Jaki drut pomiarowy do suszarki elektrycznej? Inteligentny przewodnik, który powinieneś przeczytać!

Zastanawiasz się, jaki przewód ma przekrój do suszarki elektrycznej? Pojemność kabli elektrycznych, jaką ładunek elektryczny transportuje, nazywana jest obciążalnością prądową. Mały przewód elektryczny może przenosić mniej ładunków elektrycznych niż duży przewód. O. Obwody mieszkalne wymagające nieco poniżej 15–20 amperów prądu są często okablowane miedzianą cewką o grubości 13 Gauge o długości 1,29 milimetra.

Jednym z najczęściej używanych przewodów do połączeń wymagających około 20 amperów mocy jest dwanaście ekranowanych przewodów miedzianych Awg, które mają 1,93 milimetra. Jeśli chcesz prawidłowo wysuszyć ubrania, cylinder suszarki do ubrań powinien być zatkany pełnym ciepłem.

Jaki drut pomiarowy do suszarki elektrycznej? Inteligentny przewodnik

Elementy grzejne suszarki elektrycznej powinny wymagać setek woltów energii elektrycznej, aby zapewnić wystarczającą ilość ciepła. Suszarka elektryczna powinna być podłączona do linii elektrycznej kablem o większym rozmiarze lub szerszym przekroju. Zanurzmy się w głąb, aby dowiedzieć się, jaki jest drut kalibracyjny do suszarki elektrycznej.

Podstawowe aspekty grubości drutu stosowanego w suszarce elektrycznej

Komponenty silnika i ogrzewania pobierają 30 amperów z obwodów 240 V, gdy włączona jest nowoczesna suszarka elektryczna. Tak jest przynajmniej w przypadku większości z nich. Większość starszych suszarek elektrycznych zużywa 22 ampery, podczas gdy większe suszarki komercyjne mogą używać czterdziestu amperów, a może nawet więcej. połączony.

#1. Przekrój przewodu

Mniejsza wartość grubości oznacza większy rozmiar drutu w standardzie AWG. Etykieta na owijce przewodu elektrycznego wskazuje wartość AWG i liczbę elementów zawartych w owinięciu, z wyłączeniem przewodu uziemiającego. Oznaczenie 2/12 jest nanoszone na przewód o grubości dwunastu, który ma jeden przewód podgrzewany i jeden przewód neutralny. Przewód o grubości 10 ma dwa przewody pod napięciem, a neutralność jest wytłoczona na przykład 3/10. Kabel 3 /10 jest wymagany w przypadku suszarek o natężeniu 30 amperów, podczas gdy linia 7/3 jest potrzebna w przypadku suszarek generujących pięćdziesiąt amperów.

#2. Grubość drutu suszarki zależy od poboru prądu

Ilość prądu zużywanego przez suszarkę ma wpływ na długość potrzebnej skrzynki bezpieczników w tablicy rozdzielczej i rozmiar kabla suszarki, niezależnie od tego, czy są to gniazda przewodów do suszarki, czy też łączenie przewodów suszarki elektrycznej z obwodem domowym. Wskaźnik drutu suszarki wynosi dziesięć wskaźników, gdy suszarka pobiera trzydzieści amperów, co jest typowe.

Jeśli twoja suszarka używa czterdziestu amperów, będziesz musiał przełączyć się na ośmiokablowy kabel. Pamiętaj, że wyższe wartości wskaźników oznaczają węższe przewody i odwrotnie. Trzy przewody muszą skonfigurować suszarkę do sieci, ponieważ działa ona przy zasilaniu 240 V.

Cóż, dwa gorące przewody z czarnym i czerwonym ekranowaniem, biały kabel neutralny i nieosłonięty przewód uziemiający tworzą przewód. Jego przewód uziemiający w ogóle nie jest uważany za przewodzący. Jest tam na wszelki wypadek. Dowiedz się, jak ominąć bezpiecznik termiczny w suszarce elektrycznej.

#3. Czy lepiej uziemić czy nie uziemić?

Standard elektryczny nakazuje teraz, aby każdy obwód w domu miał uziemione obwody 240 V, chociaż nie zawsze tak było. Firmy elektryczne zezwalały na bezstronne gniazdka i kable do suszarek elektrycznych w przeszłości.

To wyjaśnia, w jaki sposób poprzednie gniazdko mogło mieć tylko 3 bolce, chociaż nowsza suszarka ma 4 przewody. Wiele firm sprzedaje nawet suszarki bez kabli, dzięki czemu można podłączyć własne, więc trzy gniazda są nadal dość powszechne.

Jeśli jest dostarczany z kablem lub w inny sposób, wydaje się, że na elektrycznej suszarce są 4 złącza zaciskowe. Dwie linie są dla gorących przewodów, jedna dla neutralności, a druga dla uziemienia. Możliwe jest podłączenie trzech połączeń do czterech suszarek, ale powinieneś dokonać istotnej zmiany. Zamiast podłączać przewód uziemiający, czego nie masz, musisz połączyć końcówki uziemiające i neutralne za pomocą elektrody- połączony lub związany chip. Płyta łącząca jest czasami dołączana do suszarki, ale zazwyczaj jest odłączona. Instalując trzy kable, użytkownicy muszą go połączyć.

Czterobolcowy konwerter wyjściowy suszarki jest najwygodniejszą alternatywą, gdy trzeba podłączyć starszy kabel z trzema suszarkami do czterogniazdowego. Gotowe, gdy podłączysz adaptery do gniazdka i dotkniesz przewodu uziemiającego tylko na adapterach do metalowej obudowy suszarek.

#4. Większość przewodów suszarek ma rozmiar 10

Więc jaki przewód pomiarowy do suszarki elektrycznej? Sprawdź aktualny naciąg suszarki przed zakupem kabla i upewnij się, że jest to właściwy miernik. Chociaż większość kabli suszarek ma dziesięć wskaźników, jeśli masz dużą suszarkę, możesz potrzebować cięższego kabla z ośmioma przewodami. Kupując kabel, pamiętaj o sprawdzeniu aktualnego naciągu na etykiecie suszarki. Przy przewymiarowaniu nici nie będzie problemu, a jeśli za mało, kable mogą się spalić i zapalić podczas pracy suszarki.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się wszystkiego na temat drutu o przekroju do suszarki elektrycznej? Możesz teraz łatwo wybrać grubość drutu do suszarki elektrycznej, ale nie zapomnij pamiętać o tych ważnych aspektach wymienionych powyżej. Dziękujemy za pozostanie z nami do końca! Znajdź odpowiedź na swoje pytania: jak naprawić suszarkę, która się nie obraca i jak podłączyć pralkę i suszarkę.