Jaki jest bezpieczniejszy podgrzewacz na naftę i propan? Ich 3 ciekawe funkcje!

Jaki jest bezpieczniejszy grzejnik na naftę i propan? Wiemy, że wszyscy chcecie zrozumieć, czym są podgrzewacze na propan i naftę, abyście mogli dowiedzieć się, który podgrzewacz na naftę i propan! To jest ta rzecz:

Grzejniki propanowe są lepszym wyborem do rzadkiego lub awaryjnego użytku. Grzejniki na propan są prostsze w obsłudze niż grzejniki na naftę i nie powinieneś martwić się o problemy związane z paliwem.

Jaki jest bezpieczniejszy podgrzewacz na naftę i propan? Ich 3 ciekawe funkcje!

Jeśli masz już dostęp do nafty luzem, grzejniki na naftę wydają się być wygodniejsze i bardziej opłacalne w przypadku częstego użytkowania. Chodzi jednak o to, jaki rodzaj grzejnika jest bezpieczniejszy i najlepszy do stosowania zimą. Trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ omówimy wszystkie podstawowe czynniki tych grzejników, w tym wydajność, prawdopodobieństwo i koszt. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego!

Wydajność podgrzewacza nafty i propanu

Przy wyborze grzejników na propan i naftę decydujące znaczenie ma wydajność paliwa. Tak! podgrzewacz propanowy jest bardziej wydajny niż podgrzewacz naftowy. Dzieje się tak dlatego, że w przeciwieństwie do grzejnika naftowego grzejnik propanowy nie wytwarza dymu. Z drugiej strony grzejnik propanowy pomaga szybko ogrzać salon i garaż oraz zapewnia dodatkowe systemy grzewcze na metr kwadratowy powierzchni. W przeciwieństwie do grzejników propanowych grzejniki naftowe mają wyższą ocenę BTU. Oznacza to po prostu, że grzejnik na naftę zużywa mało gazu i jest bardziej opłacalny niż grzejniki na propan.

Co jest bezpieczniejsze między podgrzewaczem nafty i propanu?

Zarówno grzejnik, jak i paliwo powinny być brane pod uwagę przy przenoszeniu. Ponieważ musisz także przenosić duże butle z propanem, łatwiej jest zabrać grzejniki naftowe w dowolne miejsce niż na przykład grzejniki propanowe. Naftę można również przechowywać w beczkach i kanistrach, co jest wygodniejsze. Jaki jest więc bezpieczniejszy podgrzewacz na naftę i propan?

#1. Przechowywanie paliwa

Jednak nafta nie może być przechowywana przez dłuższy czas, co powoduje nieefektywne spalanie. Jeśli chcesz przechowywać naftę przez dłuższy czas, musisz dodać określone chemikalia. Jednak mówimy tutaj o latach, a nie miesiącach przechowywania. Dobrą rzeczą jest to, że naprawdę można przechowywać propan w nieskończoność bez konieczności dbania o jego wydajność, jeśli chodzi o spalanie.

#2. Dostępność paliwa

Wreszcie, mówiąc o przenośności, możemy mówić o dostępności paliwa, ponieważ nie ma sensu przewozić grzejnika, jeśli brakuje paliwa. Ponadto propan jest łatwiejszy do zdobycia na stacji benzynowej niż nafta.

#3. Czas pracy

W zależności od wielkości zbiornika paliwa, zarówno propan, jak i nafta mogą działać przez dłuższy czas. Na przykład grzejniki propanowe i naftowe mogą pracować średnio do 10 godzin na galon. Z drugiej strony podgrzewacz naftowy ma zbiornik na paliwo, który należy uzupełnić, aby podgrzewacz mógł dalej działać. Ponadto grzejnika naftowego nie można podłączyć do większego zbiornika paliwa. Z drugiej strony grzejnik propanowy ma tę zaletę, że jest do niego przymocowany ogromny butla z paliwem. Podłączając butlę benzynową o wadze od 20 funtów do 100 funtów, użytkownicy mogą cieszyć się dłuższym czasem pracy bez obawy o ponowne napełnienie.

Nafta i propan: co jest bezpieczniejsze?

W tym akapicie dowiesz się, który jest bezpieczniejszy, nafta czy propan? Emisja dwutlenku węgla i tlenku węgla przez grzejniki na propan i naftę jest dobrze poznana. Grzejnik propanowy jest najbardziej energooszczędnym i czystym spalaniem spośród dwóch typów grzejników. Podczas gdy zbiorniki na propan znajdują się poza domem, odcięcie tlenu w grzejnikach propanowych jest mniejsze. Jednak podczas drzemki nie wolno używać podgrzewacza nafty, ponieważ zmniejsza on poziom tlenu. Nie ma znaczenia, który grzejnik wybierzesz; W przypadku stosowania nagrzewnic wewnątrz pomieszczeń konieczna jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Możesz także chronić swoje dzieci, instalując w swoim domu czujnik czadu.

Nafta a propan: ile to kosztuje?

W tej sekcji przyjrzymy się dwóm różnym rodzajom opłat. Pierwsza to cena grzałki, która nie różni się znacząco od grzałek naftowych i propanowych. Drugim czynnikiem jest cena samej benzyny, która odpowiada za większość wahań. Ponieważ nafta ma około 135 000 BTU na galon, a propan 91 330 BTU na galon, sprawy stały się ekscytujące.

Możemy śmiało stwierdzić, że nafta jest tańszym paliwem niż propan. Ponieważ jednak koszt każdego z tych paliw różni się w zależności od lokalizacji lub kraju, najlepiej sprawdzić ceny na pobliskich rynkach. Ponieważ nafta ma około 135 000 BTU za galon, a propan 91 330 BTU za galon, sprawy stały się ekscytujące. Możemy śmiało stwierdzić, że nafta jest tańszym paliwem niż propan. Możesz również zainteresować się rozwiązywaniem problemów z podgrzewaczem nafty.

Przechowywanie grzejników

Grzejniki propanowe mogą być przechowywane w dowolnym miejscu w piwnicy lub garażu, co jest ważne w przypadku przechowywania paliwa propanowego. Należy jednak przechowywać podgrzewacz nafty i paliwo w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego nasłonecznienia.

To okładka!

Mamy nadzieję, że ten poradnik pomógł Ci dowiedzieć się, który jest bezpieczniejszy podgrzewacz na naftę i propan. Podsumowując temat, Twój grzejnik propanowy jest bezpieczniejszą i lepszą alternatywą w przypadku awaryjnego lub rzadkiego użytkowania, podczas gdy do codziennego użytku wygodniejsza jest nafta. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak odpowietrzyć grzejnik naftowy i jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do pomieszczenia. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!