Jaka żarówka do lodówki? 6 niesamowitych faktów!

Jaka żarówka do lodówki? Lodówki wymagają określonego typu żarówki, która wytrzyma temperaturę wewnątrz urządzenia. Chociaż w lodówce można używać zwykłej żarówki, nie jest to zalecane.

Żarówki do lodówek lepiej radzą sobie z niższymi temperaturami niż standardowe żarówki i często są nietłukące.

Jaka żarówka do lodówki? 6 niesamowitych faktów!

W rezultacie najlepiej używać żarówki do lodówki. Wymień żarówkę dostarczoną z lodówką na żarówkę tego samego rozmiaru i typu. Światła w lodówkach zwykle wymagają 40 watów, a 40-watowe żarówki są używane w sekcjach ze świeżymi i zamrażalniczymi. Jest o wiele więcej do dowiedzenia się na ten temat; proszę zagłębić się w ten artykuł.

Rodzaj żarówki do lodówki

Jaka żarówka do lodówki? Zwróć uwagę na następujące kwestie:

#1. Jaka żarówka jest potrzebna do lodówki?

Producenci mocują żarówki do lodówek, aby umożliwić Ci zobaczenie, co jest w środku, co jest pomocne, jeśli skradasz przekąskę o północy! Tak więc, zgodnie z teorią, każda żarówka LED powinna działać. Ale tak nie jest, ponieważ żarówki do lodówek i zamrażarek, takie jak te, są dostępne. W lodówkach stosowana jest standardowa żarówka do aparatów o mocy od 25 do 40 W, chociaż w niektórych używa się średniej żarówki T8.

Z drugiej strony do suszarki w lodówce potrzebna jest 10-watowa żarówka C7 o napięciu 120 V. W każdym razie, oto kilka powiązanych pytań, które pomogą Ci zrozumieć Twoją fascynację żarówkami do lodówek.

#2. Czy możesz użyć LED do wymiany dowolnej żarówki?

Podczas wymiany starych żarówek na diody LED, najczęściej zadawane przez naszych klientów pytanie brzmi: „Czy mogę użyć żarówki LED o równoważnej mocy większej niż pozwala na to mój montaż?” Oczywiście odpowiedź brzmi tak. Chociaż żarówka LED zużywa mniej mocy niż Twoje urządzenie, upewnij się, że jest odporna na wodę i wilgoć.

Istnieje również duże prawdopodobieństwo uszkodzenia piekarnika lub lekkiej miski. Urządzenie LED można jednak przechowywać w lodówce i zamrażarce. Czy mógłbyś upewnić się, że ocena jest zduplikowana i że żarówka ma dokładnie taką samą moc jak każdy żarowy brat?

#3. Czy lodówka może nadal działać bez światła?

Jeśli światło w Twojej lodówko-zamrażarce nie działa, najpierw musisz zobaczyć, dlaczego nie świeci. Najczęstszym skutkiem lodówki bez światła może być nieprawidłowe działanie lub uszkodzona żarówka, która jak każda żarówka z czasem gaśnie i wymaga wymiany.

#4. Jak długo świecą żarówki w lodówce?

Żarówka urządzenia nie jest budowana przez 1000 godzin, tak jak zwykła żarówka A-19, co oznacza, że ​​światło świeci długo. Na przykład żywotność żarówki 40W A-15 nie wynosi 1000 godzin. Dowiedz się, jak długo świecą diody LED!

#5. Jak długo światła LED przetrwają w lodówce?

Po 50 000 godzinach pracy można oczekiwać, że wysokiej jakości diody LED zachowują 70% początkowego strumienia świetlnego. Dzięki temu rzadziej masz do czynienia z wymianą żarówek, a w nieprofesjonalnych chłodziarkach nie masz do końca przepalonego światła.

#6. Czy żarówka, której używam, ma znaczenie?

Dopóki nie włożysz do tego gniazda żarówki o mocy większej niż 60 watów, wszystko w porządku. Dobrą wiadomością jest to, że w zależności od wybranej żarówki, energooszczędne żarówki, które zastępują 60-watową żarówkę, wymagają od 10 do 15 watów i wytwarzają taką samą ilość światła.

Więcej często zadawanych pytań

Jest już wiele pytań dotyczących żarówek do lodówek, ale co z samym urządzeniem? Oto kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących funkcji lodówki:

#1. Czy lodówka powinna być cicha?

Tak, twoja lodówka może być zbyt cicha. Jeśli Twoja lodówka nawet nie wydaje cichego szumu, to kolejna wskazówka, że ​​Twoja sprężarka może zostać uszkodzona, co ma wpływ na jej chłodzenie.

#2. Jak mogę sprawdzić, czy w mojej lodówce nie ma światła?

Jeśli schłodzone światło nie zapala się, może to oznaczać, że żarówka dobiegła końca i się przepaliła. Sprawdź, czy żarówka ma ciemny obszar w żarówce lub pęknięty i luźny żarnik. Jeśli potrząśniesz żarówką, może pojawić się grzechoczący dźwięk, jeśli wewnętrzne włókno zostanie zniszczone.

#3. Dlaczego światło w mojej lodówce jest włączone, ale nie jest zimne?

Można słuchać, jak wentylator dmucha powietrze w lodówce, ale powietrze nie jest chłodne. Jednak gdy lodówka jest włączona, wewnętrzny wentylator (lub dmuchawa) wieje wewnątrz lodówki, a powietrze ma temperaturę pokojową, może to oznaczać problem z przekaźnikiem rozruchu sprężarki. Pozwól, że odpowiem na Twoje pytanie: dlaczego moja lodówka nie chłodzi? Nie martw się od razu, ponieważ istnieją wskazówki, co zrobić, jeśli lodówka nie chłodzi.

#4. A jeśli używasz niewłaściwej żarówki?

Żarówka o zbyt dużej mocy może przegrzać żarówkę. To ciepło może stopić zarówno gniazdo światła, jak i izolację przewodów. Gdy to zrobisz, jesteś narażony na wady łuku, które mogą prowadzić do pożarów posesji.

#5. Jak naprawić lekką lodówkę?

Teraz, jeśli Twoja lekka lodówka jest trochę uszkodzona i musisz ją natychmiast naprawić, oto kilka prostych kroków, które możesz wykonać:

  • Sprawdź przełącznik w drzwiach (przełącznik w drzwiach jest pierwszym i najłatwiejszym do sprawdzenia)
  • Wyciągnij żarówkę
  • Bezpieczne okablowanie
  • Sprawdź żarówkę
  • Sprawdź gniazdo żarówki
  • Wymień żarówkę
  • Wymień drzwiczki przełącznika

To okładka!

Jaka żarówka do lodówki? Ponownie użyj żarówki do lodówki o mocy 40 watów lub w zależności od modelu lodówki. Aby mieć pewność, najlepiej byłoby zbadać markę i model. Aby dowiedzieć się więcej o lodówkach, oto odpowiedź na Twoje pytanie: dlaczego moja lodówka zamraża jedzenie!