Jaką temperaturę ustawić grzałkę zimą? 4 najlepsze wskazówki, jak zaoszczędzić rachunki zimą!

Jaką temperaturę ustawić grzejnik zimą? Najlepiej zacząć od 72 stopni Fahrenheita w ciągu dnia, ale lepiej dążyć do 68 stopni Fahrenheita.

Ale jeśli nikogo w rodzinie nie ma w ciągu dnia, ustaw go na 66 stopni, co jest najlepsze. Zamiast skupiać się na odpowiedniej liczbie, korzystne jest ustalenie techniki ogrzewania zimowego, aby utrzymać ciepło w domu, gdy ustawienia termostatu są rozsądne.

Jaką temperaturę ustawić grzałkę zimą? 4 najlepsze wskazówki

Dzięki temu nie zapłacisz znacznych rachunków za energię. Przygotuj się, gdy określisz odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu na zimę, ponieważ wszystko zależy od popytu i podaży. Zmierz komfort, którego pragnie Twoja rodzina, aby przygotować się na zimowe koszty ogrzewania. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Łatwość ustawienia grzejnika zimą, aby rozpocząć oszczędzanie

Prawie każdy dom preferuje określoną temperaturę w swoim grzejniku. Nie zmienia to jednak faktu, że nie zmniejsza to kosztów energii. Dlatego postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby ustawić grzejnik zimą, aby rozpocząć oszczędzanie.

  • Ustaw termostat na żądaną wysoką temperaturę.
  • Niższa temperatura niż w domu, jeśli Twoja rodzina była w chłodniejszej pogodzie, ponieważ może to wynosić jeden stopień tygodniowo.
  • Obniżenie i utrzymanie jednego stopnia przez 8 godzin zmniejsza rachunki za energię w Twoim domu. Może wynosić jeden procent w Departamencie Energii Stanów Zjednoczonych.
  • Obniż temperaturę jeszcze bardziej i utrzymuj ją przez długi czas, aby zwiększyć swoje oszczędności. Wtedy zauważysz różnicę między stopniową a powolną zmianą.

Inwestowanie i optymalizacja programowalnego termostatu

Pamiętaj, że nie ma odpowiedniej temperatury w domu na zimę. A jeśli jesteś jednym z najsprytniejszych właścicieli domów, będziesz wiedział, że nie ma idealnej temperatury dla Twojego domu. Dom, który pozostaje pusty, jak czas podróży czy godziny pracy, stwarza idealne możliwości. A to obniża temperaturę, a jednocześnie zmniejsza wydatki. Niemniej jednak wielu właścicieli domów nie skorzystałoby z okazji do ciągłego programowania termostatu, co jest czasochłonne. Wtedy inni nawet zapominają.

Poszukiwanie innych zasobów do kontrolowania temperatury

Niezbędna jest kreatywność, jeśli chcesz zmniejszyć wydatki na energię zimową i bez uczucia chłodu. Dlatego postępuj zgodnie z poniższymi sugerowanymi wskazówkami, aby kontrolować temperaturę grzejnika w domu.

  • Kupuj po świetnej cenie energii elektrycznej, dzięki czemu nie zapłacisz więcej, niż potrzebujesz energii. Istnieje wiele opcji, które pomogą Ci w pełni wykorzystać energię z dolara. Zamknij otwory wentylacyjne i drzwi w nieużywanych pomieszczeniach, aby piec w Twoim domu zapewniał najbardziej pożądaną temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych.
  • Zaplanuj coroczną kontrolę i konserwację pieca.
  • Uszczelnij pęknięcia, które widzisz wokół ościeżnic drzwi lub okien.
  • Ubieraj się ciepło i staraj się spakować, ponieważ jest to prawdą, nawet gdy jesteś w domu. To sprawia, że ​​cała rodzina jest mniej zależna od pieca. A to pozwala na obniżenie temperatury do innego stopnia. Spróbuj użyć koca elektrycznego, aby uzyskać dodatkowe ciepło. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, gdzie można zainstalować podgrzewacz wody w punkcie użytkowania.

Wskazówki dotyczące oszczędzania rachunków za energię w zimie

Poniżej kilka podstawowych wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić na rachunkach za energię, co musisz zrobić, gdy już wiesz, jaką temperaturę ustawić grzejnik zimą.

#1. Przeprowadź rutynową konserwację

Przegląd, w tym serwis pieca co pół roku, przedłuża żywotność systemu. Oszczędza również energię. Teraz testy diagnostyczne zapewniają prawidłowe działanie grzałki. Ponadto wcześnie wykrywa potencjalne problemy.

#2. Skoncentruj się na swoich wysiłkach

Zamknij drzwi, jeśli mieszkasz w większym domu, ponieważ jest to prawdą, jeśli nie używasz tych pomieszczeń do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń, w których mieszkasz. Nie ma prawdy w zamykaniu rejestrów w jednym pomieszczeniu, aby zapewnić klimatyzację pracować wydajnie.

#3. Napraw przecieki powietrza przez drzwi i okna

Odporny na warunki atmosferyczne, jeśli czujesz, że powietrze przepływa wokół drzwi lub okien. Wymień lub jeszcze lepiej dodaj uszczelnienie. Wymień tak zwane uszczelnienie przez drzwi. Produkty będą wiązać się i rozszerzać wraz ze zmianami temperatury i późniejszym zużyciem.

#4. Noś ubrania odpowiednie do pogody

Przedstaw koc lub spodnie swojego syna, jeśli skarży się, że jest mu zimno w domu. Załóż jego ulubiony sweter i wygodne skarpetki, bo to prawda, jeśli zimna pora roku nie potrwa tak długo w cieplejszych częściach Twojego kraju. Im więcej stopni obniżasz temperaturę w zimie, tym więcej oszczędzasz na rachunku za energię.

To okładka!

Teraz już wiesz jaką temperaturę ustawić grzejnik zimą. Będzie to zależało od przebywania w domu w ciągu dnia lub nieobecności w nim. Ale dobrą rzeczą jest to, że możesz łatwo ustawić grzejnik zimą, postępując zgodnie z wymienionymi wskazówkami. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć wysokich rachunków za prąd. Dobrze będzie, jeśli wypróbujesz każdą z nich, aby złagodzić swoje wydatki zimą. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak ustawić temperaturę na podgrzewaczu wody i jak włączyć podgrzewacz wody.