Jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do pokoju? 7 najlepszych opcji!

Jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do pomieszczenia? Najlepszy typ to przenośny grzejnik, ogrzewanie elektryczne, aktywne ogrzewanie solarne, pompa ciepła, piece, kotły i instalacje centralnego ogrzewania.

Spadek temperatury wymaga włączenia termostatu, aby utrzymać ciepło w domu. Wydatki na energię mogą stanowić znaczne roczne obciążenie, ponieważ twój kraj może być zimnym regionem.

Jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do pokoju? 7 najlepszych opcji!

To sprawia, że ​​ogrzewanie jest droższe w porównaniu z innym systemem. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie systemy grzewcze dają podobny efekt, biorąc pod uwagę Twój komfort, środowisko i portfel, ponieważ jest to tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Części systemu grzewczego

Zanim zagłębisz się w szczegóły, zapoznaj się najpierw z podstawowymi elementami systemu grzewczego i sposobem ich działania. W szczególności system grzewczy składa się z trzech części.

#1. System dystrybucji ciepła

Ten system wymusza ruch ciepłego powietrza, gorącej wody i pary w całym domu.

#2. Źródło ciepła

Źródłem ciepła może być kocioł, pompa ciepła oraz piec dostarczający ciepłą wodę lub ogrzewające powietrze.

#3. System sterowania

Ten system to termostat, który reguluje dystrybucję ciepła.

Jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do Twojego pokoju?

Poniżej znajdują się standardowe, ale najlepsze typy grzejników do rozważenia w pomieszczeniu.

#1. Piece

Piece są popularnym systemem grzewczym, który ogrzewa powietrze i rozprowadza je po całym domu poprzez kanały powietrzne. Efektywność energetyczna waha się od 59 procent do 98,5%, co wymaga wymiany po 15 do 30 latach.

#2. Kotły

Są to popularne typy rozprowadzania gorącej pary lub wody w rurach do domowych systemów podłogowych, grzejników i wężownic. Sprawność energetyczna może wahać się od 50 procent do 90 procent, w zależności od wieku kotła. Kocioł może działać od 15 do 30 lat. Możesz również przeczytać o tym, jak włączyć grzałkę kotła.

#3. Instalacje centralnego ogrzewania

Systemy te mogą emitować ciepło docierające do centralnego miejsca, rozprowadzając je do domu. Piece i kotły to przykłady instalacji centralnego ogrzewania.

#4. Aktywne ogrzewanie słoneczne

System wykorzystuje słońce do ogrzewania powietrza lub cieczy do ogrzewania, wytwarzania ciepła i przechowywania go później. System grzewczy może wytrzymać jeszcze około 20 lat.

#5. Ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie elektryczne oporowe lub ogrzewanie elektryczne zamienia energię elektryczną w ciepło. Wskaźnik wydajności wynosi od 95 do 100 procent, podczas gdy system ma działać jeszcze przez 20 lat.

#6. Grzejniki przenośne

Grzejniki przenośne mają sens jako rozwiązanie, jeśli system centralnego ogrzewania nie działa prawidłowo. Są one opłacalne przy ogrzewaniu pojedynczego pomieszczenia. Niektóre przenośne grzejniki działają na zasadzie konwekcji podczas cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Inni również stosują ogrzewanie promiennikowe, wysyłając ciepło bezpośrednio w oczy.

#7. Pompy ciepła

Ogrzej i ochłodź swój dom za pomocą pomp ciepła. Systemy te okazują się pomocne w odprowadzaniu ciepła z otaczającego je powietrza. Ma współczynnik sprawności od 6,8 ​​do 10 HSPF, co odpowiada wydajności grzewczej na każdy sezon. Pompy ciepła mogą działać przez piętnaście lat.

Typy systemów dystrybucji ogrzewania

Systemy dystrybucji ogrzewania są niezbędne podczas przesyłania pary, wody i powietrza w całym domu. Są to również najczęstsze.

  • System wymuszonego powietrza. Ten system wypycha powietrze z pieca i obok otworów wentylacyjnych i kanałów powietrznych.
  • Elektryczne listwy przypodłogowe. Grzejnik strefowy emituje ciepłe powietrze na górę i wciąga chłodniejsze powietrze pod spód.
  • Listwy przypodłogowe z gorącą wodą. Są one przydatne w przypadku listew przypodłogowych montowanych na ścianie, z ciepłą wodą nastawioną na ogrzewanie.
  • Promieniowanie parowe. Ten system wykorzystuje grzejniki do transportu ciepła.
  • Ogrzewanie promiennikowe. Zainstaluj ten system dystrybucji z panelami sufitowymi, podłogowymi i ściennymi, które przenoszą ciepło na przedmioty lub ludzi z gorącej powierzchni.

Czynniki do rozważenia, aby wybrać najlepszy typ

Należy pamiętać o czynnikach, zanim nauczysz się wybierać najlepszy rodzaj grzejnika do pomieszczenia.

Będzie to zależeć w dużej mierze od Twojej lokalizacji, trudno dostępnych źródeł paliwa, takich jak gaz ziemny. Nawet klimat w Twojej okolicy wpływa na Twoją decyzję. Ciepła temperatura przez cały rok jest możliwa tylko z grzejnikiem. Ale na obszarach o zimnym klimacie system centralnego ogrzewania jest nawet opłacalny. Mimo to efektywność energetyczna zwiększa koszty systemu grzewczego, ale dodatkowo oszczędza na rachunkach za media.

Nawet wielkość domu jest kluczowa, dlatego przed podjęciem kosztownej i ważnej decyzji dotyczącej systemu grzewczego powinieneś poprosić o fachową poradę. Generalny wykonawca pomaga w podjęciu decyzji o wyborze najlepszego grzejnika do domu. Moi przyjaciele, kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak ogrzać pomieszczenie bez grzejnika i dlaczego mój grzejnik się nie włącza.

To okładka!

Dowiesz się, jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do pomieszczenia. Uwzględni również kilka czynników, które wydawały się najlepszym wyborem. Wielkość pomieszczenia, lokalizacja i klimat to tylko niektóre z rozważań. W ten sposób możesz nam powiedzieć, jaki typ najlepiej wykorzystać w Twojej przestrzeni! Tak więc będzie to relaksująca atmosfera w domu, podczas gdy Ty złagodzisz stres pomimo męczącego i stresującego dnia!