Jaką temperaturę należy ustawić podgrzewacz wody? 3 najlepsze rozważania!

Jaka jest odpowiedź na to pytanie „Jaką temperaturę należy ustawić podgrzewacz wody?” Agencja Ochrony Środowiska zaleca, aby temperatura podgrzewacza wody wynosiła 120 stopni Fahrenheita.

Ciepło nie jest zbyt duże, aby spowodować poparzenia. Dodatkowo małe rodziny otrzymają potrzebną ciepłą wodę.

Jaką temperaturę należy ustawić podgrzewacz wody? 3 najlepsze rozważania!

Proces ponownego nagrzewania nie wymaga nadmiernej ilości energii. W ten sposób zaoszczędzisz na tym więcej pieniędzy. Ale z drugiej strony ta temperatura nie jest idealna dla wszystkich. Inne domy chcą czegoś cieplejszego. Mają powody, dla których chcą takiej temperatury. Dlatego bez zbędnych ceregieli przedstawimy Ci odpowiednie ustawienie temperatury.

Rozważania, jaką temperaturę należy ustawić w podgrzewaczu wody

Poniżej znajdują się wątpliwości w jakiej temperaturze należy ustawić podgrzewacz wody.

#1. Obecność osób zagrożonych

Czy są jakieś osoby, które z tobą mieszkają, ale są zagrożone? Jeśli tak, pamiętaj, że zbyt dużo gorącej wody może mieć wpływ na osoby wrażliwe na wysoką temperaturę. Po pierwsze, małe dzieci potrzebują tylko dwóch sekund ekspozycji na 150 stopni Fahrenheita, aby doznać oparzeń trzeciego stopnia. Wystarczy tylko 5 sekund, aby spaliły się w 140 stopniach. Bezpieczniej jest obniżyć temperaturę dla dziecka. Co więcej, jest lepszy przy obniżeniu kosztów energii. Dziecko poniżej trzeciego roku życia lub niemowlę wymaga podgrzewacza wody nie wyższej niż 130 stopni.

Podobnie jak w przypadku starszych właścicieli domów, w tym przypadku muszą przestrzegać tych samych zasad i wskazówek. Szybko narażają się na oparzenia, co również powoduje bolesne obrażenia spowodowane przypadkowym kontaktem z ekstremalnie gorącą wodą. Niemniej jednak osoby cierpiące na słaby układ odpornościowy mogą chcieć jeszcze wyższej temperatury wody, ponieważ zabije to bakterie i zapewni wyższą pełną parę, aby rozpylić ją w powietrzu. Temperatura wody nie przekraczająca 140 stopni jest odpowiednia dla młodszych dzieci.

#2. Liczba osób mieszkających w domu

Każdy w rodzinie ma określone preferencje dotyczące temperatury podczas kąpieli pod prysznicem. Niemniej jednak dostosuj to za pomocą pokrętła gorącej i zimnej wody. Osoby, które wolą bardziej pożądany prysznic, stawiają na wyższą proporcję ciepłej i zimnej wody. Niższy procent jest również odpowiedni dla tych, którzy chcą mieć chłodnicę prysznicową, a wpływa na to temperatura wody w urządzeniu. Więcej wrzącej wody pochodzącej z grzejnika nie jest wymagane.

Dodają w nadmiarze zimną wodę, aby utrzymać idealną temperaturę. W doskonalszym podgrzewaczu wody ludzie potrzebują mniej zimnej, ale więcej ciepłej wody, osiągając swój cel — ludzie, którzy ustawili niższą temperaturę wody, szybciej jej wyczerpują. Pokaźny dom, ale wiele osób wymaga wyższej temperatury podgrzewacza wody. W ten sposób dopływ ciepłej wody trwa dłużej. Mniejsze domy, w których mieszka tylko kilka osób, mogą uniknąć niższych temperatur. I tak raczej się nie wyprowadzą.

#3. Dostępność energooszczędnego urządzenia

Popularną opcją jest zmywarka z podgrzewaniem wstępnym. Ten system pobiera wodę, jednocześnie podnosząc temperaturę na wyższy poziom. W ten sposób przynosi więcej sanitarnej i lepiej czystej wody. Dzięki temu nie ma potrzeby zwiększania temperatury podgrzewacza wody. Poszukaj zmywarki z systemem wstępnego podgrzewania; wtedy oczekujesz wymiany lub uaktualnienia. Ale jeśli nie trwa to długo, podnieś temperaturę podgrzewacza wody do 140 stopni, ponieważ utrzymuje to ciepłą wodę i doskonale nadaje się do zmywarki. Dzięki temu pozostaje bezpieczny, gdy jest używany przez członków rodziny, ponieważ jest to tak długo, jak długo używasz odpowiedniej zimnej wody.

Poznawanie aktualnego ustawienia temperatury

A więc jaką temperaturę ustawić podgrzewacz wody? Ustawienie temperatury w Twoim domu jest widoczne na tarczy podgrzewacza wody. Odczyt temperatury jest również widoczny w kranie. Wystarczy tylko odkręcić kran z gorącą wodą. Następnie włącz go na kilka minut przed pomiarem temperatury.

Rozwiązania, które należy rozważyć w przypadku problemów z podgrzewaczem wody

Wspomaganie zbiornika ciepłej wody to rozwiązanie, o którym warto pomyśleć, gdy martwisz się o poparzoną wodę. To prawda, jeśli w gorącej wodzie znajdują się patogeny, ponieważ utrzymuje to wodę w dokładnie 140 stopniach wewnątrz zbiornika. Następnie łączy się z zimną wodą obniżając temperaturę do około 120 stopni; to prawda przed osiągnięciem szczytu. W dużym domu, który wymaga długiego korzystania z ciepłej wody, system cyrkulacyjny odpowiedni do ciepłej wody może temu zaradzić. System powoli rozprowadza gorącą wodę w rurach, zapobiegając jej całkowitemu schłodzeniu; dzieje się tak również, zanim dotrze do kranu.

Szukanie pomocy w ustawianiu temperatury podgrzewacza wody

Może twoja gorąca woda nigdy nie wystarczy, nawet jeśli ustawisz podgrzewacz wody. Dlatego poproś o pomoc eksperta od hydrauliki, jeśli potrzebujesz pomocy w dostosowaniu podgrzewacza wody lub rozwiązaniu problemów. Jednak nie tylko gorąca woda jest naprawiana. Wyszukaj odpowiednią temperaturę powietrza z pomocą firmy. Możesz również przeczytać o tym, jak odpowietrzyć podgrzewacz wody.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jaką temperaturę należy ustawić na podgrzewaczu wody. Zalecane ustawienie to około 120 stopni Fahrenheita. Jednak przy wyborze temperatury należy wziąć pod uwagę inne względy, takie jak dostępność energooszczędnych urządzeń, liczba osób mieszkających w domu i osoby zagrożone. Co ważniejsze, poszukaj w tym pomocy ekspertów. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak usunąć osad z podgrzewacza wody i jak wyczyścić podgrzewacz wody.