe. Możesz otrzymać grzejnik konwekcyjny lub promiennikowy. Te dwa są zasilane energią elektryczną. Wszystkie grzejniki elektryczne są wyposażone w pokrętła, które pozwalają kontrolować temperaturę w szklarni. Możesz dostosować temperaturę w oparciu o zadany czas. Główną wadą tego jest zagrożenie pożarowe.

#2. Grzejniki konwencjonalne

Są to grzejniki na paliwo. A te grzejniki wykorzystują kilka źródeł energii, w tym drewno, gaz ziemny lub naftę. Imponujące w tego typu grzejnikach jest to, że można nimi ogrzewać zarówno małe, jak i duże szklarnie. Grzejniki konwencjonalne są produkowane do ogrzewania dużych powierzchni. Jednak pomogłoby, gdybyś nie używał grzejników na paliwo w zamkniętej lub małej przestrzeni, ponieważ emitują one toksyczne węgle szkodliwe dla ciebie i twoich roślin. Innymi słowy, te grzejniki są przeznaczone do użytku na zewnątrz.

#3. Grzejniki przenośne

Przenośna przestrzeń tutaj jest lekka i przenośna, dzięki czemu można ją wszędzie zabrać. To idealna opcja, jeśli chcesz dużo przenosić jednostki. Posiada kółka ułatwiające poruszanie się po szklarni. Ale ponieważ są zasilane elektrycznie, nie należy ich używać zbyt często. Albo będziesz musiał zapłacić wysoki rachunek za prąd. Ten rodzaj grzejnika stwarza również ryzyko pożaru, więc musisz być ostrożny. Co więcej, przechowywanie go latem może być nieco trudne. Spotkasz tego pretendenta bez względu na rodzaj używanego grzejnika.

#4. Grzałki ceramiczne

Ten typ grzejnika jest również zasilany energią elektryczną. Dzieje się tak, ponieważ pomimo małego pudełka wytwarza tak dużo ciepła. Ze względu na niewielkie rozmiary, grzejnik ceramiczny jest również przenośny i może być używany wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ciepło. Niektóre zalety tego urządzenia to mniejsze ryzyko pożaru, niższa cena i energooszczędność. Poza tym nie nagrzewa się zbytnio, dzięki czemu jest bezpieczny, gdy przypadkowo dotkniesz urządzenia. Pamiętaj, że używanie go w bardziej znaczących obszarach nie jest idealne. Jeśli Twoja szklarnia jest duża, może to nie być dla Ciebie odpowiedni grzejnik. Ale sprawdzi się dobrze w zamkniętej i małej przestrzeni, dzięki czemu idealnie nadają się do małej szklarni.

#5. Grzejniki olejowe

Chociaż wygląda jak zwykły grzejnik, jego stałym i podstawowym źródłem paliwa jest prąd i olej. Ale grzejnik olejowy zużywa mniej energii elektrycznej niż typowe grzejniki do pomieszczeń. Dodatkowo jest to bardziej opłacalne. Został również zaprojektowany z kółkami, aby zapewnić optymalną przenośność.

#6. Promienniki podczerwieni

Zaletą tej grzałki jest to, że ciepło jest kierowane na przedmioty. Powietrze stanie się cieplejsze tylko z powodu ciepła pochłoniętego przez rzeczy. Jest bardzo wydajny, jeśli chodzi o ogrzewanie tylko niezbędnych rzeczy, czyli w tym przypadku Twoich roślin.

To okładka!

Grzejniki kosmiczne mogą być używane do różnych zastosowań, a gdy zapytasz: jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do szklarni, to jest odpowiedź! Mogą sprawić, że rośliny w szklarni będą miękkie i ciepłe. Ale istnieją różne grzejniki, których można używać w różnych ustawieniach. Powinieneś więc dostać taki, który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom.

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę dochód, wielkość szklarni i odczyt temperatury. Jeśli możesz co miesiąc płacić wysokie rachunki za prąd, możesz dostać grzejnik elektryczny. Ale jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, konwencjonalny grzejnik może zapewnić dobre ogrzewanie, a jednocześnie oszczędny. Ponownie, możesz kupić dowolny grzejnik kosmiczny omówiony powyżej, aby ogrzać i chronić rośliny w szklarni. Najlepszy rodzaj grzejnika do Twojej szklarni zależy od osobistych potrzeb.

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, ile energii zużywa grzejnik i ile watów zużywa grzejnik w trybie low.